OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
La Paz

La Paz’da Aktif Dinlenme ve Tatil - İlgi Çeken Yerler, Eğlence ve Gece Hayatı

  La Paz’a gelen ziyaretçilerin başlıca eğlencelerinden biri de bölgenin muhteşem doğal atraksiyonlarını keşfediyor. Özel ilgi alanı, dünyanın en yüksek tuzlu tuz göllerinden biri olan Poop Gölü’ne yapılan gezilerdir. Göl deniz seviyesinden 3.700 metre yükseklikte yer almaktadır, maksimum derinlik 3 metredir. Göl, gezegende başka hiçbir yerde bulunmayan dört eşsiz balık türünün yaşadığı yer. Su kütlesi aynı zamanda çok sayıda kuşu kendine çeker. Burada bir tanesi üç flamingo türü, nadir görülen akbaba ve kazların yanı sıra And martıları da görülebilir. Göl kenarında yıllarca madencilik yapılmıştır ve bu durum rezervuarın ağır kirlenmesine neden olmuştur. Şimdi bu eşsiz yerler koruma altında ve dünyanın her yerinden araştırmacılar tarafından düzenli olarak ziyaret ediliyor.
  La Paz, Bolivya’nın kültürel merkezi olarak kabul edilmiyor. Şehir birçok ilginç gelenek ve görenekle karakterizedir. La Paz, modern eğilimleri takip eden ancak yine de tarihi gelenek ve alışkanlıklarına saygı … Açık
Parque Nacional Madidi topraklarından birçok ilginç yürüyüş parkuru geçmektedir. 1995 yılında 19.000 metrekarelik bir alanı kaplayan rezerv kuruldu. Rezerv ekosistemlerin çeşitliliği ile dikkat çekiyor. Toprakları gerçek tropik ormanlar, ıssız savanalar ve güzel ormanlarla kaplıdır. Milli park, 3.200’den fazla hayvan türüne ve 5.000’den fazla bitkiye ev sahipliği yapmaktadır. Turistlere, vahşi hayvanları doğal ortamlarında gözlemleyebilecekleri ilginç geziler sağlanmaktadır. En ilginçlerinden bazıları, pembe yunusların yaşadığı yerel nehir turları.
Şehrin hemen yakınında, Ay Vadisi olarak bilinen eşsiz bir doğal alan var. Bu yerlerde gerçek ay manzaraları arasında yürüyebilirsiniz, bölge kesinlikle ıssız, ana süslemeleri tuhaf taş oluşumları. Araştırmacılar, milyonlarca yıl önce bu dünya dışı vadinin oluşumuna volkanik faaliyetin katkıda bulunduğuna inanıyor. Bazı taş oluşumlar oldukça uyumlu görünüyor, birçok doğal heykel bile isimler aldı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  La Paz, çeşitli ilginç tarihi bina ve müzelere sahip olan tur hayranlarını memnun edecektir. Ana kent meydanında, kentin en güzel mimari anıtı olan, Katedral Bazilikası Menor de Nuestra Senora de la Paz’ı … Açık
Olağandışı eğlencenin hayranları kesinlikle 2014 yılında açılan Teleférico teleferiğini kullanmalıdır. Dünyanın en uzun teleferiği La Paz’ı yakındaki El Alto kentine bağlar. Uzunluğu yaklaşık 10 kilometredir, bu yüzden böyle bir hava yolculuğu sırasında muhteşem manzaralara hayran kalacaksınız.
Çok uzak olmayan şehir, Bolivya’daki en yüksek dağıdır - Huayna Potosi. Bu doğal alan, uzun yıllar boyunca dağcılık ve diğer ekstrem sporların hayranlarını kendine çekti. Dağın yüksekliği deniz seviyesinden 6.000 metre yükseklikte. Zirveye giden yol çok tehlikelidir, bu nedenle en deneyimli dağcılar için spor turları düzenlenmektedir. Eteklerinde sıradan turistlere yürüyüşler yapılır, kışın bile bazı yollar mevcuttur.
  1. La Paz’dan çok uzakta olmayan, Peru, Şili, Arjantin ve Brezilya’dan düzenli uçuşlar alan büyük bir uluslararası havaalanı vardır. Havaalanı şehre yaklaşık 10 km uzaklıktadır. 2. La Paz’da, toplu … Açık
Şehir sınırları içindeki turistler için çok çeşitli eğlence seçenekleri de mevcut. Temiz havada dinlenmek isteyenler Plaza Abaroa’yı ziyaret etmelidir. Birkaç yıl önce, şimdi süs bitkileri ve görkemli ağaçlarla süslenmiş bir peyzaj parkına dönüştürüldü. Dinlenecek çok rahat yerleri var, aktif oyunlar için boş alanları var. Meydanın ortasında güzel bir çeşme vardır ve çevresinde ilginç bazı anıtlar bulunabilir.
Yerel hayvanat bahçesi Zoologico Belediyesi Vesty Pacos de La Paz, çocuklu turistler arasında popülerdir. Nispeten küçüktür, ancak çok güzel bir tasarıma ve gelişmiş bir altyapıya sahiptir. Hayvanat bahçesi, bölgede yaşayan en yaygın hayvan türlerini sunar. Maymunlar, pembe flamingolar ve özel sürüngen mahfazaları ile birkaç muhafaza göreceksiniz. Hayvanat bahçesinin etrafına birçok ağaç dikildiğinden, sıcak bir günde bile hayvanları izlemek rahat olacaktır.
  La Paz, en deneyimli müşterileri bile şaşırtabilir. Eşsiz bir cazibe, semt pazarı Mercado de las Brujas’tır. Bu pazarda benzersiz büyülü aksesuarlar satıyorlar, burada inanılmaz miktarda egzotik ürün … Açık
Şehirde akşamınızı geçirmek için mükemmel olan birçok çekici gece kulübü ve bar vardır. En popüler olanlar arasında, ziyaretçilerine ilginç bir müzik programı ve çok çeşitli özel kokteyller sunan Senses Club da bulunmaktadır. En renkli barlardan biri, ulusal tarzda özgün bir tasarımla öne çıkan Malegria’dır. Bu barda, her yaştan insan için ilginç eğlence şovları düzenlerler. Dans severler arasında popüler bir mekan olan Alive Music Bar, canlı müziklerin yanı sıra misafirlerine geniş ve renkli bir dans pisti sunuyor.
La Paz - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

La Paz ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
La Paz çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Tunari' , 5.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Tuni Condoriri' , 37.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama La Paz’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

23.04.2024

Göz Alıcı La Paz Fotoğraf Galerisi

La Paz haritasında aktif dinlenme ve eğlence yerlerini arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

La Paz’ın Komşu Şehirlerinde Tur Fikirleri

La Paz’ın en iyi şehir turu için rehber - popüler dinlenme, tatil ve eğlence yerleri. La Paz’da gün içinde yapılması gerekenler - turistik yerler, parklar, sahiller, su parkları, yarış pistleri, bisiklet parkurları ya da su kayağı. Gece hayatı (barlar, diskolar, klüpler vb.) için öneriler (adres, telefon numarası ve bağlantı linkleriyle). Paylaştığımız fikirlerle 'La Paz’da neler yapılmalı?' sorusu anında cevap buluyor.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018