OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Langkawi

Langkawi’nin Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  Geleneklerin ve yerel halkın kültürünün araştırılması büyüleyici bir sürece dönüşebilir. Birçok ilginç eski adet görüyorlar; yüzyıllar önce olduğu gibi gerçekleştirilen kendi karakterleri ve renkli kutlamaları var. Hibiscus çiçek yerel sembol olarak kabul edilir. Yerli halkın çoğu Müslümanlığın yandaşlarıdır, çünkü onlar için beş parlak ebegümeci yaprağı İslam’ın beş prensibini simgelemektedir. Ancak, diğer dinlerin takipçileri de var. Aborjinler aynı zamanda hibiscusu ulusal sembolü olarak görürler ve bahçıvanlar onu dikkatlice arazilerine yerleştirirler.
  Langkawi, 99 birimden oluşan en büyük adalar adasıdır. Malacca Boğazı’ndaki Adamant Denizi’nden uzakta olmayan Tayland sınırına yakın bir Malezya topraklarında bulunur. Langkawi, Kedah ve Perlis ile yaklaşık … Açık
Hibiscus’un tipik bir yerel bitki olmadığı dikkate değerdir. Bugün kimse Langkawi topraklarına ne zaman ve neden ithal edildiğini kesinlikle söyleyemez. En yaygın versiyona göre, Çinli tüccarlar çiçek açan öncülerdi. Çiçek tohumlarını tuhaf ürünlerle bir araya getirdiler.
Ebegümeci, sadece dekoratif bir bitki olarak değil, aynı zamanda bir ilaç olarak da yaygın kullanıldığını tespit etti. Yerlilere göre çeşitli hastalıklara karşı en iyi ilaç olan yapraklarından pek çok iyileştirici karışım ve karışım hazırlanır. Yerel pazarlara yürüyüşe çıkarken, bitkisel preparatların çeşitliliğine dikkat etmelisiniz; Çin gülü veya ebegümeci, en önemli bileşenlerinden biri olurdu. Şehrin sokaklarında gezintiye çıkın, kelimenin tam anlamıyla her yerde bir çiçek göreceksiniz, ancak tıbbi amaçlar için özel tarlalarda yetişen çiçekler kullanılıyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Langkawi, aktif eğlencenin ilginç gezilerle birleştirilebileceği bir aile tatili için mükemmel bir yerdir. Çocuklar için mükemmel eğlence merkezleri var. Sıcak bir günün doruğunda, Annvs Kiddies Jungle Gym’in … Açık
Adanın adı kelimenin tam anlamıyla ’kahverengi kartal’ olarak çevrilmiştir, tuğla rengi kanatlı bu nadir kuş, yerel faunanın ana temsilcilerinden biridir. Kartal aynı zamanda önemli bir ulusal simgedir; kartal için bir anıt başkentte görülebilir.
Langkawi Şamanizm, yabancı gezginler fenomeni için ortak ancak sıradışı olmaya devam ediyor. Takımada şehirlerinin birçoğunun diğer ülkelerdeki modern şehirlerle rekabet halinde olmasına rağmen, şamanlar hala en saygın ve saygın insanlar olmaya devam ediyor. Sadece yerliler değil, ziyaretçiler şamanlara da hitap ediyor. Genellikle şamanlar tarafından gerçekleştirilen ritüeller yabancılara kapalıdır, ancak bazen meraklı turistlerin bu gizemli ayinleri izlemesine izin verilir. Görgü tanıkları, ağrılı bir hastalıktan iyileşmenin, şaman ritüelinin tamamlanmasından hemen sonra neredeyse anında meydana geldiğini iddia ediyor. Yerel şamanlar sadece hastalıktan kurtulmada değil aynı zamanda geleceğe bakmak ve akıllıca bir tavsiye almakta da yardımcı olurlar.
  Langkawi’nin mutfak gelenekleri, Çin, Hint ve Tayland geleneklerinin eşsiz bir kombinasyonunu temsil ediyor. Ulusal mutfak restoranlarına ek olarak, Avrupa yemeklerini pişirmede uzmanlaşmış yemek mekanları … Açık
  Langkawi genellikle en ünlüleri spor etkinlikleri olan renkli festivalleri kutlar. Bu yüzden, en popüler olanı, Şubat başında düşen Ironman Langkawi Malezya. 3.2 km’lik bir yüzme yarışının yanı sıra 42 km’lik bir bisiklet yarışıdır. Eşit derecede önemli bir diğer spor festivaline Uluslararası Su Festivali denir. Etkinlik, nisan ayının ortasında gerçekleşecek ve su sporları yarışmalarını (kürek çekme, yüzme, plaj sporları) içermektedir. Ocak ayında düzenlenen yarışmada daha az ilgi çekici olan şey yok. Yatçılar dokuz kategoride yarışıyor ve yeteneklerini göstermek için tüm dünyadan geliyorlar.
Nisan ayında, Langkawi Uluslararası Sanat Festivali (veya LIFA) olarak bilinen bir bienal on gün boyunca düzenleniyor. Mekan, Muzium Ibrahim Hussien’in yanı sıra, sanatçılar, heykeltraşlar, müzisyenler tarafından sanat eserlerini görebileceğiniz diğer bazı kültürel kurumlar. tüm kıtalardan gelen yazarlar ve şairler. Bu, birçok sanatçının katılımcı olarak katılmayı hayal ettiği Malezya kentinin kültürel yaşamındaki en önemli olaylardan biridir.
  Takımadaları başkenti Kuah Kasabası’ndan keşfetmeye başlamanız önerilir. Kasabanın merkezinde, zarif köprüler ve kapalı teraslar, yapay havuzlar ve çeşmeler ile dekore edilmiş, pitoresk bir meydan olan Dataran … Açık
Ertesi ay (Mayıs), Langkawi International Laksa Karnavalı gibi bir gastronomik festival ile kutlanır. Laksa, Malezya ve diğer Güneydoğu Asya ülkelerinde (Endonezya ve Singapur) popüler olan baharatlı bir erişte çorbasıdır. Şu anda, ünlü şefler ziyaretçilerin vay demek için tüm becerilerini gösterir. Aşçılar arasındaki rekabetin yanı sıra, rekabetçi bir yemek yemeden asla tamamlanmaz. Gastronomik programın yanı sıra, festivalde canlı müzik konserleri düzenleniyor.
Mt Machinchang, Langkawi Haziran ayında düzenlenen Langkawi Jeopark Karnavalı, çok yönlü Malezya kültürü ile tanışabileceğiniz tatillerden biridir. Etkinlik dört gün sürüyor ve bu sırada adanın şehirlerinin ana caddelerinde Malezya’nın geleneklerini yansıtan renkli kostümlü geçit törenleri, müzikal ve tiyatro gösterileri görülebiliyor. Ziyaretçilere gastronomik bir program da sunulmaktadır - şu anda yerel yemekleri tadabilir ve böylece Malezya ruhuna girebilirler. Bunun dışında, festival temalı turlar ve hazine avı arayışları aracılığıyla kentin ilgi çekici yerlerini keşfetmek için mükemmel bir fırsat.
  Langkawi, güzel güneşli plajlarda vakit geçirmeyi tercih edenlere hitap edeceğinden emin. Sahilin pitoresk bölgeleri kelimenin tam anlamıyla her yerde, deniz suyu sadece berrak değil, aynı zamanda bol miktarda mineral … Açık
Langkawi Doğa Festivali - turistler için daha az ilginç başka bir tatil - yani. Kasım ayında düzenlenir ve dünya genelinde yaşayan bir hayvan, böcek ve kuş sergisi şeklinde bir program sunar (bu arada, aralarında çok sayıda benzersiz tür vardır). Mekanlar pitoresk şehir parkları ve dağlardır. Serginin yanı sıra, bazı fauna türleri hakkında ilginç bilgiler edinmek isteyen turistler seminerlere katılabilirler. Bazı hayvanların ellerinde tutulması ve oynanması mümkündür.
Langkawi - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Langkawi ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Langkawi’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

09.02.2023

Fotoğraflarla Langkawi’nin Renkleri

Langkawi Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Langkawi’nin Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Langkawi’nin gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Langkawi’nin ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Langkawi’nin ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018