OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bolivya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Yüzyıllar öncesinde Bolivya, ülkenin sınırlarının çok ötesinde bilinen pek çok ilgi çekici ve tarihi yer işaretinin evine dönüşmüştür. San Pedro Dağı zirvesi hem yerlileri hem de turistleri cezbeden en popüler yer işaretlerinden biridir, çünkü dünyanın en büyük çarmıha gerilmesi burada kurulmuştur. Mesih heykeli yüksekliği 33 metredir. Heykel çok önce değil, daha önce Rio de Janeiro’daki Corcovado Dağı’nda bulunan Mesih’in heykelinin en yükseği olduğu kabul edildi. Bu heykelin boyu 27 metredir.
Renkli pazarlar, Bolivya’nın gerçek bir simgesi haline geldi. En meşhur pazara Mercado de Hechicería denir ve kelimenin tam anlamıyla ’Cadılık Pazarı’ olarak tercüme edilebilir. Bu devasa pazar, ülkenin başkenti La Paz’da bulunuyor. Pazar, bir nedenden dolayı böyle bir isme sahipti - satılık ürünlerin çoğunluğu çeşitli büyü eserleri, şifalı bitkiler ve tılsımlar. Mercado de Hechicería’daki her türlü hastalığı tedavi etmek için iksirler ve tılsımlar satın almak mümkündür. Eski bir Hint tanrısı heykeli, turistlerin alışveriş yapmanın keyfini çıkaran en popüler hediyelik eşya. Heykeli, sahibini kötü şansdan koruduğu düşünülmektedir.
Bolivya’nın en ünlü doğa manzarası, muhtemelen, aynı zamanda dünyanın ’en yüksek seyrüseferli gölü’ olan Titicaca Gölüdür. Muhteşem doğaya ve güzel silüetine ilaveten, gölün bir sır daha vardır. 2000’de, sayısız keşif kampanyasından birinde, gölün dibinde eski bir Hint tapınağı bulundu. Tapınak yaklaşık 1500 yıl önce inşa edilmiştir. Bu nedenle, Titicaca Gölü suları altında uluslararası düzeyde bir manzara derinlere gömülür. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Aktif dinlenme ve spor faaliyetleri için hayranlar hep Ands’e aşık olmuşlardır. Dağların doğu yamaçları, dağ tırmanışı için mükemmeldir. Ayrıca piedmont bölgesinde birkaç ulusal park vardır - Isiboro Secure, Pilon Lajas ve Huanchaca. Oruro şehri popüler turistik bir noktadır. Kent renkli festivaller ve karnavallar ile ünlüdür. Festival sezonu boyunca, Oruro’nun nüfusu her zamankinden birkaç kat fazladır. Doğal olarak, bu, gösteriyi görmeye gelen binlerce turistin yüzünden yaşanıyor. Pagador, mimari yer işaretlerinin hayranlarını memnun edecek bir yer. Kasabada birçok eski binalar var. Bunların en ünlüleri, 16. yüzyılda kurulmuş olan Darphane ve Katedral’dir. Ülkedeki en büyük müze (Ulusal Müze) başkentte bulunmaktadır ve geniş eser koleksiyonları sergilemektedir.
La Paz, Bolivia

Tarih ve Eğlence

  14. yüzyıla kadar, bu ülkenin toprakları, İnkalar öncesinde düşmüş olan Aymara ve Kichwa kabileleri tarafından doldurulmuştu. 1532’de, bu topraklar İspanyol fethi tarafından ziyaret edildi. Daha sonra, aktif kolonizasyon dönemi başladı. Sömürgeci genişlemenin ilk yıllarında, birkaç milyon Hintli öldü. 1542’de antik ülke resmi olarak bir İspanyol kolonisi olarak tanındı ve Üst Peru olarak adlandırıldı.
1776’da Rio de la Plata ülkesi kuruldu ve Üst Peru bunun bir parçasıydı. O zaman, ülke bağımsızlık için aktif mücadeleyi gördü ve sonuç olarak olumlu sonuçlar üretti. 1825’te, Yukarı Peru bağımsız bir ülke olarak kabul edildi. Aynı yıl, Simon Bolivar’dan sonra Bolivya olarak yeniden adlandırıldı.
Bolivia, La Paz 19. yüzyılda yaşanan anlamlı olay, Chili ile bir savaştı. 1903 yılında, askeri çatışma neticesinde Bolivya topraklarının bir kısmı Brezilya’ya geldi. 20. yüzyılın ortalarında, ülke iktidar değişikliğine neden olan birkaç askeri darbe gördü. Geçen yüzyılın sadece 80’leri uzun zamandır beklenen sosyal ve politik istikrar dönemiydi.
Mevcut Bolivya, ülkeyi turistlerle bu kadar popüler yapan birçok eşsiz özelliğe sahiptir. Güney yarım kürede çok uluslu bir ülke olarak resmen tanındı. Bugün Bolivya’daki insanlar 37 resmi dil konuşuyor. Açıkçası, bu etnik çeşitliliğin ülkenin kültürel gelenekleri üzerinde bir etkisi vardır. Yıl boyunca burada çok sayıda ilginç festival ve bayram kutlanmaktadır. Yerliler ayrıca el sanatlarına ve sanatsal geleneklere özel bir ilgi gösterirler.
La Paz Bolivya, dünyanın en yüksek dağ ülkelerinden biridir. Birçok dağ bölgesine gezi yapabilirsiniz. Bazı yürüyüş yolları neredeyse tüm gezginler için uygundur, ancak bazıları sadece dağcılar için ilginç olacaktır. Bolivya’nın başlıca ulusal sembollerinden biri lamas. Onların üreme, yüzlerce yıl boyunca yerlilerin başlıca faaliyetlerinden biri olmuştur. Birçok hediyelik eşya dükkanında turistlerin doğal yün ve iplikten ucuz kıyafetler satın almaları şaşırtıcı değildir. Deneyimli turistler genellikle yüksek dağ bölgelerinde yünlü giysiler alırlar.

Bolivya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Bolivya şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Amboró' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Carrasco' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Las Barrancas' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Llica' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Regional Park 'Lomas de Arena' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Bolivya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Noel Kempff Mercado Ulusal Parkı

Serimizden “Güney Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
  Doğal cazibe merkezleri sevenler, Noel Kempff Mercado Ulusal Parkı'nda yürüyerek çok fazla izlenim elde edecek. Brezilya sınırındaki Bolivya'nın doğu kesiminde yer alır. Park alanı 16 000 km²'den biraz daha düşüktür. Park, çeşitli peyzajlara sahiptir. Derin kanyonlar, geniş ovalar ve her zaman yeşil olan Amazon ormanlarıyla kayalık alanlar vardır.

Kanal yapısı birkaç güzel şelale içeren Guapore Nehri'dir. Bu nehir 250'den fazla balık türüne ev sahipliği yapar ve bunların 25'i dünyanın herhangi bir yerinde bulunmaz. Parktaki en büyük şelale Arcoiris denir. Yüksekliği yaklaşık 50 metre. Bu şelale, gökkuşağının üzerine kurulduğu güneşli bir günde eğlenmek hoşunuza gidecek. Bu şaşırtıcı doğal yerleri ziyaret eden ilk araştırmacılardan biri, İngiliz gezgin Percival Harrison Fawcett idi. 1908'de bu … Tümünü Oku

Sucre Antik Kenti

Serimizden “Güney Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
  Tarihi yerler boyunca yürüyen hayranlar kesinlikle Bolivya'daki antik Sucre şehrini ziyaret etmek zorundalar. Başlıca özelliği, sömürge dönemine dayanan bir dizi hayatta kalan anıt. Bazıları kentin kuruluşundan sonraki ilk yıllarda inşa edilmiştir. Şehrin kuruluş tarihi 30 Kasım 1538'dir. Başlangıçta Chuquisaca olarak anılmıştır. 1825 yılında bugünkü adını almıştır. Bugün görülebilen tarihi binaların önemli bir kısmı 17. yüzyılın ilk yarısında yapılmıştır.

O zaman, gümüş madenlerinin aktif gelişimi şehre yakın bir yerde yapıldı. Birçok yerel sakin, bütün paralarını lüks sarayların yapımına yatırdı. O dönemde en görkemli kiliseler ve manastırlar inşa edildi. Büyük dekorasyonları bu günlerde bile büyüleye devam ediyor. Sucre Katedrali, şehrin en önemli cazibe merkezleri … Tümünü Oku

Titicaca Gölü'ndeki Adalar

Serimizden “Çoğu Turistik Noktadan Daha Renkli Olan Köyler ve Kuytu Köşeler”
  Peru'daki Titicaca Gölü uzun yıllar araştırmacılardan ve yolcuların ilgisini çekmektedir. Bilim adamları milyonlarca yıl önce bugün büyüklüğünü etkileyen bu pitoresk gölün bir deniz olduğunu inandıkça. Şimdi bile, suları nadir bulunan deniz balıkları ve köpekbalerleri tarafından yaşanıyor. Gölün ilginç bir özelliği kayan adacıklardır. Uros Kızılderilileri bu yerlerde yüzlerce yıldır yaşar. Yaşam biçimini ve kültürünü tanımak, birçok yolcunun hedefidir. Şaşırtıcı yüzer adalara bir ziyaret, geçmişe gerçek bir yolculuk olabilir.

Uros Kızılderilileri, Incas'a karşı savaş sırasında tarih öncesi dönemde gölde yapay adalar inşa etmeye başladı. Düşman Inca onları karadan çıkardı. Sonunda, Uros sert hayata adapte oldu ve oldukça başarılı ve rahat bir şekilde var oldu. Şimdi bile, … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Bolivya
Ülke haritaları Bolivya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Bolivya şehir haritası
Kabartma haritası Bolivya’nın kabartma haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

24.09.2023

Bolivya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

La Paz
Çok uzak olmayan bir yerde, Salle Jaen'in büyüleyici sömürge caddesi doğar. Birçoğu sömürge zamanlarından beri bozulmadan kalmış güzel tarihi binalarıyla ünlüdür. Eski binaların çoğunda, ilginç müzeler ve sanat galerilerinin yanı sıra esnaf atölyeleri ve hediyelik eşya dükkanları vardır. Bu sokak tamamen yayaların kullanımına açıktır ve bu da üzerinde yürüyüş yapmasını daha da kolaylaştırır. Bu sokağın en ilgi çekici yeri, ilginç bir müzeye dönüştürülen Pedro Domingo Murillo'nın evidir. … Devamını Oku

Bolivya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018