OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Guayaquil Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Guayaquil   Guayaquil, Latin Amerika’nın en büyük şehirlerinden biridir. Bu şehrin nüfusu yaklaşık 2 milyon kişidir. Guayaquil, nispeten gelişmiş sanayi ve altyapıya sahip büyük bir şehirdir. Sadece Guayaquil’de, Ekvator’daki en büyük süpermarketlerin zincirini bulabilirsiniz. Bunlardan biri “büyük güneş” olarak çevrilebilecek Mol del Sol. Süpermarket, şehrin birkaç çeyreğini kaplar. Burası büyük bir alanın yeterli alana sahip olduğu büyük bir ticaret merkezi, her şey için görünüyor - İnternet kafeler, bankalar, mağazalar, çocuklar için oyun alanları, sinema ve 500 kişiye yetecek kadar geniş bir alan.
  Guayaquil, konuklarına her zevke uygun alışveriş yerleri sunmaktadır. Şehrin en büyük alışveriş merkezi Mall Del Sol. Çeşitli cazip bütçe ve lüks giyim mağazaları ile memnun edecek. Birinci katında popüler … Açık
Guayaquil’in güzelliği, mimari açıdan bakış açısı ile doludur. Zaman zaman “Guayas” adında küçük ve güzel bir yelkenli gemi kalemizi bağlar. Yakınlarda iki muhteşem park bulunmaktadır. Bunlardan biri daha yaşlı; evcilleşmiş sincapları ve hareketsiz iguanaları bulabileceğiniz rahat ve dinlendirici bir yer. İkinci park daha modern ve burası Guayaquil’in merkez parkı.
Guayaquil’in uzay açısından büyük olmamasına rağmen, bu şehir, en büyük Ekvator - Espol üniversitelerinden birine ev sahipliği yapıyor. Çok sayıda fabrika ve tesisin yanı sıra çok sayıda spor salonuna sahip bir stadyum da bulunmaktadır. Stadyum, Ekvador’daki en büyüklerden biri ve çoğu zaman yarışmalara ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapıyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Guayaquil’de çocuklu tatilciler, başka hiçbir şehirde bulamayacağınız eşsiz manzaraları ziyaret etme şansına sahip olacaklar. Burada, ana sakinleri iguana olan inanılmaz derecede ilginç ve güzel bir doğa rezervi … Açık
  Şehrin zorunlu turistik yerlerinden St. Peter Katedrali’ne dikkat edilmelidir. Bu yerdeki ilk kilise erken Orta Çağ döneminde inşa edilmiştir. Yıllarca var olduğu için, yangından bir kereden fazla ciddi şekilde çöktü ve korsan saldırıları sırasında defalarca hasar gördü. 1695’te kilise, o zamandan beri sürekli olarak kaldığı yeni bir yere taşındı. 1948’de, katedralin son ana rekonstrüksiyonu, orijinal halini mümkün olduğunca restore etmeye çalıştığı sırada gerçekleşti.
GUAYAQUIL Bugün, Las Peñas’ın en güzel tarihi bölgesi, Saint Anne tepesinin tepesinde yer almaktadır. Bu bölgelere girince, en varlıklı sakinler konaklar inşa ettiler. Bu görkemli evlerde Simon Bolivar gibi birçok ünlü insan yaşıyordu. Yıllar önce olduğu gibi, bugün tepenin tepesinde fener yer almaktadır. Buna yükselmek için 444 basamaktan oluşan dik bir merdivenin üstesinden gelmek gerekir. Feneri çevreleyen platformdan, şehrin akıllı bir panoramik manzarası açılır. Ayrıca, tarihi çeyrekte, kentin en popüler ulusal restoranlarının bulunduğu belirtilmelidir.
  Ulusal mutfak, bol miktarda sebze yemeği ve egzotik meyvelerin yanı sıra pirinç ve orijinal et lezzetlerine dayanan yemekler ile ayırt edilir. Yerel mutfağın temel özelliklerinden biri, eski geleneksel tariflere göre … Açık
Yüzüncü Yıl Parkı, doğanın hayranları ve temiz havada yürürken, 1920’de kurulmuş olan geniş popülerliğe sahiptir. Bu parkın alanı 20 hektardan fazladır. Bölgesinde, ayak ve bisiklet yürüyüşleri, spor alanları, çocuklar için donanımlı oyun alanları ve sessiz ve yalnız dinlenme için çok rahat yerler için bir dizi yol vardır. Uzun yıllar boyunca, bakımlı bu park, çeşitli kültürel etkinliklerin değişmez mekanı olmuştur. Ulusal bayramlardan birinde ziyaret edilmesi özellikle ilginç olacak.
Antik mimari ile ilgilenen gezginlerin Guayaquil Genel Mezarlığı’nı gezmesi ilginç olacak. 1843 yılında kuruldu ve şu anda kendi bölgesinde, en güzel kriptolardan bazıları var. Burada çeşitli dönemlere ait güzel anıtları görmek mümkündür. 2003 yılında, bu tarihi mezarlık devlet değeri olarak kabul edildi. Bu mezarlıkta seçkin siyasi ve askeri figürler gömüldü. Kompleksin ana değeri eski anıtlardır. İtalya ve Fransa’dan en iyi ustalar üretimleri üzerinde çalıştılar.
Guayaquil - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Guayaquil ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Guayaquil çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Cajas' , 104.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Sangay' , 112.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Machalilla' , 115.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Guayaquil ve Çevresindeki Turistik Yerler

Merdivenler Pailon del Diablo

From the series “Dünya Çapında Başınızı Döndürecek Sert Patikalar”
Merdiven de bazı ilginç sırlar var. Kayalardaki dar geçitlerle bağlantılıdır. Bu koridorlardan biri, şelale akışlarına mümkün olduğunca yakın olabilir. Fakat bazıları öylesine ufaktır ki, dört ayak üzerinde tam anlamıyla hareket etmeleri gerekiyor. Dik merdivenlerden yukarı çıkıp fotoğraf arşivinizi muhteşem resimlerle doldurduktan sonra, dinlenmenin daha rahat ve rahat bir bölümüne gidebilirsiniz. Şelale dibinde, dinlenebileceğiniz ve çevredeki doğal ihtimallerden keyif alabileceğiniz, birkaç cazip restoran ve dinlenme alanı bulunmaktadır. … Devamını oku

Ekvador Gezisi: Görülecek Yerler

  Yıllarca Ekvator, farklı ülkelerden gelen turistlerin popüler bir yeridir. Renkli şehirler ve rahatlatıcı bir atmosfer, bu ülkeyi gerçekten çekici ve eşsiz kılıyor. Ekvatorun başkenti Quito, ülkenin en popüler turistik yeridir. Quito çeşitli kültürlerin etkisi altında kuruldu ve bu gerçek, yerel mimari ve sanatta yansımayı başaramadı. …
OrangeSmile araç kiralama Guayaquil’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

13.06.2024

Guayaquil Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Guayaquil Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Guayaquil, Ekvador Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Guayaquil’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Guayaquil’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018