OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İzmir

İzmir’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Izmir, Turkey   Konak Meydanı’na yürüyerek şehri keşfetmeye başlayın. Bu, İzmir Körfezi’ne bakan şehirdeki en büyük meydandır. Meydanın hemen yakınında birkaç önemli turistik mekan bulunmaktadır. Burada ziyaretçiler küçük bir camiyi ve Saat Kule kulesini bulacaklar. Kare eğlence yürüyüşü için harika bir yerdir. Her zaman çok kalabalık ve canlı bir atmosfer ile ayırt edilir. Turistler ayrıca Arkeoloji Müzesi’ni karelerden çok uzakta değil. Bu, İzmir’in en iyi bilinen ve en çok ziyaret edilen kültür kurumlarından biridir. Ziyaretçiler arasında sergilenen eserler arasında antik cam eşya, mücevher, mozaik ve tarih öncesi çağa ait antik heykel koleksiyonu yer alacak.
  İzmir’in çekici restoran ve kafelerinin önemli bir kısmı, pazarlar bölgesindedir. Bazı yemek tesisleri sadece ulusal yemeklerin hazırlanmasında uzmanlaşırken, diğerleri ziyaretçilerine geleneksel Avrupa … Açık
Atatürk Müzesi ayrıca ilginç bir tarihi eser koleksiyonuna sahiptir. Müzenin sergilerinin teması çok çeşitli, ancak hepsi bir şekilde şehirdeki Atatürk’ün varlığıyla ilgili. İzmir’in ana caddelerinden biri olan Atatürk Caddesi de, Atatürk’ün onuruna adlandırılmıştır. Kıyı boyunca güzel bir patika uzanıyor. Burada turistler sayısız cazip mağaza ve restoranın yanı sıra bazı güzel mimari binaları bulacaklar. Çarşı Konak Meydanı’nın doğusunda yer almaktadır. Bu aynı zamanda kentin en önemli yerlerinden biridir.
Çarşı, çeşitli perakende mağazalar, el sanatları dükkanları ve yemek mekanları tarafından tamamen işgal edilen çok sayıda dar sokak ve sokakların iç içe geçmiş halidir. Turistler ayrıca 18. yüzyılda inşa edilmiş olan eski camileri ve güzel ulusal binaları burada bulacaklar. Şehrin tüm tarihi yapılarının düzenli olarak yeniden yapıldığı, bu nedenle çok iyi göründüklerine dikkat edilmelidir. Karavan Köprüsü daha ilginç bir tarihi nesnedir. Melez Nehri üzerindeki küçük köprü daha yeni inşa edildi, ancak tarihsel verilere göre, bir yüzyıllar önce bile o bölgede bir köprü vardı. Bu köprü, nehrin üstünden geçen ve ülkenin orta kısımlarına giden sayısız karavan tarafından sürekli olarak kullanıldı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bir efsaneye göre, ünlü antik Yunanlı yazar Homer’in doğum yeri olan şehir İzmir’dir. Günümüzde, bu şehir modern eğilimleri ve asırlık gelenekleri karıştırmanın harika bir örneğidir. İzmir her zaman … Açık
Atatürk Caddesi Caddesi’ndeki yürüyüşünüzde Cumhuriyet Meydanı’na gidip Ticaret Limanı’na ulaşabilirsiniz. Bu, sayısız modern binaların bulunduğu güzel bir alandır; aralarında çeşitli alışveriş merkezleri ve Borsa binasını bulacaksınız - modern mimarinin gerçek bir örneği Bölgede, gizemli bir isim olan Roman Road adında eşsiz tarihi yerler bulunmaktadır. Güzel parklar, ilginç anıtlar ve eski binalar - bu, eski ticaret yolu boyunca yürüyüş sırasında görülebilecek ilginç gezi yerlerinin sadece küçük bir kısmı.
Aşağıdaki bölümde, İzmir ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

İzmir ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

İzmir - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

İki günlük İzmir gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

Archaeology Museum
Nerede: Arkeoloji Muzesi, nr Konak Square, İzmir; Telefon: +90 (0)232 425 49 29;
Ethnography Museum
Nerede: Efnografya Muzesi, directly across from the Archaeology museum., İzmir; Telefon: +90 (0)232 484 25 92;
The Clock Tower (saat Kulesi)
Nerede: Konak Square, İzmir;
Kadifekale
Nerede: Rakim Elkutlu Caddesi, İzmir;
Referans Bilgi
Tüm sanat müzelerinin haritası
İzmir ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'İzmir Art and Sculpture Museum' İzmir, 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Selçuk Yaşar Museum of Arts' İzmir, 2.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İzmir ve Çevresindeki Benzersiz Yerler

Artemis Tapınağı

From the series “Dünyanın Yedi Harikası”
İnşaat 300 yıldan az sürdü. Tapınak tamamen Gyrostat tarafından yakıldı ve sonra restore edildi. Birkaç yıl sonra Gotlar tarafından işten atıldı. Son olarak, tapınak 4. yüzyılda yok edildi ve yerinde bir Hıristiyan kilisesi inşa edildi. Tanrıça Artemis'e ithaf edilen ephesus tapınağı, antik Yunan'ın en görkemlilerinden biri idi. Tarihsel kayıtlara göre, inşaatı için fonların büyük bir kısmı Lydia kralı Croesus tarafından bağışlandı. Şahsen tapınağın birkaç sütununa bilim adamlarının daha sonra keşfettiği bir yazıt yazdı. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama İzmir’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

08.02.2023

İzmir’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

İzmir’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

İzmir Komşularında Kültürel Geziler

İzmir Kültür Rehberi. İzmir’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. İzmir’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018