OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İslamabad

İslamabad’da Aktif Dinlenme ve Tatil - İlgi Çeken Yerler, Eğlence ve Gece Hayatı

GPO Square Muree   İslamabad bir dağın eteklerinde yer alan bir şehirdir. Çok sayıda simge yapı ve sunduğu kaya tırmanışı gibi aktiviteleri ile yüz binlerce turisti kendine çekiyor. Margalla Tepeleri bunun için en iyi yerlerden biridir. Tepelerin bir parçası olan tepe noktalarının adları çok şiirsel ve büyüleyicidir - Yasemin Köşesi, Orman Kayası ve Eski Duvar. Pakistan konuklarına kaya tırmanışı turları düzenleyen birkaç şirket var ve Terichmir Travel bu alanda en iyilerden biri. Müşterilerinin isteklerine göre farklı yollar sunar.
  İslamabad’da ülkenin diğer bazı şehirlerinde olduğu gibi çok fazla eğlence merkezi ve çocuk kurumu yok. Ancak, çocuklu tatilcilerin burada sıkılmaları gerekmez. Şehrin en ilginç yerlerinden biri Pakistan Doğa … Açık
Örneğin, Trail 2, Daman-E-Koh izleme noktasını ziyaret etmek isteyen herkes için en iyi seçimdir. Bu bölge sayısız maymuna ev sahipliği yaptıkça, yerel halk onu gayrı resmi olarak “hayvanların izi” olarak adlandırıyor. Yürüyüş 1-2 saat sürecek. Katılımcılar görüş noktasına ulaşır ve daha sonra gizli bir mücevher görmek için biraz daha yürüyebilirler - 202 AirBlue uçağının kalıntıları. Trail 3 en popüler seçimdir, ancak gezginlerin bu parkurun birçok sert eğimi olduğunu aklınızda tutması gerekir. Daman-E-Koh’a ulaşan tatilciler yürüyüşlerine devam edebilir ve Pir Sohawa’yı ziyaret edebilir. Rahatlamak ve hafif bir yemek yemek için mükemmel olan üç restoran bulunmaktadır. İz 5 de Pir Sohawa’ya ulaşır, ancak bu iz oldukça karmaşıktır ve orada kaybolmak kolaydır. Söylendiği gibi, Trail 5’i bir rehberle birlikte keşfetmek daha iyidir. Ancak, deneyimli rangers bunu yalnız yapmaya çalışabilir.
Shakar Parian Milli Parkı’na çok yakın olmayan Rawal Gölü, balık tutmak için mükemmeldir. Böyle bir eğlence, Pakistan’ın başkentinde kalmayı daha heyecanlı kılmak için harika bir yoldur. Söylemeye gerek yok, tüm balıkçılık tutkunları yeni bir balıkçılık sitesini keşfetmekten mutluluk duyacaktır. Rawal Barajı Balık Avlama Noktası, başkentin tüm konuklarına balık avı turları sunmaktadır. Rafting yapmak için, sadece Kano Şirketi ile iletişime geçin. Tatilciler ayrıca pitoresk gölde bir gezi ile de ilgilenebilirler. Bunun için Botla Gölü Manzarası veya Donanma Yelken Kulübü gibi şirketlerle iletişime geçin. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  İslamabad mutfağı, ülkenin coğrafi konumu tarafından tanımlanan kendine has özelliklere sahiptir. Pakistan, Hindistan ve Orta Doğu arasında bir tür bağlantı ve her iki bölge de yerel mutfağı etkileyerek gerçekten … Açık
Margalla Tepeleri’nde yamaç paraşütü gibi bir aktiviteyi denemek mümkündür. Gençler genellikle bundan çok hoşlanırlar. Safariler de bugünlerde artıyor. Jeep Safari Pakistan, bölgede bir dizi safari turu sunmaktadır. Onlardan bir tur siparişi verdikten sonra, turistlerin unutulmaz anılar elde etme ve Pakistan’ın çarpıcı banliyö ve vahşi alanlarına hayran kalma garantisi verilmektedir. Aktif Turlar Pakistan ve Gondogoro Treks & Tours da birçok ilginç tur sunuyor. Dahası, tatilciler her zaman binicilik turlarının tadını çıkarabilirler - şüphesiz bu, herkesi mutlu edebilecek mükemmel bir eğlencedir.
Monument Shakarpuryan Islamabad F 1 Traxx ve 2F2F Formula Karting, İslamabad’da karting yapmak için harika bir fırsat sunuyor. Yakındaki Laila Karnaval Parkı 3 ila 6 yaş arası çocukları olan turistler için mükemmel bir destinasyondur. Hem çocuklar hem de yetişkinler için cazibe hayranları MTX Offroad Sports Rawal Gölü veya Eğlence Şehri’nde ağırlanır. Bu parklar her zaman eğlence ve eğlence ile doludur. Golf hayranları, istedikleri zaman Jinnah Driving Range veya Islamabad Golf Club’da en sevdikleri oyunu oynayabildikleri için başkentte asla sıkılmayacaklar. Gun & Country Club eğlenmek ve yeni bir şeyler denemek için bir mekan daha. Özellikle çekimi seven ve kendi doğruluğunu cilalamak isteyen herkese hitap ediyor. Bununla birlikte, Battlefield Club da çekim tutkunları için harika bir yer.
  Pakistan’ın başkentinin sakinleri güler yüzlü ve şefkatli insanlar. Bu nitelikler her zaman turistlere davranış biçiminde ortaya çıkar - yerliler her zaman turistlerin başını belaya sokmaya hazırdır. Elbette, … Açık
Bahria Enclave Zoo, kesinlikle ziyaret edilmeyi hak eden bir yer daha. Bu özellikle çocuklu turistler için geçerlidir. Hayvanat bahçesinde kedi ailesine, kaplanlara, leoparlara ve pumalara ait birçok farklı tür görmek mümkündür. Hayvanat bahçesi büyük değil; Yine de, kesinlikle unutulmaz olacak bir ziyaret, harika bir yer. Şehirde, çok basit bir adı olan İslamabad Hayvanat Bahçesi’ne sahip bir hayvanat bahçesi daha var. Farklı türlerdeki hayvanlara ev sahipliği yapmıştır: dağ keçileri, filler, tavus kuşları, kartallar, zebralar ve aslanlar. Ayrıca dinozorların, timsahların ve dev sürüngenlerin ilginç heykelleri var. Bunların hepsi İslamabad’daki hayvanat bahçeleri değil. Ayrıca, kuş kafesi de var, adıyla tahmin etmek zor olmadığından, çeşitli kuşlara bakmak isteyen herkes için harika bir yer.
Yeni filmler izlemek için, Centaurus Cineplex veya JFC Cineplex’i ziyaret etmeyi düşünün. Sakin bir bölgede huzurlu bir rahatlama havasında olduğunuzda, İslamabad’daki güzel parklar en iyi seçimdir. Lake View Park, burada oturup serin havanın tadını çıkarmak isteyen herkes için harika bir yer. Yemyeşil bitki örtüsü ile ünlü Shakarpariyan Tepeleri, Pakistan’ın başkentinin büyüleyici manzarasının tadını çıkarmak için ideal bir yerdir. Aynı zamanda bütün aile için harika bir yer. Ayrıca parkın kendisi de tarihi bir simge yapıdır - Shakarpariyan Tepeleri, kentin en eski parklarından biridir.
  Uluslararası ünlü Faysal Camii’nin yanı sıra Rohtas Kalesi ve Taxila Harabeleri, İslamabad ve çevresindeki bölgeler kesinlikle ziyaret etmeyi hak eden birçok ilginç yere sahiptir. Örneğin, İslamabad’ın … Açık
İslamabad’ın Las Vegas’ta olduğu kadar gece kulübü ve barı olduğunu söylemek yanlış olur. Bununla birlikte, gezginlerin ziyaret etmeyi ilginç bulabilecekleri cazip mekanlara sahiptir. Lezzetli bir akşam yemeği yemek ve rahat ve sorunsuz bir ortamın tadını çıkarmak isteyen herkes, BQ Tonight Bar’ı geçmemelidir. Le Casa Del Habanos, canlı müzikli restoranlardan hoşlanan herkes için mükemmel bir seçimdir ve Burn Out rahat bir ortamda rahatlamak isteyen tüm turistler için uygundur. Somalili Center, muhteşem içki seçimlerinden memnun kaldı. Bilardo oynamak ve oyunun tadını çıkarmak için birkaç saat harcamak istiyorsanız, Breaker’s Snooker Club doğru seçimdir.
İslamabad - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

İslamabad ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
İslamabad çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Margalla Hills' , 4.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ayub' , 16.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ayubia' , 46.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm lunaparkların haritası
İslamabad yakınındaki lunaparklar
♥   Lunaparkı 'Funcity Centaurus Mall' Islamabad, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Lunaparkı 'Jinnah Park' Rawalpindi, 12.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Lunaparkı 'Jungle World' Rawalpindi, 17 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Lunaparkı 'Sozo Adventure Park' Murree, 39.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama İslamabad’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

01.02.2023

Göz Alıcı İslamabad Fotoğraf Galerisi

İslamabad haritasında aktif dinlenme ve eğlence yerlerini arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

İslamabad’ın Komşu Şehirlerinde Tur Fikirleri

İslamabad’ın en iyi şehir turu için rehber - popüler dinlenme, tatil ve eğlence yerleri. İslamabad’da gün içinde yapılması gerekenler - turistik yerler, parklar, sahiller, su parkları, yarış pistleri, bisiklet parkurları ya da su kayağı. Gece hayatı (barlar, diskolar, klüpler vb.) için öneriler (adres, telefon numarası ve bağlantı linkleriyle). Paylaştığımız fikirlerle 'İslamabad’da neler yapılmalı?' sorusu anında cevap buluyor.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018