OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Lima Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Lima   Lima genel olarak Peru’nun ve Latin Amerika’nın en güzel şehirlerinden biridir. Şehir 1535’te, İspanyol fatihler, Peru’daki askeri operasyonları sırasında yerleşimi bir karakol olarak kullandıklarında kuruldu. Yıllar önce bu şehir ikinci isme sahipti - krallar şehri. Lima’ya verildi çünkü büyüleyici katedraller, İspanyol asil insanların görkemli konakları ve vali sarayı vardı. O zamanın mimari manzaraları hala birçok ziyaretçiyi çeker ve şehre eşsiz bir cazibe getirir.
  Lima’da çocuklu bir tatil unutulmaz eğlence dolu olacak. Şehirde cazip su parkları, eğlence parkları ve birçok ilginç turistik yer vardır. En iyisi Rancho Aventura Parkı. Bu su parkı çok büyük, renkli ve her … Açık
Lima, And Dağları’nın eteklerine yakın pasifik kıyısında yer almaktadır. Burası sadece Güney Amerika’nın en büyük metropolü değil, aynı zamanda turistlerine çok sayıda eğlence ve dinlenme olanakları sunan eşsiz bir şehir. Şehir sömürge döneminin tarihini, İspanyol valilerin ve fetihçilerinin dönemini dikkatle korumuştur. Lima’da dönemlerinin en önemli üç binası var. Bunlar belediye, hükümet sarayı ve Francisco Pisarro’nun mezarı ile katedral. Hepsi Lima’nın ana meydanında, Placa de Armas’ta bulunmaktadır.
Burası, manastır ve San Francisco kilisesi, değerli taşlarla altın ve gümüş takılardan oluşan geniş bir koleksiyona sahip altın müzesi, Raphael Larko Herrera Seramik Müzesi, Arkeoloji ve Antropoloji Müzesi ve daha pek çok yer. Seramik müzesi sömürge öncesi Peru seramiklerinin ilginç koleksiyonları, altın ve gümüş takılar, antik mumyalar ve Kolombiyalı erotik seramik koleksiyonları sergiliyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Lima’nın ulusal mutfağı en büyük övgüye değer. Farklı ve orijinal yemeklerin yanı sıra, dünyanın dört bir yanından gelen mutfak geleneklerinin eşsiz bir karışımını sunmaktadır. Tipik bir ulusal yemek … Açık
  Barranco bölgesi, standart dışı turistik yerlerin sevenler için ilgi çekici olacaktır. Bir zamanlar onun yerine göze çarpmayan bir balıkçı köyü vardı. Şimdi bu büyüleyici alan sanatçılar, şairler ve diğer sanatçılar için favori bir yer olarak kabul ediliyor. Duvarları renkli grafiti çizimleriyle süslenmiş eski binalarda, burada çok sayıda sanat galerisi, atölye ve hediyelik eşya mağazası var. Ayrıca bu bölgede, birkaç mükemmel ulusal restoran var. Barranco bölgesindeki her bina, hepsi yetenekli yerel sanatçılar ve tasarımcılar sayesinde gerçek bir modern cazibe merkezidir.
Lima Tipik bir sömürge mimarisinin çarpıcı bir örneği Casa Aliağa’dır. Bu şehirdeki en ünlü villalardan biridir. 15. yüzyılda inşa edilmiş ve günümüze kuruluşundan bu yana, tek bir aileye ait. Bu villada pek çok eski dekorasyon unsuru vardır ve odalarının tamamına yakınına turistlerin girmesi için erişilebilir. Antik sanat eserlerini, sömürge zamanlarının mobilyalarını ve diğer ilginç antikaları görebileceğiniz ilginç geziler var.
  Muhtemelen, Lima’nın başlıca ulusal özelliği Hint ulusudur. Kültürü ve yaşam tarzı, zanaat ve renkli tören etkinlikleri, yerel simge yapılar kadar gezginleri de cezbeder. Bununla birlikte, kalabalık ve kalabalık … Açık
Lima’nın en gizemli ve muhteşem manzaraları arasında, Huaca Pucllana Piramidi’ni göze almaya değer. Araştırmacılara göre, yaklaşık 2,5 bin yıl önce inşa edildi. Ancak, bu şaşırtıcı arkeolojik sit, 20. yüzyılın ortalarında, ancak son zamanlarda biliniyordu. Piramit alanındaki kazılar 60 yıldan uzun bir süredir devam etmektedir. Burada, hayvan kalıntıları, antika seramikler ve tekstil ürünleri de dahil olmak üzere pek çok benzersiz eser keşfedildi. Büyük piramidin asıl amacı araştırmacılar için hala bir gizemdir.
Plaza San Martin, Lima Büyüleyici gezilerin hayranları kesinlikle Larco Müzesi’nden etkilenecek. Kraliyet konutu olan 18. yüzyıldan kalma güzel bir konakta yer almaktadır. Şimdi konağın salonlarında eşsiz Perulu seramik koleksiyonları var. Bazı sergilerin yaşı bin yıldan fazla. Müze, taş oymaları ve tarih öncesi araçlarını içeren zengin bir arkeolojik eser koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Çok uzun zaman önce, villada çalışırken, konağın, Kolomb öncesi dönemde burada inşa edilmiş olan antik bir piramidin kalıntıları üzerinde bulunduğu keşfedildi.
Lima - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Lima ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm sanat müzelerinin haritası
Lima ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museo de Arte de Lima' Lima, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Lima ve Çevresindeki Turistik Yerler

Lima

From the series “Dünyadaki En Büyüleyici ve Gözalıcı Şehirler”
Sömürge dönemiyle ilgili en büyük fuar, Cumhuriyet Müzesi'nde sunuldu. Ulusal Antropoloji ve Arkeoloji Müzesi'nde, araştırmacılar tarafından keşfedilen eserler görebilirsiniz. Viceroyalty Müzesi, antik mobilyalar, ulusal giysiler ve resim nesneleri içeren zengin bir koleksiyon sunan inanılmaz ilginç bir kurumdur. Yürüyüş sevenler kesinlikle Lima'yı takdir edecekler. Sadece parlak tarihi sokaklarda değil, aynı zamanda kıtadaki en büyük parklardan birinde de yürüyebilirler. Çevredeki pitoresk plajların yanı sıra eşsiz arkeolojik alanlar için de ünlüdür. … Devamını oku

Peru Gezisi: Görülecek Yerler

Nazca kültürünün en önemli tören merkezi olan Cahuachi, uluslararası arenada ünlü bir arkeolojik bulgudur. Kompleks Nazca Çölü'nde bulunmaktadır. Cahuaçi, üzerinde sayısız dini yapıların bulunduğu çok sayıda höyükten oluşur. Arkeologlara göre, birkaç bin yıl önce Cahuachi, ülkedeki en büyük hac merkezi oldu. Dünyaca ünlü Nazca Hatları yakınlardadır. UNESCO Dünya Mirası Listesi listesine eklenen Nazca Hatları, dünyanın dört bir yanından gelen bilim insanlarını cezbetmektedir. Coğrafyaların yaratılışının ve amacının gizemini çözmeye çalışırlar. …
OrangeSmile araç kiralama Lima’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

10.12.2022

Lima Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Lima Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Lima, Peru Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Lima’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Lima’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018