OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Riga Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Riga at night time   Riga’nın geçmişiyle tanışan turistler, ’Riga’nın her zaman özgürleştirilmesi gereken şehir’ ifadesinin anlamını mutlaka anlayacaktır. Alman tüccarları tarafından kurulan bu alışveriş merkezi, farklı koşullarda hayatta kalmak zorunda kaldı ve gelişiminde keskin değişiklikler yaşadı. 1918’de bağımsızlık, Kızıl Ordu’nun 1940’a gelişi, 1991’de ikinci bağımsızlık ve son olarak Letonya’nın 2004 yılında AB’ye üye olması - şehrin tarihi gerçekten zengindir.
  Ekes Konvents, Riga’nın gerçek bir tarihi dönüm noktasıdır. Bu muhteşem otel, Eski Kent’in tam kalbinde yer almaktadır. 1435’te şehirdeki ilk konukevi Ekes Konvents’in binasında açıldı. … Açık
Ülkenin siyasi, kültürel ve ekonomik merkezi, modern tarzda lüks binalar, güzel park kompleksleri ve Sovyet döneminden kalma kentte standart binalarla tanımlanmaktadır. Eski Şehir harika evler, küçük dükkanlar ve restoranlar dolu. Günümüzde Riga’nın bu kısmı UNESCO tarafından dünya mirası listesine dahil edilmiştir. Batı Dvina kıyısındaki şehir veya nehrin Letonya’da olduğu gibi Daugava, geleneksel olarak çok sayıda kültür ve sanatseverleri çeken sayısız müzenin ev sahipliği yapıyor . Riga geleneksel olarak Baltık’ın en pahalı şehri olarak bilinir. Buna rağmen turistlerin şehri ziyaret etmeleri önerilir. Riga’nın olağanüstü misafirperverliği bunun nedenlerinden biri.
Büyük ve Küçük Loncalar.
Büyük Guild 14. yüzyılda kuruldu. Bina sonraki yıllarda birçok kez yeniden inşa edildi. Şu anda, bina Ulusal Filarmoni Konseri Salonu’na ev sahipliği yapıyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yüksek sınıf Radisson Blu Elizabete Hotel, Riga, Riga’da romantik bir tatil için en iyi yerlerden biridir. Otel modern bir romantik tarzda yapılmıştır, böylece konuk odaları ve kamusal alanların tasarımı parlak … Açık
Small Guild ’ın mevcut binası, Riga Johann Daniel Felsko kent mimar tarafından 1866 yılında inşa edildi. Binanın son yenilemesi 2000 yılında gerçekleşti. Small Guild’in iç kısmı özellikle lüks. Ziyaretçiler burada muhteşem vitray pencereleri, zengin avizeler ve kentin tablolarıyla süslü duvarlar bulacaksınız.
Riga   Rigas Doms.
Rigas Doms , romantizm, gotik, Rönesans, barok ve klasiklerin karmaşık bir karışımı olan harika bir kilisedir. Kilise, Eski Kent’in çeşitliliğinin ve tekliğinin somut örneğidir. Katedral dünyadaki en büyük organlardan biriyle donatılmıştır. Yıllar önce Franz Liszt, bu organ için özel olarak müzik besteledi.
  Riga’da iken, alışveriş yapan taraflar genellikle 2003 yılında açılan Stockmann mağazasına giderler. Dört katlı mağaza farklı uzmanlık alanlarında çok sayıda dükkana sahiptir. Giysi ve ayakkabıların yanı … Açık
Üç erkek kardeş.
XV, XVII ve XVIII. Yüzyılda yaratılan Three Brothers adlı mimari topluluk, üç evden oluşur. Bunlar Riga’nın en eski taş binaları. Topluluk, insanların Riga’nın ticaret ve esnaf semtlerinden birinde nasıl yaşadıklarına dair bir fikir verir. Önceki yüzyılın 50’li yıllarında yapılan büyük bir restorasyondan sonra evler mimari müze haline getirildi.
Riga Maria Magdalena kilisesi.
Maria Magdalena’nın küçük kilisesi XIII. Yüzyılda inşa edilmiştir. XVII. Yüzyılda bir İsveç garnizon kilisesiydi. Kuzey Savaşı sırasında kilise yıkıldı, ancak daha sonra tekrar inşa edildi.
  Riga’da, çocuklu gezginler çok sayıda heyecan verici eğlenceler ve keyifli sürprizler bulacaklar. Kural olarak, aileler Spice alışveriş merkezini ziyaret etmenin tadını çıkarıyor. Spice, çocuklar için mağazalar … Açık
İsveç Kapısı.
İsveç Kapısı , bir zamanlar Riga’da bulunan 25 kapının en genç ve en yaşayan kapısıdır.

Aziz Jacob Kilisesi
Jacob kilisesi , Riga’daki ’balkonda çan’ ile tek kilisedir. Kilisenin ilk sözü 1225 yılına dayanıyor. Kilisenin ince ve ince kuleyi, kilisenin içinde değil, dışında bulunan kilise çanı nedeniyle gerçekten benzersiz. Uzun tarihi boyunca, kilise hem Katolikler hem de Lutheranlara hizmet etmeyi başardı. XVI. Yüzyılda Reformasyondan sonra, kilise Riga’daki Letonya Luteri topluluğunun ilk ilahi servislerine ev sahipliği yaptı. Halen kilise Katolik Kilisesi’ne ait.
Castle in Riga Riga her mevsimde güzel, ancak turistlerin genellikle sonbaharda ziyaret etmeleri önerilir.

Riga - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Riga ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Riga’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Elizabetes iela' Riga, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Dzirnavu iela' Riga, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Terbatas iela' Riga, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Riga çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Beberbeķi' , 2.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Dolessala' , 14.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Piejūra' , 25 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Ogres Zilie kalni' , 30.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Svētes paliene' , 37.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Letonya Gezisi: Görülecek Yerler

Dome Katedrali, Riga'nın başlıca kiliselerindendir. Katedralin binası 12111'de başladı ve 18. yüzyıla kadar sürdü. Barok tarzda yapılmış güzel bir kule, katedralin imza sembolüdür. Kulenin yüksekliği 90 m. Katedralin hemen önünde çeşitli fenomenlerin, fuarların ve diğer eğlenceli olayların yeri olarak seçilen Dome Meydanı başlar. Belki de Cat House, Riga'nın en sıradışı yeridir. Binayla bağlantılı ilginç bir efsane var. Uzun zaman önce ev, asil bir vatandaşa aitti, ancak loncaya kabul edilmedi. Protestosunu ifade etmek için vatandaş evini kediler figürleriyle süsledi ve kedileri sırtlarının lonca evine dönük olacak şekilde özel bir şekilde yerleştirdi. Kedilerin figürinleri binada kaldı, ancak konumları ayarlandı. …
OrangeSmile araç kiralama Riga’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

24.02.2024

Riga Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Riga Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Riga, Letonya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Riga’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Riga’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018