OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
La Paz

La Paz’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

La Paz, Bolivia   La Paz, çeşitli ilginç tarihi bina ve müzelere sahip olan tur hayranlarını memnun edecektir. Ana kent meydanında, kentin en güzel mimari anıtı olan, Katedral Bazilikası Menor de Nuestra Senora de la Paz’ı bulacaklar. 1865 yılına dayanan binanın dışı, neo-klasisizm ve barok unsurlarını uyumlu bir şekilde birleştiriyor. İlk katedral 17. yüzyılda şimdiki olanın yerine inşa edildi ve daha sonra din adamlarının yıkılmasından sonra yıkıldı.
  La Paz, en deneyimli müşterileri bile şaşırtabilir. Eşsiz bir cazibe, semt pazarı Mercado de las Brujas’tır. Bu pazarda benzersiz büyülü aksesuarlar satıyorlar, burada inanılmaz miktarda egzotik ürün … Açık
Yeni katedralin inşası 1835’te başladı ve yeniden inşası sadece 1925’te tamamlandı. Katedral sadece muhteşem bir görünüme değil aynı zamanda eşsiz bir dekorasyona sahip. Birçok Avrupa ülkesinden dekorasyonu için inanılmaz derecede güzel mermer ve değerli odun getirildi, hemen hemen tüm kaplama elemanları sağlam kaldı. Güzel eski ikonlar ve diğer dini eserler katedralin duvarlarında saklanır, ana dekorasyonu 19. yüzyıldan kalma lüks bir sunaktır.
Plaza Murillo - Çoğu gezi turunun başlangıç noktası şehir merkezidir. Çoğu kolonileşme döneminde yapılmış güzel tarihi binalarla çevrilidir. Meydanın yakınındaki bazı hükümet binaları turlar için uygun. İlk kare 16. yüzyılın ortalarında bu yere inşa edilmiştir. En önemli sosyal etkinliklere ve tatillere ev sahipliği yaptı. Meydan 1902’de şu anki adını aldı, Bolivya devrimci liderlerinden biri olan Pedro Murillo’nın onuruna seçildi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  La Paz, Bolivya’da bir şehirdir. Bu, Güney Amerika kıtasının merkezinde bulunan cumhuriyetin sanal başkentidir. Bolivya’nın resmi başkenti Sucre’dir. La Paz, Bolivya platosunun topraklarında, … Açık
Meydanın yakınında, şu anda eyalet parlamentosu tarafından işgal edilen Bolivya Yasama Sarayı’nın görkemli bir binası var. Binanın ana özelliği, Korint ve klasik stilleri birleştiren eşsiz bir mimari tarzdır. Sarayın cephesi lüks pilaster ve sütunlarla süslenmiştir. Binanın ana dekorasyonu büyük bir bronz kubbedir.
Bolivia, La Paz 16. yüzyılın başlarında binanın bulunduğu alanda bir Cizvit manastırı bulunuyordu. Daha sonra binası bir üniversiteye dönüştürüldü. 20. yüzyılın başında, eski bina yıkıldı ve onun yerine yenisi yapıldı. Yasama Sarayı’nın resmi açılışı 1905’te gerçekleşti. Çok uzun zaman önce, tarihi bina büyük bir yeniden yapılanma geçirdi. Burada belirli günlerde rehberli turlar düzenlenmektedir.
  La Paz, aktif rekreasyon hayranları için ideal bir tesis olarak kabul edilir. Burada çocuklu gezginler de sıkılmayacak. Ülkenin en iyilerinden biri olarak kabul edilen Zoologico Belediyesi Vesty Pacos de La Paz’ı mutlaka … Açık
La Paz civarında, birkaç ilginç arkeolojik alan vardır, en çok ziyaret edilen yer Inkataca’dır. Burada araştırmacılar, bu binaya bin yıldan daha önce inşa edilmiş eski bir kalenin kalıntılarını keşfettiler. Arkeologlar 2012’de kalıntılarını oldukça yakın zamanda buldular. Arkeolojik alanda o zamandan beri sürekli araştırmalar yapıldı. Antik yapıların önemli bir kısmı restore edilerek halka tanıtıldı. Antik kalenin yazılı kayıtlarının az olması dikkat çekicidir. Araştırmacılar, tam olarak kimin kurduğu ve ne zaman olduğunu asla bulamadılar.
La Paz Şehirde korunan en eski dini eserlerden biri San Francisco Bazilikası’dır. Kilise inşaatı 1548 yılında başladı ve ülkeye yoğun kar yağışı yağıncaya kadar 50 yıldan fazla sürdü. O kadar uzun sürdü ki, sadece 170 yıl sonra yenilenen kilisenin inşasını dondurmaya karar verdi. Şimdi geleneksel Bolivya ve klasik Katolik sanatının muhteşem bir birleşimi. Yapının ayırt edici özelliği, cephesinin özel bir dekorasyonudur. Muhteşem ejderhaları, kuşları ve yılanları betimleyen ilginç heykel kompozisyonlarıyla süslenmiştir. Eski bazilika çatısı, şehrin harika manzarasını sunan bir gözlem güverte ile donatılmıştır.
  La Paz, gastronomik turistler arasında çok popüler bir yer. Şehirde çeşitli seviyelerde restoranlar ve kafeler bulunurken, en popüler yerel yemeklerden bazılarının sıradan sokak gıda tezgahlarında tadını … Açık
Turistler arasında gezilebilecek en gözde yerlerden biri olan tarihi cadde Calle Jaen, özel bir cazibe merkezidir. Kaldırım taşları ile döşenmiş bu dar sokakta, gökkuşağının tüm renklerinde boyanmış cephelere sahip pitoresk kolonyal binalar korunmuştur. Bugün sokakta görülebilen evlerin çoğu 16. yüzyılda inşa edilmiştir. Bugün birçok tarihi bina ev mağazaları ve hediyelik eşya dükkanları, burada zanaat atölyelerini ziyaret edebilir ve rahat restoranlarda rahatlayabilirsiniz.
Bolivia, La Paz En popüler müzeler, kentin ana tarihi caddesinde yer almaktadır. Museo Costumbrista, ziyaretçileri devletin gelişim tarihine tanıştırıyor. Bolivya büyük bir gümüş tedarikçisi olduğunda, müzede sunulan fuarın büyük bir kısmı bu önemli tarihsel döneme adanmıştır. Küçük binalardan biri Museo Murillo tarafından işgal edildi. Ülkenin daha sonra bağımsızlık hareketine önderlik eden ana devrimcilerden biri bu evde yaşadı.
Aşağıdaki bölümde, La Paz ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

La Paz ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

La Paz - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
La Paz yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Palacio Quemado' La Paz, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
La Paz yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Basílica María Auxiliadora, La Paz, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Catedral Nuestra Señora de Luján, La Paz, 7.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Catedral de San Pedro y San Pablo, Coroico, 56.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama La Paz’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

24.02.2024

La Paz’ın Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

La Paz’ın Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

La Paz Komşularında Kültürel Geziler

La Paz Kültür Rehberi. La Paz’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. La Paz’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018