OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İslamabad

Çocuklarla İslamabad Gezisi. Çocuğunuzla Gidebileceğiniz Yerler

Lake Dodipatsir - Pakistan   İslamabad’da ülkenin diğer bazı şehirlerinde olduğu gibi çok fazla eğlence merkezi ve çocuk kurumu yok. Ancak, çocuklu tatilcilerin burada sıkılmaları gerekmez. Şehrin en ilginç yerlerinden biri Pakistan Doğa Tarihi Müzesi. Bu doğa bilimi müzesi, başka şehirlerde ziyaret edilebilecek başkaları gibi değildir. Fuarın bir kısmı bitişik bölge üzerinde ve kapalı bir köşkte yer almaktadır. Ziyaretçiler, bir şekilde Pakistan’ın doğasıyla bağlantılı doldurulmuş hayvanları, asırlık ağaç dilimlerini ve daha birçok eşsiz eseri görebilir. Çocuklar kesinlikle devasa dinozor iskeletlerini ve egzotik balık modellerini sevecekler. Müze gezisi çok bilgilendirici olacağa benziyor.
  Pakistan’ın başkentinin sakinleri güler yüzlü ve şefkatli insanlar. Bu nitelikler her zaman turistlere davranış biçiminde ortaya çıkar - yerliler her zaman turistlerin başını belaya sokmaya hazırdır. Elbette, … Açık
Kent, çocuklu turistler arasında hak ettiği popülerliği de barındıran İslamabad Hayvanat Bahçesi adında güzel bir hayvanat bahçesine sahip. Bu hayvanat bahçesinde aslanlar ve zebralar, av kuşları ve diğer egzotik hayvanlar bulunur. Ziyaretçilere hayvanat bahçesinin bazı dost canlılarını beslemek için izin verilir. Hayvanat bahçesinin bir başka ilginç özelliği de dekorasyonu. Geniş topraklarında, her yerde gerçekçi dinozor figürleri var ve bunlardan biri çok ilginç fotoğraflar çekebiliyor. Hayvanat bahçesi çok büyük. Topraklarında, yürüyüşler ve donanımlı rekreasyon alanları için çok güzel yerler var.
Doğa severler kesinlikle pitoresk Rose ve Jasmine Garden’da dolaşmalıdırlar. Çocuklarla açık havada dinlenmek için daha ilginç ve güzel bir yer bulmak zor olacak. Bahçe adına göre tahmin edilebileceği gibi, ana süsleri, her bahar çiçeklerine hayran bırakılabilecek güzel güller ve yasemin çalılarıdır. Bahçe çok geniş. Şehrin ve çevresindeki dağların manzarasını hayranlıkla seyredebileceğiniz birçok güzel dükkan ve gözlem platformu içermektedir. Bahçede, çocuklar için ağaçların gölgesinde koşup oynayabilecekleri geniş çim alanlar vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Uluslararası ünlü Faysal Camii’nin yanı sıra Rohtas Kalesi ve Taxila Harabeleri, İslamabad ve çevresindeki bölgeler kesinlikle ziyaret etmeyi hak eden birçok ilginç yere sahiptir. Örneğin, İslamabad’ın … Açık
Genç gezginlere hitap edebileceği kesin olan bir başka özgün yer ise Kuş Kafesi rezervi. Başlıca sakinleri, renkli papağanlar, nadir su kuşları ırkları, güzel sülünler ve tavus kuşlarının yanı sıra Pakistan dağlarında bulunabilecek yırtıcı kuş türlerini içeren kuşlardır. Rezervde, çeşmeler içeren büyük bir yapay göl kuşlar için donatılmıştır. Güzelce dekore edilmiştir ve oldukça geniş bir alanı kaplar. Rezerv, özgün tasarımı için de dikkat çekicidir. Kuşları gözlemlemek için daha uygun olduğu için ziyaretçilerine sarkan köprüler vardır.
A beautiful Blue Sunset in Muree Daha büyük çocuklarla, inanılmaz derecede güzel bir dağlık alanda bulunan Margalla Tepeleri rezervinin etrafında yürüyüşe çıkılabilir. Farklı sürelerde birçok yaya yolu toprakları boyunca döşenmiştir. Gezi sırasında en güzel dağ ormanları boyunca yürüyebilir, gizli mağaralara bakabilir ve yaşlı ağaçların kalın çalılıkları arasında hızlı akan dağ akarsuları ve şelaleler bulunabilir. Rezervin içinde bir yürüyüş, açık hava etkinliklerinin tüm hayranlarını memnun edecektir.
  İslamabad bir dağın eteklerinde yer alan bir şehirdir. Çok sayıda simge yapı ve sunduğu kaya tırmanışı gibi aktiviteleri ile yüz binlerce turisti kendine çekiyor. Margalla Tepeleri bunun için en iyi yerlerden biridir. … Açık
İslamabad’da sıcak bir günde dinlenmek için mükemmel olan çeşitli eğlence merkezleri vardır. En iyilerinden biri eğlence merkezi Megazone Islamabad. Küçük çocuklar için çok sayıda slot makinesi hazırladı. Daha büyük çocuklarda bowling ile meşgul olunabilir. Ayrıca eğlence merkezinde mükemmel bir kafe var, bu sayede bütün gün rahatça geçirilebiliyor.
İslamabad - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

İslamabad ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm lunaparkların haritası
İslamabad yakınındaki lunaparklar
♥   Lunaparkı 'Funcity Centaurus Mall' Islamabad, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Lunaparkı 'Jinnah Park' Rawalpindi, 12.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Lunaparkı 'Jungle World' Rawalpindi, 17 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Lunaparkı 'Sozo Adventure Park' Murree, 39.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama İslamabad’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

28.01.2023

İslamabad’ın En İyi Yerlerinin Fotoğraf Galerisi

İslamabad Haritasında Çocuklar için Cazibe Yerleri (su parkları, hayvanat bahçeleri, lunaparklar)

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

İslamabad Çevresinde Çocuğunuzla Ziyaret Edebileceğiniz İlgi Çekici Yerler

Çocuklar için İslamabad Gezi ve Eğlence Rehberi - parklar, turistik yerler, müzeler, hayvanat bahçeleri, su parkları. Çocuğunuzun mutlaka ziyaret etmesi ve görmesi gereken, büyüleyici ve eğitici yerlerin tümü. Çocuğunuzla kaliteli zaman geçirebileceğiniz tüm keşif rotalarını (yerel tiyatrolar, sergiler ve müzeler) öğrenin. Aileler ve çocuklar için İslamabad.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018