OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Karaçi Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Frere Hall, Karachi, Pakistan - March 2008   Karaçi, Pakistan’ın ünlü bir sanayi ve deniz limanı olan Arap sahilindeki en büyük şehirdir. Bu bölge için olağan olan kurak iklime rağmen, buradaki koşullar oldukça rahat. Mayıs ve Haziran ayları en sıcak aylar olarak kabul edilir. Bu süre zarfında hava sıcaklığı + 40C’ye ulaşır. Kışın sıcaklık nadiren + 10C’nin altına düşer.
  Kural olarak, gezginler Karaçi’yi yalnızca yerel kültürle tanışmak, doğal ve yapay yapılara katılmak için değil, aynı zamanda denizde rahatlamak ve yüzmek için ziyaret eder. Sandspit, bölgedeki en popüler … Açık
Ana Müze, ziyaretçilere şehrin tarihi hakkında bilgi vermeye her zaman hazırdır. Karaçi’de sayısız mimari mekan da bulacaksınız. Bu şehrin parkları, çoğunluğu şehir tarihindeki bazı önemli olaylara ayrılmış olan birden fazla anıtın evi. Bu şehrin birçok kafe ve restoranı size en iyi yerel şeflerden yemekler sunar. Muhteşem pazarlar, Karaçi’nin en önemli özelliklerinden biridir. Bu, tüm Alışverişkolikler için gerçek bir cennet.
Zainab Market, bir pazardan çok ünlü Aladdin mağarasına benziyor. Burada hemen hemen her şeyi bulabilirsiniz - en geniş hediyelik eşya ve el sanatları seçimi, harika resimler, Keşmir şalları ve oniks hediyelik eşyaları. İmparatoriçe Bazar, kentin en büyük gıda pazarı olarak kabul edilir. Burada en taze ve en lezzetli meyve, sebze, deniz ürünleri ve baharatlar satılmaktadır. Yerel kafelerden gelen şefler, satın aldığınız karidesleri ve kalamarları eski makbuzlarına göre memnuniyetle pişirecekler ve makbuzları gizli olan lezzetlerle de tedavi edecekler. Bohri Market tamamen farklı şeyler satan küçük dükkanlarla doludur. Burada tabaklar, takılar, kumaşlar ve kıyafetler bulacaksınız. Bu pazarın yönlendirilmesi en zor ve en zor olduğu kabul edilir, bu nedenle ilk defa ziyaret ettiğinizde bir rehber almanızı öneririz. “Kombine Pazar” olarak adlandırılan yerel el sanatları en geniş seçenek sunuyor. Ünlü Pakistan beldesi, muhteşem bir dinlenme için gerçekten çok çeşitli yerler sunar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Pakistan turistler için oldukça tehlikeli bir ülke olarak kabul edilir ve dengesiz bir siyasi iklim ancak bu duruma katkıda bulunur. Karaçi potansiyel olarak güvenli olmayan bölgelerden biridir, bu nedenle bu şehri ziyaret … Açık
  En popüler turistik bölge Manora yarımadasıdır. Yaz aylarında birçok gezgin, buradaki küçük plajlardan etkilenir. Alanı sadece 2,5 kilometrekare olan yarımadada yürüyüşler için çok güzel yerler ve hatta ilgi çekici tarihi yerler var. Bu yerlerin en ilgi çekici yeri Hindu tapınağı Shri Varun Dev Mandir. Yapısının kesin tarihi ve tarihi bilinmemektedir. Efsanelerden birine göre, bu görkemli tapınak, 16. yüzyılda zengin bir gezginin fonlarıyla inşa edildi. Şimdiye kadar, bir zamanlar güzel tapınak kısmen hayatta kaldı. Bu ıssız durumda ve yavaş yavaş yok ediliyor.
Doğrudan şehir topraklarında, aralarında Shri Swaminarayan Mandir tapınağı olan ilginç dini yerler de vardır. Bu Hindu tapınağı Pakistan topraklarının en büyüğüdür. 32.000 metrekareden fazla bir alanı kaplamaktadır. Bu şık tapınak bir buçuk asır önce inşa edildi. Herkes ziyaret edebilir ve lüks iç mekanını takdir edebilir. Şimdi büyük tapınak önemli dini etkinlikleri sürdürmek için kalıcı bir yer.
  Dolmen Mall Clifton, Karaçi’deki en popüler alışveriş merkezidir. Göz alıcı bir tasarıma sahip ve her zevke ve bütçeye uygun çeşitli ürünler sunuyor. Ulusal tarzda şık kıyafetler satan Avrupa tarzı … Açık
Kentin çevresinde, en çok ziyaret edilenler arasında Mohenjo-daro olduğu ilginç arkeolojik alanlar var. 2.5 bin yıldan daha uzun bir süre önce bu yerde, Hint medeniyetinin merkezi olan büyük, zengin bir şehirdi. Çalışmasında arkeologlar birçok inanılmaz keşifler yaptılar. Şehirdeki binaların inşası için o zamanların en ileri teknolojisinin kullanıldığı ortaya çıktı. Örneğin, buradaki binalar yanmış taştan yapılmıştır. Özel teknolojiler, şehir sakinlerinin inanılmaz oranlardaki ritüel komplekslerini inşa etmelerini sağladı. Bugün, arkeolojik alana gelen ziyaretçiler, eski binaların ve dini yapıların özenle restore edilmiş parçalarına hayran kalabilirler.
Kentin göze çarpan mimari anıtı, Mohatta Sarayı. Bu saray, varlıklı girişimcilerden biri için 1927 yılında inşa edilmiştir. Saray dış ve iç dekorasyonun lüksüne hayran bırakıyor. İçinde zarif vitray pencereler ve kubbeler korunur ve saray duvarlarında birçok eşsiz antika ve sanat eseri gizlenir. Sarayın ana sırrı bir yeraltı tüneli kompleksidir.
Karaçi - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Karaçi ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Karaçi’nin alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Zaibunissa Street' Karachi, 4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Tariq Road' Karachi, 4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Zamzama Boulevard' Karachi, 8.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Karaçi çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Kirthar' , 101.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Pakistan Gezisi: Görülecek Yerler

  Pakistan'ın kültür ve geleneklerini tanımanın en iyi yolu, ülkenin en ünlü şehirlerine ve simgelerine gitmektir. Karaçi şehri ülkenin kültürel başkenti olarak kabul edilir. Kent 18. yüzyılda kuruldu ve 1959 yılına kadar ülkenin idari başkenti Karaçi oldu. Şehrin simgelerinden birçoğu, Devlet Bankası, Kraliyet Mahkemesi, güzel Lyari Kıyıları, Mohatta Sarayı ve Frere Salonu'na ev sahipliği yapan Mcleod Road ve Bandar Road cadde üzerinde yürüyüş sırasında görülebilir. Bununla birlikte, Mazar-e-Quaid (Cinnah Türbesi) ve Mescit-e-Tooba Camii şehrin en ünlü yerlerinden biri olmaya devam etmektedir. Türbesi, Pakistan kurucusu Muhammed Ali Cinnah'ın onuruna inşa edilmiştir. Burası ülkenin en kutsal simgesi. …
OrangeSmile araç kiralama Karaçi’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

23.06.2024

Karaçi Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Karaçi Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Karaçi, Pakistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Karaçi’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Karaçi’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018