OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Liepāja

Liepāja’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Ana meydan Rožu laukums’u ziyaret ederek şehri keşfetmeye başlayın. 18. yüzyılda, orada büyük bir pazar var; 1910’da taşınmış ve tarihi meydan yenilenmiştir. Etrafına geniş bir bahçe döşenmişti. Toplamda, bahçeye ekilmiş 5 yüz gül çalısı vardır. Bugün Rožu laukums meydanı kentin en güzel yeri olarak kabul ediliyor.
  Baltık Denizi’nin pitoresk kıyısındaki Letonya şehri Liepaja tatil geçirmek için harika bir yer. Ve eğer soru, çocukları yanınıza alıp almayacağınız konusunda ortaya çıkarsa, hiç şüphe olmamalıdır - bir … Açık
Yakındaki Kutsal Üçlü Kilisesi, 1758 yılında kuruldu. Eski kilisenin ana dekorasyonu, son yüzyıllardaki seçkin ustaların yarattığı dev bir organdır. 1885 yılında, benzersiz bir araç önemli ölçüde genişletildi; Bugün Avrupa’nın en büyüklerinden biridir. Kilise içi lüks ve zerafet ile farklıdır, Rokoko tarzının en iyi geleneklerinde yapılır.
2006 yılında, Liepaja’da ünlü bir turistik cazibe merkezi olarak kabul edildiğinden beri Müzik Şöhret Kaldırımı açıldı. Sokakta küçük bronz kaideler ve seçkin müzisyenlerin el izlerine sahip fayanslar var. Gezinti yürüyüş yapmak için harika bir yer. Ana dekorasyonu Amber Clock olarak kabul edilir. Gezinti geceleri özellikle etkileyici görünüyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Liepaja’daki en popüler restoranlardan biri, şehrin kalbinde, kalabalık ve kalabalık caddelere yakın bir konumdadır. Barons Bumbier’in ulusal yemekler sunan restoranından bahsediyoruz. Sıcak aylarda, masaları … Açık
Tarihi mekanlar konusuna dönersek, Peter I Evi’nden bahsetmeye değer. Bu isim, Rus Çar’ın 1697’de kaldığı Madame Hoyer’in eski oteline verildi. 17. yüzyılın sonlarında yaşam tarzı. Esnaf Evi’ne bakmaya kesinlikle değer. Orada yerel sanatçıların ilginç sanat eserlerini görebilir ve ayrıca hediyelik eşya yapım sürecini izleyebilirsiniz. Daha sonra en çekici ürünü satın alabilirsiniz. Bu müzenin en önemli sergisi, dünyanın en büyüğü olarak kabul edilen kehribar boncuklar. Uzunluğu 123 metre ve ağırlığı 19 kg’dır.
Gezi programları, 1924 yılında açılan Liepaja müzesini ziyaret etmeden hayal bile edilemez. Müze, sadece benzersiz eşyaların bolluğu nedeniyle değil, aynı zamanda gerçekten lüks bir dekor nedeniyle ünlüdür. Odalar tarihi ve etnografik eserlere ve sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapmaktadır. Aziz Joseph Katolik Katedrali de önemli bir turist çekim merkezidir. 18. yüzyılın ortalarında kurulan, bazı önemli tarihi olaylara tanık olmuştur. Yıllar boyunca katedralin görünümünün önemli ölçüde değişmiş olmasına rağmen, dini eserlerini kaybetmedi.
  Liepaja’nın asıl gururu halk gelenekleridir. Şehir sakinleri, birçoğu yüzlerce yıldır değişmeyen kültürel gelenekleri beslemektedir. Şehir birçok ilginç ulusal kutlamaya ev sahipliği yapıyor. Renkli kostümler, … Açık
  Bir bilim meraklısıysanız veya ilginç deneylerle dünya hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ZINOO Bilim Müzesi’ni keşfettiğinizden emin olun. Müze, etkileşimli sergileri ve fiziği hareket halinde görme fırsatı ile özellikle ilginçtir - ve bu kesinlikle her şey hakkında her şeyi bilmek isteyen genç turistlere hitap edecektir. Galerija Romas Darzs, güzel sanatlar ve mimari uzmanlarını ağırlıyor - mesele, binanın dış kısmının eşit derecede takdire şayan olması. Bir zamanlar mimar Pauls Makss Berči tarafından tasarlanan Roma Oteli tarafından işgal edildi. Galeri, 20. yüzyılın yerel sanatçılarının eserlerinin yanı sıra geçici sergiler de sunuyor.
Liepaja Lielais Dzintars Konser Salonu, hem harika konserler için bir mekan hem de ilginç bir mimari anıt olarak dikkat çekmektedir. Büyük bir kehribar parçası şeklinde tasarlanan bu ürün, zaman içinde donmuş müzikle ilişkilendirmeler yapıyor. Akşam aydınlatma ile özel bir cazibe kazanır, bu nedenle buraya gelmeniz önerilir. Bu fikir, 2003’te yeniden ortaya çıkmasına rağmen, 2015 yılında inşa edildi. Bu fikir, şimdi Liepaja’nın damgasını taşıyan orijinal şaheseri yaratan Avusturyalı mimar Volker Ginke’ye aitti.
  Liepaja gürültülü eğlence merkezlerinde zengin değildir. Aksine, sessiz yürüyüşler ve doğal atraksiyonlar için şehri ziyaret etmek ilginç olurdu. Çok sayıda yapay höyük ve dalgakıran, kentin askeri geçmişini … Açık
Tiyatro sanatının hayranları, ilginç gösterilerin sık sık yapıldığı Liepājas Teātris’i geçemez. Bu bina 1907 yılına kadar uzanıyor, burada gösterilen ilk oyun Anton Çehov’un ’Vanca Amca’ sıydı. Liepājas Jūrmalas Parks yürüyüş yapmak için mükemmel bir yer olurdu. Burada güzel heykeller, fıskiyeler, çardaklar ve çeşitli kültürel kurumlar bulabilirsiniz. Bunlardan biri Pūt Vējiņi Konser Salonu. Ve bu, parka doğru gezinmek için bir zevk olduğu için pitoresk yeşil manzaralardan bahsetmiyor.
Liepaja Herhangi bir gezi turu, başlangıçta hastane olarak yapılmış, ancak 1905 devriminden sonra askeri bir hapishane olarak kullanılmış olan Karostas Cietums ziyaretini içermelidir. Bina 1997 yılına kadar işlevini yerine getirmiştir ve bugün ilginç bir eğlence programı sunan otantik tarzda dekore edilmiş bir müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Böylece burada “Barlar Arkasında” performansları turistler için burada düzenleniyor, ziyaretçiler casusluk kaçış görevlerini oynayabilir ve ayrıca geceleri kalabilir, hatıra eşyaları satın alabilir ve Sovyet zamanlarında yaşam hakkında bir film izleyebilirsin.
Aşağıdaki bölümde, Liepāja ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Liepāja ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Liepāja - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Liepāja yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Cīrava Palace' , 33.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Letonya’nın İkonik Kültürel Yerleri

Sigulda'daki bir macera parkı, hem turistler hem de Letonya sakinleri için favori bir dinlenme tesisi haline gelmiştir. Gauja Milli Parkı'nda bulunabilir. Geleneksel olarak 2 parçaya ayrılmıştır. Alt kısmı Gauja nehri kıyısına yakın, üst kısmı Sigulda'nın yeni inşa edilmiş bölgesinde. Bu sayede iki parça arasında 91 metrelik bir yükseklik farkı var. Bu, Baltık ülkelerindeki en uzun Rodeli rotasını inşa etmeyi mümkün kıldı. İniş hızı 40 km / s'ye ulaşır. İniş zamanı sadece 5 dakikadır, ancak Gauja'nın vadisinin muhteşem güzel manzarasının tadını çıkarmak için yeterli zamanınız olacaktır. Büyüyen ağaçlarda bir engel kursu vardır. Tırmanma duvarı, örgü, ip üzerinde bisiklet sürme, özel bir silindir üzerinde iniş içerir. Mancınık fırlatma ile serbest düşüş hissetmek için bir fırsat var. Başka bir orijinal cazibe Stromberg'in bisikletidir. 5 metre yükseklikte bulunan 40 metrelik bir ip üzerinde gezdirebilirsiniz. Sigulda, bir teleferikten bungee atlamak için Baltık ülkelerindeki tek sürüşe sahip. Teleferik Gauja Nehri'nin 42 metre yukarısında durmaktadır. Geriye kalan tek şey uçuruma bir adım atmak. …
OrangeSmile araç kiralama Liepāja’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

14.06.2024

Liepāja’nın Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Liepāja’nın Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Liepāja Komşularında Kültürel Geziler

Liepāja Kültür Rehberi. Liepāja’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Liepāja’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018