OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

İslamabad Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  İslamabad, Pakistan devlet merkezi, geniş bir kültürel bölge ve dinlenmek için cazip bir destinasyondur. Kentin yapısı 1960 yılında mutlak bir çölün ortasında başladı. Cansız bir bozkırın modern bir megalopolis’e dönüşmesi sadece birkaç on yıl aldı. Ünlü bir Yunan mimar kentin yaratılması üzerinde çalıştı. İslamabad iyice planlandı ve bu nedenle dar labirenti gibi sokakları olan Orta Doğu şehirlerinin çoğunluğu gibi görünmüyor.
  Uluslararası ünlü Faysal Camii’nin yanı sıra Rohtas Kalesi ve Taxila Harabeleri, İslamabad ve çevresindeki bölgeler kesinlikle ziyaret etmeyi hak eden birçok ilginç yere sahiptir. Örneğin, İslamabad’ın … Açık
İslamabad’da çok sayıda harika yer var. Şah Faysal Camii, mimari ve dini açıdan en ilginç manzara. Bu binanın duvarları 70 bine kadar insan için yeterli alana sahiptir. Gül ve Yasemin Bahçesi, kentin en güzel yeri olmaya devam ediyor. Çiçek yataklarının yanı sıra park, harika çeşmeler, heykeller ve dekoratif çalılar ile dekore edilmiştir.
Kentin topraklarında da çeşitli göller yer almaktadır. Bunların en büyüğü Lotus Gölü, Raval ve Simli’dir. Tıpkı herhangi bir Orta Doğu şehri gibi, İslamabad da çok çeşitli ticaret ve pazar seçeneklerine sahiptir; Kentin kültürel tesisleri arasında en dikkat çekenleri Lok Virsa Müzesi, Pakistan Doğa Tarihi Müzesi ve Islamabad Müzesi’dir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  İslamabad bir dağın eteklerinde yer alan bir şehirdir. Çok sayıda simge yapı ve sunduğu kaya tırmanışı gibi aktiviteleri ile yüz binlerce turisti kendine çekiyor. Margalla Tepeleri bunun için en iyi yerlerden biridir. … Açık
  İslamabad’ın yakın çevresinde, ilginç bir tarihi dönüm noktası var - Rohtas Fort. İnşaat 1541 yılında başlamış ve iki yıl sürmüştür. Kale, toprakları Moğol fatihlerinden korumak için inşa edilmiştir. Savunma yapısı şimdi ölçeğinde göze çarpıyor; Kale duvarlarının çevresi yaklaşık 4.000 metre, yüksekliği ise 18 metredir. Kaleye giriş, kumtaşı kapılı bir kapıdır. Kale 18. yüzyılda stratejik önemini yitirdi ve birkaç yıl önce UNESCO Dünya Mirası Alanı olarak kabul edildi.
Eşit derecede ilginç bir tarihi bölge, Taxila’nın arkeolojik bölgesidir. İsmi, buralardaki araştırmacılar tarafından kalıntıları keşfedilen isimsiz kentin ismini almıştır. Bu antik Budist şehri, Makedonyalı İskender zamanında kurulmuştur. Topraklarında etkileyici büyüklükte bir Buda heykeli de dahil olmak üzere pek çok benzersiz mimari ve heykel örneği vardı. Arkeolojik bölge ziyaretçileri, eski bir manastırın parçalarını ve şehri korumak için kullanılan daha birçok savunma yapısını görme şansına sahip olacaklar.
  1. Genel olarak, Pakistan’ın başkenti oldukça güvenli bir şehirdir, ancak yerel pazarlara ve mağazalara giderken değerli eşya almamak daha iyidir. Eşyalarını gözetimsiz bırakma çünkü halka açık yerlerde … Açık
İslamabad’ın konukları, M.Ö. 1. yüzyılda inşa edilen yakındaki Budist Takht-i-Bahi manastırına gitme şansına sahip olacaklar. Bu manastır 7. yüzyıla kadar aktif kaldı. Büyük ve inanılmaz derecede ilginç bir yapı kompleksini temsil eder. Burada turistler eski hücrelere bakma, önemli toplantıların yapıldığı salonları görme ve yemekhaneyi ziyaret etme şansına sahip olacaklar. Manastır dağın tepesinde yer almaktadır. Bu yerlerden, çevrenin muhteşem panoramik manzarasını açar.
Badshahi Mosque, Lahore Margalla Tepeleri Milli Parkı’nı ziyaret edebileceklerinden, doğal atraksiyonların hayranları da sıkılmayacak. Park, büyük ve inanılmaz güzel. Çok nadir hayvan türlerine ev sahipliği yapar. En şanslı gezginler, tur sırasında zarif geyik görme şansına sahip olacaklar. Sülünceler de parkta serbestçe yürürler. Bir gün bu rezervin tüm şaşırtıcı manzaralarını keşfetmek için yeterli olmayacak. Turistler için çeşitli yollar seçenekleri var. Bazı gezi türleri özellikle çocuklu turistler için tasarlanmıştır.
İslamabad - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

İslamabad ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
İslamabad’ın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Blue Area' Islamabad, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' The Centaurus' Islamabad, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' F-6 Markaz' Islamabad, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' F 10 Markaz' Islamabad, 5.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Murree Road' Rawalpindi, 8.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
İslamabad çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Margalla Hills' , 4.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ayub' , 16.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ayubia' , 46.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
İslamabad ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'National Art Gallery' Islamabad, 3.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden İslamabad ve Çevresindeki Turistik Yerler

Gulmarg Gondolası

From the series “Dünyadaki En Uzun Kayak Teleferikleri ve Tramvaylar”
Mesele Gulmarg Gondol'ün açılmasından önce yolcular helikopterlerle dağlara teslim edildi. Böyle bir hizmet için ücret çok yüksekti, bu nedenle yalnızca en zengin turistler bu Himalaya tesislerinde dinlenmeyi göze alabilecekti. Gondol, ünlü Fransız şirketi Pomagalski'nin uzmanları tarafından inşa edildi. İlk bölümün açılışı 1998'de gerçekleştirildi. Güzergahın başlangıç ​​noktası, deniz seviyesinden 2.700 metre yükseklikte bulunan Gulmarg istasyonudur. Asansörün ilk bölümü yolcuları Kongropi İstasyonuna (3.100 metre) ve ikinci etabı Afarwat İstasyonuna (4.114 metre) götürüyor. Asansörün birinci ve ikinci fazlarına ait bilet çeşitleri sırasıyla 2.7 USD ve 4.6 USD'dir. … Devamını oku

Pakistan Gezisi: Görülecek Yerler

İlginç anıtlar ve ilgi çekici diğer yerler Haydarabad'da bulunabilir; bunların ilk adları, İslam öncesi döneme aittir. Kutub Shahi Kalesi ve yakınlardaki eski bir pazar, önceki yüzyılın güzel hatırlatıcılarıdır. Sözde tarihi kompleks, birkaç yüzyıl önce inşa edilmiş sayısız küçük cadde ve çeyreklerle çevrilidir. Bir başka önemli dönüm noktası kentten uzakta değil. Burası ülkenin en büyük gölü olan Manchar Gölü ve binlerce kuş için kışlama alanı. Ziyarete değer olan bir antik kent daha 4000 yıl önce kurulan Mohenjo-daro olarak bilinir. Şehrin turistlerle çok popüler olması nedeniyle, Mohenjo-daro'nun eski mahallelerini gösterecek bir rehber veya gezi bulacaksınız. Eski bir kalenin kalıntıları ve bir saray burada en ilgi çekici yerler arasındadır. Ayrıca, arkeolojik kazılar sırasında bulunan eserlere ve eserlere ayrılmış birkaç koleksiyonun ziyaretçiler tarafından görülebileceği geniş bir sergi salonu da bulunmaktadır. Arkeoloji Müzesi, birkaç on yıl içinde koleksiyonuna - antik takılar, seramikler, silahlar ve figürinler - çok değerli eşyalar ekledi. …
OrangeSmile araç kiralama İslamabad’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

11.08.2022

İslamabad Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

İslamabad Yakınındaki Bölgelerde Geziler

İslamabad, Pakistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - İslamabad’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, İslamabad’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018