OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

La Paz Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  La Paz, Bolivya’da bir şehirdir. Bu, Güney Amerika kıtasının merkezinde bulunan cumhuriyetin sanal başkentidir. Bolivya’nın resmi başkenti Sucre’dir. La Paz, Bolivya platosunun topraklarında, Andes’te, Amazon Nehri havzasında bulunan La Paz Nehri kanyonunda yer almaktadır. La Paz, dünyanın en yüksek irtifa başkentidir. Deniz seviyesinden 3400 metre yükseklikte yer alırken, şehrin bazı bölgeleri deniz seviyesinden 4100 metre yükseklikte bulunmaktadır. Kentin havaalanı aynı yükseklikte yer almaktadır.
  La Paz, gastronomik turistler arasında çok popüler bir yer. Şehirde çeşitli seviyelerde restoranlar ve kafeler bulunurken, en popüler yerel yemeklerden bazılarının sıradan sokak gıda tezgahlarında tadını … Açık
Şehir 1548’de kuruldu. İspanyolca’dan çevrildiğinde, dünya La Paz “barış” demektir. 1898’den itibaren La Paz, Bolivya’nın sanal başkenti olarak kabul edilir. Burada cumhurbaşkanının ikamet ettiği ülke devletinin bulunduğu yer.
Dağ kabartması nedeniyle kent ilginç bir şekle sahiptir - şehir içi yollar aşağıya inerken şehir içi yolların yükseldiği dev bir bardağa benziyor. Şehir, eşsiz konumu nedeniyle çok ilginç bir şekle sahiptir. Yıllar önce, burada dev bir volkan krateri vardı. Milyonlarca yıl önce oyunculuk yapmayı bıraktı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  La Paz, Bolivya’nın kültürel merkezi olarak kabul edilmiyor. Şehir birçok ilginç gelenek ve görenekle karakterizedir. La Paz, modern eğilimleri takip eden ancak yine de tarihi gelenek ve alışkanlıklarına saygı … Açık
Kentin belli başlı turistik yerleri arasında cumhurbaşkanının sarayı Palacio Quemado (adı “Yanık Saray” olarak çevrilmiş). Bu isim, 1875’teki ayaklanma sırasında Kızılderililer tarafından yakıldıktan sonra saraya verildi.
La Paz’ın tarihi merkezi Murillo Meydanı’nın yeri. Meydan, özgürlük savaşçılarına adanan anıtın yeri. Burada ayrıca Capitol (Ulusal Kongre) görebilirsiniz. Meydan, heykeller bakımından zengin (çok sayıda sömürge ev ve kilise ile çevrilidir) (San Francisco Kilisesi, San Pedro Kilisesi, Santo Domingo Kilisesi).
  La Paz, çeşitli ilginç tarihi bina ve müzelere sahip olan tur hayranlarını memnun edecektir. Ana kent meydanında, kentin en güzel mimari anıtı olan, Katedral Bazilikası Menor de Nuestra Senora de la Paz’ı … Açık
Hint sömürge sanatının sergilerini incelemek için Ulusal Sanat Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Casa de Murillo Sergi Salonu, resim ve heykelleri görmek için harika bir yer. Ayrıca, tiyatrolara katılabilir ve kent arenada kavga eden boğaları görebilirsiniz.
  Birçok gezi programının başlangıç noktası Murillo Meydanı. Ulusal kahramanlardan birinin adını taşıyor - Bolivya’nın bağımsızlığı için savaşçı Pedro Domingo Murillo. Meydanın etrafında, çoğu 19. yüzyılda inşa edilmiş çok güzel idari binalar var. Meydanda ulusal kahramana adanmış bir anıt var. Ulusal bayram günlerinde, burada her zaman ilginç olaylar vardır.
  La Paz’a gelen ziyaretçilerin başlıca eğlencelerinden biri de bölgenin muhteşem doğal atraksiyonlarını keşfediyor. Özel ilgi alanı, dünyanın en yüksek tuzlu tuz göllerinden biri olan Poop Gölü’ne … Açık
Çok uzak olmayan bir yerde, Salle Jaen’in büyüleyici sömürge caddesi doğar. Birçoğu sömürge zamanlarından beri bozulmadan kalmış güzel tarihi binalarıyla ünlüdür. Eski binaların çoğunda, ilginç müzeler ve sanat galerilerinin yanı sıra esnaf atölyeleri ve hediyelik eşya dükkanları vardır. Bu sokak tamamen yayaların kullanımına açıktır ve bu da üzerinde yürüyüş yapmasını daha da kolaylaştırır. Bu sokağın en ilgi çekici yeri, ilginç bir müzeye dönüştürülen Pedro Domingo Murillo’nın evidir.
Şehrin en işlek ve en ilginç yeri Sagarnaga Caddesi. Çok büyük bir pazar içeriyor. Bu sokakta yüzlerce dükkan, el sanatları atölyesi, ucuz otel ve restoran bulunmaktadır. Burada uygun fiyatlı konut arayışı içinde bütçe turistlerin ve orijinal hediyelik eşyaların gönderildiği yer burasıdır. Hala bu caddede gümüş eşyalar sunan popüler kuyumcular var.
  1. La Paz’dan çok uzakta olmayan, Peru, Şili, Arjantin ve Brezilya’dan düzenli uçuşlar alan büyük bir uluslararası havaalanı vardır. Havaalanı şehre yaklaşık 10 km uzaklıktadır. 2. La Paz’da, toplu … Açık
Uzak olmayan şehir merkezine en ünlü doğal dönüm noktası olan Moon Valley. Olağandışı jeolojik formasyonlara sahip, çok karmaşık bir tepelik alandır. Burada gölgeler ve güneş ışığından dolayı günün farklı zamanlarında farklı görünen sıra dışı kayaları görebilirsiniz. Bu olağandışı doğal yer, orjinal ulusal bayramını sürdürmek için sürekli bir yer olmuştur - Kafatasları Günü uzun yıllar.
La Paz, Bolivia Doğa severler kesinlikle Madidi Milli Parkı’nı ziyaret etmeli. Alanı yaklaşık 19.000 kilometrekaredir. Bu park, gezegenimizin en çeşitli ekosistemlerinden biri olarak kabul edilir. Bölgesinde sadece 900 kuş türü bulunmaktadır. 150’den fazla memeli türü ve 70’den fazla sürüngen türü içerir. Bu muhteşem park, dünyanın her yerinden araştırmacılar tarafından ziyaret edildi.
La Paz - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

La Paz ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
La Paz çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Tunari' , 5.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Tuni Condoriri' , 37.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden La Paz ve Çevresindeki Turistik Yerler

Yungas Yolu

From the series “En Muhteşem Dağ Yolları”
Yol, deniz seviyesinden 330 metre yükseklikte başlar ve kademeli olarak 3600 km yüksekliğe yükselir. Konuşulmayan bir kuralla avantaj, tepeye tırmanan araçlara sahip. 1995 yılında Ölüm yolu dünyadaki en tehlikeli yol olarak bilinir. Araba ile binmeyi planlayan gezginler, ulaşım akışının önemli bir bölümünün muazzam kamyonlar ve otobüsler olduğunu dikkate almalıdır. Çok sayıda bisikletçi de durumu zorlaştırıyor. Deneyimsiz sürücüler yağmura neden önermezler. … Devamını oku

Bolivya Gezisi: Görülecek Yerler

Bolivya'nın en ünlü doğa manzarası, muhtemelen, aynı zamanda dünyanın 'en yüksek seyrüseferli gölü' olan Titicaca Gölüdür. Muhteşem doğaya ve güzel silüetine ilaveten, gölün bir sır daha vardır. 2000'de, sayısız keşif kampanyasından birinde, gölün dibinde eski bir Hint tapınağı bulundu. Tapınak yaklaşık 1500 yıl önce inşa edilmiştir. Bu nedenle, Titicaca Gölü suları altında uluslararası düzeyde bir manzara derinlere gömülür. …
OrangeSmile araç kiralama La Paz’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

24.02.2024

La Paz Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

La Paz Yakınındaki Bölgelerde Geziler

La Paz, Bolivya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - La Paz’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, La Paz’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018