OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Malezya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Istana Besar Johor Bahru, 01 November 2014,   Şu anda Malezya, eko-turizm adı verilen ünlü bir yer haline gelmiştir. Turistlerin ünlü doğa rezervlerine geziler düzenlemeleri, dağlara tırmanmaya, tekne turuna çıkmaya veya rafting yapmaya çalışmaları önerilir. Doğal olarak, Malezya’daki çekimlerin çoğunluğu ulusal rezervler ve genel olarak güzel yerel doğayla bağlantılıdır.
Malezya’nın lüks otelleri - bunlar en seçici turistlerin ilgisini hak ediyor.
Devamını oku
Taman Negara Milli Parkı ülkedeki en büyük park halindedir. Toplam alanı 440 bin hektarı aşıyor. Bunlar gerçek yoğun ormanlar, yaşı 130 milyon yıldan fazla biyologlara göre. Gunung Tahan Dağı, parkın tam merkezinde yer almaktadır. Dağ sırası birçok dağcı için en gözde mekân haline geldi. Egzotik bitkiler yanında, bu bölgede çeşitli türlerde nadir hayvan görürsünüz. 250’den fazla kuş türü var, diğer hayvanlardan bahsetmiyorum. Gua Telinga Mağarası binlerce yarasa için gerçek bir saray haline geldi. Dar bir tünelin üzerinden yürüyün ve tavan tamamen bu gece hayvanlarla kaplı geniş bir mağaraya gireceksin.
Malezya’da Penang Köprüsü gibi ilginç mimari yerler bulunmaktadır. Köprünün uzunluğu 13.5 km’dir, bu köprü dünyanın en uzun üçüncü durağıdır. Yolcuların Güney Doğu Asya’daki en büyük tapınağı Kek Lok Si’yi ziyaret etmeleri önerilir. Tapınak, çeşitli mimari üslupların bir karışımını içeriyor. Yılan Tapınağı, daha az önemli olmayan bir dini yapıdır. Tapınak, egzotik tasarımı ve çok sıradışı sunağı ile ziyaretçilerini şaşırtıyor. Sunak, onuncu tehlikeli yılanla kaplıdır, ancak buna rağmen tüm turistler sunak ile unutulmaz fotoğraflar oluşturmaktadır. Bu bulmacanın anahtarı basittir - tüm yılanların zehirli sansları yoktur ve özel bir tütsü sayesinde yılanlar çok sakin ve kesinlikle agresif değillerdir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Air Itam Tapınağı da çok popüler bir destinasyondur. Tapınağın adı tam anlamıyla ’on bin Budak tapınağı’ olarak tercüme edilebilir. Tam olarak tapınaktaki kaç adet Buddha resmi saklanıyor. Tanrı’nın en uzun heykeli 12 metre yüksekliğindedir. Tapınağın önünde büyük bir meydan var. Meydan, genellikle orada gerçekleşen fuarlar ve performanslar ile ünlüdür. Ülkenin doğa alanlarını tanımlamaya gelince, güzel Telaga Tujuh Gölleri’nden söz etmekten kaçınmak imkansızdır. Bunlar yedi adet kristal temiz dağ gölü olup, dağ yamacında aşağıda birbiri ardına yer almaktadırlar. Birçok ilginç efsane, bu göllerle bağlantılıdır. Onlardan birine göre, Telaga Tujuh perilerinin evi.
city view

Tarih ve Eğlence

  Malezya topraklarındaki ilk sabit yerleşimler, modern Çin’in güney kesiminden MÖ 3. yüzyılda yerleşimciler tarafından oluşturuldu. MS’in ilk yıllarında Malacca Boğazı kıyılarında birkaç bağımsız ülke vardı. Srivijaya o zamanın en güçlü ülkelerinden biriydi. Hepsi tüccardı, bu yüzden Malacca Boğazı, Hindistan ve Çin’den gelen güzergâhlardan geçen önemli bir ticaret noktasıydı. Srivijaya, 11. yüzyıla kadar en güçlü ülke oldu ve şu andaki Malezya’nın önemli bir bölümünü kapladı.
Malezya’nın lüks otelleri - bunlar en seçici turistlerin ilgisini hak ediyor.
Devamını oku
14. yüzyılda, güçlü ülke Majapahit İmparatorluğu’nu ele geçirdi. Düştüğünde Malacca Sultanlığı kuruldu. 15. yüzyılda gelişmeye başladı. İnsanlarının ana faaliyeti diğer ülkelerle ticaret yapmaktı. 1498 yılında, ilk kez Portekizliler tarafından ziyaret edildi. Sonuç olarak, defalarca, anlamlı ticaret bölgeleri üzerinde bir koruyuculuk kurmaya çalıştılar.
Sultan Ibrahim Building in Johor Bahru, Malaysia Saltanat resmen 1511’de Portekizli bir koloniye dönüştü ve 1641’de Hollanda tarafından fethedildi. 19. yüzyılın ikinci yarısında Malaya Büyük Britanya’nın altındaydı. İkinci Dünya Savaşı döneminde, Japonya tarafından birkaç yıl işgal edildi. 1946’da işgalcilerinden kurtulduğunda, Malay Birliği kuruldu. Malezya 1957’de tam bağımsızlık kazandı.
Bugün, Malezya farklı ve olaylı tatiller için mükemmel koşullar sunuyor. Birçok sahil beldesi uzun zamandır dünya cazibe merkezleri haline gelmiştir. Mükemmel bir örnek Goa. Tatil sadece büyüleyici plajları için değil, aynı zamanda eğlence mekanlarının bir çeşitliliği ile dikkat çekiyor. Alışveriş meraklıları, baharatlar, popüler tatlılar, ulusal tarzda kıyafetler ve ilginç hediyelik eşyalar satın alabilecekleri Gürültülü Doğu pazarlarında yürüyüş yapma şansına sahipler.
Eşsiz Malay mutfağı, dünyanın her yerinden gurme çekmektedir. Hint ve Çin yemeği geleneklerinin bir bileşimidir. Baharatların aktif kullanımı yerel yemekler için tipiktir. Malay mutfağının temeli erişteler, pirinç, sığır eti ve farklı deniz ürünleridir. Malaylar büyük kahve ve çay hayranlarıdır. Tipik ulusal uzmanlık, milo adı verilen bir çikolata içeceğidir.
Malezya rehberi bölümleri 1 2 3

Malezya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Malezya şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Batang Ai' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Bukit Tiban' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Endau Rompin' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Endau Rompin (Johor)' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Fairy Caves' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Malezya sarayları
♥   Sarayı 'Istana Badariah' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Istana Balai Besar' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Istana Bandar' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Istana Batu' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Istana Besar' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Malezya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Skybridge

Serimizden “Şehirlerin Panoramik Görüntüsü ile Nefes Kesen Yüksek Gözlem Noktaları”
  Skybridge adlı muhteşem görüntüleme platformu, Malezya'nın başkentinde ziyaret edilebilir. Bu görüntüleme platformunun adı, ana özelliklerini tamamen yansıtıyor. Gerçekten çok dayanıklı camdan yapılmıştır. Köprü, 452 metre yükseklikte bulunmaktadır. Bu cam yapı, Petronas'ın benzersiz bir mimari kompleksinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bunlar, 41. katta muhteşem bir köprü ile birbirine bağlanmış ikiz gökdelenler.

Gökdelen yapımı 1998 yılında tamamlanmış; Aynı yıl, benzersiz bir görüntüleme platformuna ilk konuklar katıldı. Şu anda, Petronas gökdelenler birçok ofis ve iş merkezi barındırıyor ancak alışılmadık bir gözlem güvertesinden başka turistler için ilginç yerler var. Bazı odalar, düzenli olarak inanılmaz kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan sanat merkezlerine … Tümünü Oku

Sunway Lagünü Parkı

Serimizden “En Harika ve Süslü Su Parkları”
  Malezya'nın başkenti, en zorlu gezginlerin bile dikkatine layık bir su parkına sahiptir. Sunway Lagoon aileler için harika bir yerdir. Tesisler etkileyici bir ölçeklendirmeye sahiptir. Geleneksel tarzda güzel süslemelerle ünlü bir yer. Büyük havuzlar, dekoratif bir taş döşeme ile güzel binalar ve su parkını çevreleyen kalın yapraklar var. Böyle bir ortamda geri kalan inanılmaz bir zevk verecektir.

Özellikle doğal malzemeler, su parkının tasarımında ve ekipmanında kullanıldığına dikkat etmek önemlidir. Zemin gerçek bir okyanus kumu ile halı kaplı. Sunway Lagoon su parkı, Kuala Lumpur'un merkezine yakındır. Otel, alışveriş merkezi ve kafe içeren büyük bir tesis kompleksinin bir parçası. Bu su parkının kendine özgü özellikleri vardır. Alanı, üç metre yüksekliğe ulaşan yapay dalgalarla dünyanın en … Tümünü Oku

İnteraktif Park i-City

Serimizden “En İyi 16 Sıradışı ve Özgün Park ve Bahçeler”
  Malezya dünyanın en güzel parklarından birine sahiptir. Etkileşimli i-City'de ziyaretçiler, milyonlarca parlayan ışıkla süslenmiş renkli ağaçlara hayran olabilirler. Yeşil bölge, Şah Alam şehrinde bulunmaktadır. Açılış 2010'da gerçekleşti. Park genelde karanlıkta ziyaret edildi. Çiçekli çelenkli ağaçların yanı sıra yeşil bölge, flamingo ve tavus kuşlarının muhteşem figürlerine ve diğer önemli tesislere sahiptir.

Dünyadaki pek çok LED parkının aksine, i-City her yıl açık. Her gün harika fotoğraflar çeken meraklı turistler tarafından ziyaret edilir. Başlangıçta park, yeni bir LED ekipmanının gösteri yeri olarak tasarlandı. Açılıştan sonra, o kadar popüler oldu ki, proje yöneticileri reklam kampanyasının bitiminden sonra tesisatları sökmemeye karar verdiler. Bugün park, en çok ziyaret … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Malezya
Ülke haritaları Malezya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Malezya şehir haritası
Bölgelerin haritası Malezya’da bölgelerin haritası
Kabartma haritası Malezya’nın kabartma haritası

Türkiye Helal Turizmin Önde Gelen Destinasyonu

Helal özellikli oteller ve villalar son yıllarda giderek daha popüler hale geldi. Konaklama endüstrisinin geri kalanı gibi, pandemiden ciddi şekilde etkilendiler, ancak birçok ülkede aşılama programlarının başlamasıyla otel işi yakında iyileşebilir. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, Helal gezginlere 2020'deki planları, favori destinasyonları ve tatilleri hakkında sorular sordu. Çalışmanın sonuçları 2.000'den fazla kişinin yanıtlarına dayanıyor. Oku bunu

25.02.2021

Malezya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Kuala Lumpur
Şehrin en güzel mimari eserlerinden biri kraliyet sarayı. 1928'de zengin Çinli milyonerlerden biri tarafından yaptırılmıştır ve 1957'ye kadar özel mülkiyete aittir. Daha sonra, bina hükümet tarafından satın alındı. Halen Malezya hükümdarının mevcut ikametgahı olarak kalmaktadır. Bahçenin bitişiğindeki engin toprak peyzaj kompozisyonları ile dekore edilmiştir. Birçok turist buraya lüks bir şekilde giyinmiş olan gardiyanı görmeye geliyor. Turistlerin popüler bir gözlemi, gardiyanın değişiminin … Devamını Oku
Kota Kinabalu
Bukit Istana Lama Tepesi'nin üstünde, çok ilginç bir yerde bulunan Sabah Devlet Müzesi'ne katılarak, tatilinizdeki konaklamanızı çeşitlendirin. Müze, milli geleneklere sıkı sıkıya bağlı olarak inşa edilmiş göz alıcı bir binada açıktır. Müzede sergilenen ürünler arasında, ziyaretçilere sayısız tarihi ve arkeolojik eserler, yerel zanaatkârlar tarafından el sanatları ve çeşitli sanat eserleri bulacaksınız. Eski seramikler müzede sergilenen en değerli eşya kategorilerinden biridir. Son olarak, … Devamını Oku
Johor Bahru
Eilat, yerel ustaların kıymetli ve yarı kıymetli taşlarla çekici gümüş takılar oluşturduğu mücevher atölyeleri açısından zengindir. Kural olarak, bu atölyeler çok cazip fiyatlar var ve öğelerin kalitesi de övgü hak ediyor. Bu atölyeler de bir daha önemli avantajı var - ziyaretçiler özel bir mücevher parçası sipariş edebilirler. Eilat'ın renkli pazarlarını keşfetmeye karar veren gezginler, en iyi incir ve zeytinleri, geleneksel humus ve yerel şarabı satın almak için mükemmel bir fırsata sahip olacaklar. … Devamını Oku
Langkawi
Bu yerlerin en güzel doğal cazibe merkezi şelale Seven Wells. Bu isim, şelalenin dibinde doğal olarak oluşan yedi küçük göl nedeniyle elde edildi. Burada gezginlere şelalenin düştüğü dağın tepesine tırmanmaları öneriliyor. Yükseliş sırasında, birkaç mükemmel görüntüleme platformunu ziyaret edebilirsiniz. Tabiatı koruma alanında bir şelale var. Burada sevimli maymunları, renkli papağanları ve yerel faunanın diğer tipik temsilcilerini görebilirsiniz. Adanın en romantik yerlerinden biri de Doğu Köyü. … Devamını Oku
Malakka
Turistler devletlerin şehirleri ve kasabaları tarafından çekiliyor; Her yerleşim benzersiz gümrük ve kültür ile farklıdır. Portekiz ve Çin’in yaşadığı eyalette birçok farklı topluluk var. Yerliler, geleneklerini ve geleneklerini nesillerden nesile geçirmeyi kabul ederler. Hollanda, Porta de Santiago kalesi, yerel sakinlerin orijinal evleri ve tarihi anıt tarafından inşa edilen Stadhuis dahil olmak üzere mimari yapılar da vardır. Metropol alanında birçok tarihi ve mimari eser yer almaktadır. Gezi programında St. … Devamını Oku

Malezya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018