OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Kaunas

Kaunas’ın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  Kültürel değerler ve gelenekler, şüphesiz, kent vatandaşlarının en önemli yaşam yönlerinden biridir. Burada, pek çok modern şehir sakininin kaybettiği yerel halk kültürünün zenginliğini kesinlikle görmeliyiz. Kaunas’ta bugünlerde bile çeşitli antik festivaller, fuarlar ve festivaller düzenlenmektedir. Kural olarak, her birine halk gruplarının performansları eşlik eder. Ülkede genel olarak ulusal şarkılar çok popüler - birkaç tane var. Yaşı yüz yıldan fazla olan her türlü masal, efsane ve atasözleri daha az popüler değildir.
  Kaunas’taki en ünlü ve en büyük alışveriş merkezi Akropolis’tir. Dört katında yüzlerce dükkanın yanı sıra mükemmel bir sinema ve restoran yer almaktadır. Toplamda, alışveriş merkezi Zara, Geox ve … Açık
Yerel halk çok çalışkandır. Bu karakter özelliği halk sanatına yansımasını bile buldu. Şarkıların çoğu çalışmaya ve emek harcadı. Masallar ve efsaneler bile cesur ve çalışkan kahramanlarla ilgili hikayeler anlatır. Okullarda, çocukların eski efsaneleri ve masalları öğrendikleri özel edebiyat dersleri vardır, bu nedenle küçük çocuklar bile ulusal folklor hakkında bilgi sahibidir. Birçok ulusal bayram çeşitli dini geleneklerle bağlantılıdır. Bu tür tatillerden biri ve şehirdeki en popüler festivallerden biri Uzgavenes. Bu tatil aynı zamanda Lent’in başlangıcını da işaretler.
Bu renkli karnaval özellikle çocuklar tarafından sevilir, çünkü lezzetli krepler ve tatlılar bu harika etkinliğin ana ikramıdır. Karnaval Şubat ayının son günlerinde düzenleniyor. Kışa “hoşçakal” demeye her zaman geçit törenleri, müzikal performanslar ve çocuklar için eğlenceli aktiviteler eşlik eder. Kolektif performanslar yerel kültürün temel özelliklerinden biri olmaya devam etmektedir. Tatiller ve kutlamalar sırasında koroların ve çeşitli dans gruplarının gösterileri bir gelenek haline geldi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Muhtemelen, sadece Vilnius, Kaunas’ın bir rakibi olarak adlandırılabilir, çünkü bu şehirde, ülkenin başkentinde olduğu kadar çok tarihi mekan ve imza yeri bulacaksınız. Şehrin eski kısmı, XX yüzyılın … Açık
Yerel pazarları ve el sanatları dükkanlarını ziyaret eden gezginler, yerel zanaatkarlar tarafından yapılan çok çeşitli ilginç hediyelik eşya ve ev eşyası ürünlerine hayran kalacaklardır. Ağaçtan yapılan ürünler özellikle turistler arasında popülerdir. Farklı tasarımların ve hatta el yapımı mobilyaların sayısız ev dekorasyonu, hiç kimseyi kayıtsız bırakamayan gerçek şaheserlerdir. Ağaç oymacılığı en popüler “erkek” sanat eseri olarak kalırsa, kadınlar genellikle yetenekli dokumacılardır. Kaunas pazarları, turistlerin inanılmaz derecede güzel havlu ve masa örtüleri, yatak örtüleri ve nakışlarla süslenmiş kıyafetleri alabilecekleri yerlerdir. El yapımı kıyafetler, yün kazaklar veya şallar unutulmaz bir hediye olacak, bu yüzden turistlerin neden bu kadar popüler olduklarını merak etmeyin.
  Müzik severler, nisan ayının sonlarında ziyaret edilebilecek Kaunas Caz Festivali’nde ’suda balık gibi’ hissedecekler. Hem dünyaca ünlü yıldızların hem de henüz küresel olarak tanınmayan yıldızların izleyici için sahne aldığı giralgirio Arena. Etkinlik Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta başlıyor ve Kaunas’ta güçlü ve muhteşem bir konserle bitiyor. Kaunas yakınlarındaki Kulautuva kasabasında düzenlenen Akacijų Alėja Açık Hava Festivali, kamp ve popüler kaliteli müziğin tadını çıkarırken uzun süre pozitif enerji ile şarj etmek için mükemmel bir fırsat sunar. Sıcak Temmuz başında ziyaret etmek mümkündür.
  Kaunas’ın en ilgi çekici yerlerinden biri, şaşırtıcı, güzel ve çekici bir yer olan Litvanya Hayvanat Bahçesi. Bu zoolojik bahçede, onlarca kafes hayvanlar için donatılmıştır. Sakinleri arasında kurtlar, … Açık
Geleneksel olarak Mayıs ayında düzenlenen Atataria Lamzdžiai Folklor Festivali’ne katılmak, yerel kültürü tanımanın en iyi yoludur. Tatil ülkenin her yerinde geniş çapta kutlanırken, Kaunas’ta şehrin merkezi caddelerinde gerçekleşir. Her yıl festivalin katılımcılarının izleyeceği belli bir tema seçiliyor. Burada sunulan eğlenceler arasında müzik ve dans gösterileri, sanat sergileri ve yerel zanaatkarların elleriyle yarattığı bazı eşsiz şeyleri satın alabileceğiniz el sanatları fuarları var. Mekanı aynı adı taşıyan manastır olan Pažaislis müzik festivali, yaz boyunca tapınağın duvarlarında klasik müzik odası performanslarının hayranlarına hitap edecek.
Church of St. Michael the Archangel, Kaunas Her yıl Ekim ayı başında düzenlenen Aura Festivali, muhteşem dans gösterileri hayranları arasında popülerdir. Çağdaş dansa adanmıştır, bu nedenle konser salonları ve tiyatrolar dans sanatının tüm uzmanlarına kapılarını açar. Katılımcılar arasında dünyanın her yerinden gelen dans grupları var; ancak yerel gruplar da ziyaretçiler için sahne alıyor. Çağdaş müziğe adanmış ilginç bir başka festival ise Iš arti. Kasım ayında yapıldı ve yerel müzisyenler katıldı, bu da Litvanya’nın popüler müziğini tanımak için harika bir fırsat anlamına geliyor.
  Avilys, Kaunas’daki en iyi bilinen ve en popüler restoranlardan biri olarak bilinir. Restoran eski bir bira imalathanesinde yer almaktadır. Bugünlerde bile kentte en iyi bira çeşitleri bu yerde hazırlanır. Avilys, … Açık
Turistler genellikle, nisan ayının sonlarında mayıs ayının sonlarına denk gelen renkli uçurtma festivali Tarp žemės ir dangaus’u ziyaret eder. Zapyškio Šv. Yakınındaki Neman Nehri kıyısında düzenlenir. Jono Krikštytojo Bažnyčia. Etkinliği ziyaret etmek, uzun süre olumlu duyguların sorumluluğunu almak anlamına gelir. Ve hepsi burada festivalde hüküm süren renkli ve samimi atmosfer sayesinde. Dünyanın her yerinden gelen sinema meraklıları, Kasım ayının sonlarında düzenlenen Kaunas Uluslararası Film Festivali’ne geliyor. Programında en son filmlerin, seminerlerin, karşılama ve karşılamaların gösterimleri yer alıyor. Defileler, Mayıs’ta bir hafta boyunca düzenlenen bir moda festivali olan Tasarım Haftası’nı asla görmezden gelmeyecek. Mekanları kentin çok sayıda kültürel kurumu.
Kaunas - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kaunas ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Kaunas yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Šv. Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Kaunas, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kristaus Atsimainymo katedra, Kaišiadorys, 35.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Šv. arkangelo Mykolo bazilika, Marijampolė, 52.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kaunas kaleleri
♥   Kalesi 'Kaunas Castle' , 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Raudondvaris Castle' , 8.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Siesikai Castle' , 58.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Litvanya’nın Milli Gelenekleri

Özel plakalarla işaretlenmiş özel mülkleri geçmek kesinlikle yasaktır. Litvanyalılar misafirperver olsalar da, beklenmedik konukları sevmiyorum. Bir suçlunun hoşnutsuz bir şekilde etkileneceği bir çatışma olabilir. Litvanyalılar son derece nazik ve kültürlüdür; onlar her zaman yüksek bir tolerans gösterirler. Müdahilleri kesmez ve başkalarından beklerler. Litvanyalılar çok sakindi. Ülkelerinin eşsiz doğalarına büyük saygı gösteriyorlar. Bir diğer yerel özellik yardımseverliktir. Litvanyalılar daima birbirlerinin yardımına gelirler. Turistler yardımda bulunabilirler. Yerliler, boş zamanları varsa, turiste kolayca eşlik edebilir veya eşlik edebilirler. …
OrangeSmile araç kiralama Kaunas’ta araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

08.02.2023

Fotoğraflarla Kaunas’ın Renkleri

Kaunas Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kaunas’ın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Kaunas’ın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Kaunas’ın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Kaunas’ın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018