OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
La Paz

La Paz Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Bolivia, La Paz   1. La Paz’dan çok uzakta olmayan, Peru, Şili, Arjantin ve Brezilya’dan düzenli uçuşlar alan büyük bir uluslararası havaalanı vardır. Havaalanı şehre yaklaşık 10 km uzaklıktadır.
2. La Paz’da, toplu taşıma araçlarının ana şekli, şehir ve komşu şehirlerin ilgi alanlarına ulaşmanıza yardımcı olabilecek otobüslerdir. Bolivya’da demiryolu hizmeti yoktur.
3. Otobüslere ek olarak, kentte “trufi” adı verilen küçük rota taksileri yaygındır. Sadece sabit toplu taşıma duraklarında değil, başka birçok uygun yerde de dururlar.
4. Özellikle büyük bir grup olarak seyahat edenler için aktif turistler için taksi hizmetlerini kullanmak rahat olurdu. Bir taksimetre bulunmasına rağmen, fiyatı önceden görüşmek gerekiyor.
5. Şehir yaylalarda bulunmaktadır, bu yüzden uzun yürüyüşler burada iyi fiziksel formda olan insanlar için bile acı verici olabilir. Bu çok nadir hava nedeniyle kaynaklanmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Şehri ziyaret etmek için en uygun zaman, en az yağışın düştüğü Mayıs-Ekim ayları arası dönemdir. Yağışlı mevsim kasım ayından nisan ayına kadar sürer.
7. Seyahate çıkarken, yaz aylarında bile sıcak bir şeyler giydiğinizden emin olun. Dağlık bir iklimde, sabahları ve akşamları yazları bile çok serin olabiliyor.
  La Paz, aktif rekreasyon hayranları için ideal bir tesis olarak kabul edilir. Burada çocuklu gezginler de sıkılmayacak. Ülkenin en iyilerinden biri olarak kabul edilen Zoologico Belediyesi Vesty Pacos de La Paz’ı mutlaka … Açık
8. Şehirde lama ve alpaka yününden üretilen çok güzel ve kaliteli kıyafetler üretiliyor. Burada çok uygun fiyatlarla onları satın alabilirsiniz, özel dükkanlar bu durumda alışveriş için en iyisidir.
9. Müşteriler yerel pazarlarda pazarlık yapmanın ve hediyelik eşya dükkanlarının kabul edilmediğini unutmamalıdır. Satıcı iyi bir ruh hali içindeyse, göze çarpmadan küçük bir indirim talep edebilirsiniz.
10. Tüm yıl boyunca La Paz’da hüküm süren serin havaya rağmen, bu bölge ultraviyole radyasyonun en yüksek seviyelerinden birine sahiptir. Seyahate çıkarken güneşten koruyucular hazırladığınızdan emin olun.
11. Şehrin kaliteli restoranları bile makul bir fiyat seviyesine sahip. Ortalama bir akşam yemeği yaklaşık 10 dolara mal olacak. Tutumlu turistler bile bu tür eğlenceleri inkar etmemelidir.
12. Bir restorana ya da dükkana giderken, kişi yeterli miktarda küçük bir değişiklik hazırlamalıdır. Değişken sahte banknot alabileceğiniz için küçük dükkanlarda ve restoranlarda büyük faturaların alışverişi yapılması önerilmez.
13. Şehirdeki bazı sahtekarlar, kendilerini polis olarak gizleyebilir. Herhangi bir yardım için size bir ödül verirlerse, memurdan bir kimlik göstermesini isteyin.
14. Güvenlik nedeniyle, yürüyüş için yanınıza büyük miktarda para ve değerli eşya almamalısınız. Otel odalarının çoğu özel kasalarla donatılmıştır.
15. Geceleri La Paz’ın uzak bölgelerine gitmek iyi bir fikir değildir. Akşam gidilecek en güvenli bölgeler, gece geç saatlere kadar hayatın donmadığı merkezi caddelerdir.
La Paz - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

La Paz’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Yungas Yolu

From the series “En Muhteşem Dağ Yolları”
İstatistiklere göre, her yıl yaklaşık 30 ciddi kaza geçiyor. Açılışından bu yana her yıl 100 ila 200 kişi yolda kalıyor. Sık sık kazalar turist otobüsü ve kamyonlarla olur; bu yol dar geçit bölümlerini rahatlıkla aşamaz ve uçurumu kayar. Bu yerlerde ilk dağ yolu 80 yıl önce inşa edilmiştir. Bu işe binlerce Paraguaylı esir katılmıştı. Yıllar geçtikçe pist pek değişmedi. Birçok alanda hala asfalt kaplaması yok, uyarı işaretleri hala söz konusu değil. … Devamını oku

La Paz ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama La Paz’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

03.03.2024

La Paz Fotoğrafları

La Paz haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

La Paz Çevresindeki Şehirler için İpuçları

La Paz Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve La Paz’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018