OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
La Paz

La Paz’ın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  La Paz, Bolivya’nın kültürel merkezi olarak kabul edilmiyor. Şehir birçok ilginç gelenek ve görenekle karakterizedir. La Paz, modern eğilimleri takip eden ancak yine de tarihi gelenek ve alışkanlıklarına saygı duyan bir kontrast şehri olarak adlandırılır. Şehrin sokaklarında, geleneksel parlak kıyafetler giyen yerel kadınlar sıklıkla görülebilir. Bugün bile doğal yünden yapılmış kıyafetleri tercih ediyorlar. İnsanların kendilerini yüksek sıcaklıklara karşı korumalarına yardımcı olan oldukça sıcak havalarda bile bu kıyafetlerin giyilmesi dikkat çekicidir. Yerel kıyafetler çok renklidir, bu yüzden parlak kıyafetler giymekten çekinmeyin.
  La Paz, en deneyimli müşterileri bile şaşırtabilir. Eşsiz bir cazibe, semt pazarı Mercado de las Brujas’tır. Bu pazarda benzersiz büyülü aksesuarlar satıyorlar, burada inanılmaz miktarda egzotik ürün … Açık
Bugün, büyük ve modern kentte birçok eğlence merkezi var, ancak çoğu turistlere odaklanmış durumda. “Peñas” - halk müziğinin yapıldığı küçük müzik kulüpleri - kasaba halkı arasında en popüler olanıdır. Birçok ziyaretçi burada, kamış flütünün ve bölgedeki diğer geleneksel müzik enstrümanlarının sesini dinlemek için toplanıyor.
Yerel kültürün önemli bir bileşeni, Bolivya’daki geleneklerini binlerce yıldan daha eskilere dayanan büyücülüktür. Şehirde hala geçerli olan çok orijinal bir pazardaki büyücülük törenleri için gerekli tüm aksesuarları ve araçları arayabilirsiniz. Böyle gizemli bir pazar popüler bir turistik cazibe merkezidir. Sonuçta, her pazar müşterilere kurutulmuş kurbağalar, cadı otları ve şişeli afrodizyaklar sunamaz. Burada gezginler sevdikleriniz için ilginç hediyelikler seçebilir; Her çeşit tılsım ve muska ziyaretçiler arasında özellikle popülerdir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  La Paz, Bolivya’da bir şehirdir. Bu, Güney Amerika kıtasının merkezinde bulunan cumhuriyetin sanal başkentidir. Bolivya’nın resmi başkenti Sucre’dir. La Paz, Bolivya platosunun topraklarında, … Açık
Birçok yabancının arasında çelişkili duygulara neden olan yerel kültürün bir diğer önemli özelliği de, yerel halkın koka yaprakları için tercih edilmesidir. Tesis resmen yumuşak bir ilaç olarak kabul edildi, yasallaştırılması ve kullanımı dünyanın çoğu ülkesinde kesinlikle yasaktır. Ancak, La Paz’da, diğer tüm Bolivya şehirlerinde olduğu gibi, kokain tüketimi de tamamen yasal.
Burada sadece yerel halk için bir tür tonik olan bu bitkinin yapraklarını çiğniyorlar. Çok uzun zaman önce, modern araştırmacılar, koka kullanımının kısmen haklı olduğu geniş çaplı bir program yürütüyorlardı. Bolivya, dünyanın en dağlık ülkelerinden biridir, bu nedenle yerel halk sürekli olarak düşük atmosferik baskı yaşamaya zorlanır. Bu tür iklim koşulları refah için iyi olmaktan uzaktır; bu nedenle, tonlama ve güç kazanma amacıyla, bu gibi durumlarda koka yapraklarının kullanımı tam olarak doğrulanır.
  La Paz, aktif rekreasyon hayranları için ideal bir tesis olarak kabul edilir. Burada çocuklu gezginler de sıkılmayacak. Ülkenin en iyilerinden biri olarak kabul edilen Zoologico Belediyesi Vesty Pacos de La Paz’ı mutlaka … Açık
La Paz zengin bir festival hayatına sahip - burada yıl boyunca birçok sembolik kutlama gerçekleşiyor. Her yıl, şehir ünlü halk gruplarının performanslarını izleyebileceğiniz geleneksel bir karnaval düzenliyor. Festival günlerinde ülkenin dört bir yanından en iyi müzik ve dans grupları şehirde sahne. Karnaval çerçevesinde gerçekleşen asıl olay, muhteşem olmalarına dikkat çeken kostümlü alaylar.
La Paz, Bolivia En sıra dışı yıllık tatillerden biri ’Kafatasının Günü’. Bu günde, yerel halk ayrılan akrabalarının anısına onurlandırıyor. Yerleşmiş tarihsel geleneğe göre, ölen yakınlarının kafataslarını evde tutarlar. Kötü ruhlara karşı en güçlü ve yeri doldurulamaz koruma olarak kabul edilirler.
  La Paz, gastronomik turistler arasında çok popüler bir yer. Şehirde çeşitli seviyelerde restoranlar ve kafeler bulunurken, en popüler yerel yemeklerden bazılarının sıradan sokak gıda tezgahlarında tadını … Açık
Tatilde kasaba halkı açık duvarlı özel kutulara yerleştirilen kafataslarını alıp rahiplerin onları kutsadığı mezarlığa giderler. Tüm yerel kiliselerde ciddi törenler düzenlenmektedir. Bu günde, kafatasları genellikle doğal çiçek çelenkleri, güzel kumaşlar, şapkalar ve boncuklarla süslenir. Kafatası olan insanları gün boyu sokaklarda görebiliyoruz. Böylesi bir tatil geçirme geleneği sömürge öncesi dönemde yerel halk tarafından kuruldu ve şimdi bile geçerli olmaya devam ediyor.
Bolivia, La Paz La Paz ayrıca daha renkli ve anlaşılması kolay tatilleri de kutluyor; örneğin yıllık Fiesta Gran Poder. Dansçıların festivali ilk önce geçen yüzyılın 30’larında gerçekleştirildi. Şehir sakinleri o kadar çok hoşlandı ki yıllık bir kutlama oldu. Şimdi festival o kadar popüler ki yaklaşık 30.000 sahne sanatçısı yer alıyor. Böyle parlak ve gürültülü bir tatilin dini köklere sahip olması şaşırtıcı. Güzel karnaval, heykeli alayı başında taşıyan İsa Mesih’in onuruna düzenlenir. Renkli festivalin Mayıs ayının sonunda düzenlenmesi alışılmış bir şeydir; Pentekost’un ünlü Hıristiyan kutsal gününden önce gelir.
La Paz - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

La Paz ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
La Paz yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Basílica de San Francisco, La Paz, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Catedral Basílica de Nuestra Señora de La Paz, La Paz, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basílica María Auxiliadora, La Paz, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Catedral Nuestra Señora de Luján, La Paz, 7.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Catedral de San Pedro y San Pablo, Coroico, 56.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama La Paz’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

26.02.2024

Fotoğraflarla La Paz’ın Renkleri

La Paz Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

La Paz’ın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

La Paz’ın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. La Paz’ın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, La Paz’ın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018