OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Mumbai Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Gateway of India, Mumbai   Yerli halkın çoğu hala bu şehri Bombay olarak adlandırmaya devam ediyor; Burası bilmeceler ve gizemlerle dolu harika bir Hint şehri.

Şehrin en eski bölgesi Güney Mumbai olarak biliniyor. Ülkenin en zengin insanlarına ev sahipliği yapar, bu yüzden masal saraylarına benzeyen lüks evlerini görebilirsiniz. Bu bölge turistler arasında en popüler olarak kabul edilir çünkü burada restoranların, barların, müzelerin ve galerilerin büyük bir bölümünü bulacaksınız. South Central Mumbai bölgesi, şehrin iş merkezi olarak kabul edilir. Mumbai’nin bu bölümünde modern iş merkezleri, çok katlı ofis binaları göreceksiniz, ancak turistler yerel hayvanat bahçesini en ilginç yer olarak görebilir. Batı Banliyöleri bölgesi, birkaç yüzyıl önce inşa edilen Mumbai’nin en önemli mimari cazibe merkezlerinden biri olan Hıristiyan Kilisesi’nin yeridir. Plajda dinlenmeyi sevenler, birbirine yakın iki geniş ve iyi donanımlı plaj bulacakları için burayı kesinlikle beğenecekler. Harbour Banliyöleri bölgesinde ülkenin en önemli bilim merkezlerinden biri olan Mumbai Atomik Araştırma Merkezi’ni bulacaksınız. Tabii ki merkez halka kapalı ama binanın görünümü bile oldukça sağlam ve etkileyici. Kuzeybatı Mumbai mahallesi, gerçekten dikkat çekici tarihi anıtların bulunduğu yerdir; Henüz 1-5. yüzyıllarda inşa edilmiş tapınak kalıntılarını görmek için şehrin bu bölümünü ziyaret edin.
  Hindistan şehirleri arasında Bombay, egzotik ürünlerle dolu çeşitli pazarlar ve dükkanlarla dolu olduğu için tartışmasız en alışveriş dostu olanıdır. Zaveri çarşısı kesinlikle daha zengin turistlerin ilgisini … Açık
Şehir, konuklarına sayısız heyecan verici geziler sunuyor. Antik çizimlerle süslü duvarları mağaraların arasından yürüyebileceğiniz Elephanta Adası’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yolculuk sırasında, sanat eserlerine adanmış birkaç galeri ve müzenin bulunduğu Kala Ghoda bölgesini ziyaret edeceksiniz. Son olarak Chor Bazaar adlı pazarı ziyaret ederek tur programını çeşitlendirin. Bu, ülkenin en büyük pazarlarından biridir.
  Önemli bir doğal cazibe merkezi, büyük bölümünü kaplayan güzel bir dağlık araziye sahip Sanjay Gandhi Ulusal Parkı’dır. Bu bölge sadece doğal güzellikleriyle değil Budist manzaraları için de ilgi çekicidir. Burada, MÖ 1. yüzyılda bir Budist tapınağının yaratıldığı Kanheri Mağaralarını bulabilirsiniz. Yıllar önce olduğu gibi, dünyanın her yerinden hacılar bu yere akın ediyor. Parkta, binden fazla bitki türü sunan güzel ormanlarda yürüyüş yapabilirsiniz. Nadir endemik hayvanlara ev sahipliği yaptılar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bombay, çocuklarla seyahat edenler için gerçek bir mücevher. Genç neslin ilgisini çekecek çok çeşitli eğlence siteleri ve şehir atraksiyonları sunmaktadır. Şehrin kendine ait mükemmel bir vahşi yaşam parkı var - … Açık
Şehrin en parlak mimari cazibe merkezlerinden biri, inşaatı 1888’de tamamlanan Victoria İstasyonu’dur. İstasyon binası, Gotik ve Viktorya dönemi mimari unsurlarının şaşırtıcı bir kombinasyonunu temsil eder. İlk bakışta tren istasyonundan çok şık bir saraya benziyor. Bina, birçok zarif kemer ve uzun sütunların yanı sıra tematik heykel kompozisyonları ile dekore edilmiştir. İç mekan, güzel fayanslar ve oyma ahşap panellerle eşit derecede zarif bir şekilde dekore edilmiştir.
Cowasjee Jehangir Building at Fort Dünyaca ünlü yerel simge, Tac Mahal Sarayı’dır. Umman Denizi kıyısında yer alır ve prestijli bir otel barındırır. Sarayın inşası 1903 yılında tamamlandı, ünlü kral Jamsetji Nusserwanji Tata tarafından yaptırıldı. Yedi katlı, Avrupa tarzı bina, aslen şehrin en lüks oteli olması beklenen bir saray olarak inşa edildi. Fikir bir başarıydı ve bugün otelin duvarları benzersiz bir sanat eserleri, antika mobilya ve değerli mücevherler koleksiyonunu koruyor.
  Mumbai’nin ana haysiyetlerinden biri, çok çeşitli restoran ve kafelerdir. Şehir konukları yedi yüzün üzerinde gastronomi işletmesini keşfedecek. Her biri konuklara benzersiz benzersiz bir menü sunar. Natural Ice … Açık
Hıristiyan dini mekanları arasında Aziz Thomas Katedrali öne çıkıyor. Bu Anglikan kilisesi, 1718’de İngiliz sömürgecileri tarafından inşa edildi, yapımı 50 yıldan fazla sürdü. Bugün, görkemli kolonyal tarzdaki katedral, güzel dar vitray pencereler de dahil olmak üzere birçok orijinal dekor unsurunu koruyan bir dünya mirası alanıdır. Kilisenin yakınında, önde gelen sanatçıların, askeri liderlerin ve soylu ailelerin temsilcilerinin sömürge dönemlerinde gömüldüğü eski bir mezarlık var.
Mumbai - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Mumbai ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Mumbai kaleleri
♥   Kalesi 'Mazagon Fort' , 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Sewri Fort' , 4.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Mundargi Fort' , 4.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Worli Fort' , 5.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Mahim Fort' , 7.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Mumbai çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Sanjay Gandhi (Borivili)' , 29.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Sanjay' , 122.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Koyna' , 161.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Mumbai ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Jehangir Art Gallery' Mumbai, 5.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Prince of Wales Museum' Mumbai, 5.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Cowasji Jehangir Hall' Mumbai, 5.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'National Gallery of Modern Art' Mumbai, 5.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Mumbai' Mumbai, 12.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Mumbai ve Çevresindeki Turistik Yerler

Chowpatty Plajı

From the series “Tehlikeli ve Ölümcül olabilen Sahiller”
Festival inanılmaz derecede ilginçtir ve her zaman birçok turisti cezbetmektedir. Yılan cazcıları, keşişler, astrologlar ve ressamların yanı sıra mükemmel jimnastikçiler ve müzisyenler de yer alır. Bu büyük olayların tek dezavantajı, sahilde kalan inanılmaz miktardaki çöp. Plaj, büyük olayların ve tatillerin kalıcı bir yeri olarak seçildikten sonra, normal onarımlar için neredeyse uygunsuzdu. … Devamını oku

Hindistan Gezisi: Görülecek Yerler

Ziyaret için tavsiye edilen en ünlü camiler Jama Masjid, Minasel, Oila-t-Kuhna Masid, Güve-ki-Mescit, Fathehpur Sikri, Sunehri Mescidi ve Zeenat-ul Mescidi'dir. Yukarıda adı geçen camilerin çoğunluğu 15-16. Yüzyılda inşa edilmiştir. Ayrıca 13. - 14. yüzyıllara ait Türbeler, Adham Khan Türbesi, Şems-ud-din Iltutmish mezarlığı, Sultan Guri Türbesi, Humayun Türbesi ve Hz. Nizamuddin Dargah bulunmaktadır. Çoğu mimari sanatın başyapıtlarından ibaret olduğu için bu binalarda sadece tarihsel değil aynı zamanda mimari değer de vardır. …
OrangeSmile araç kiralama Mumbai’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

30.01.2023

Mumbai Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Mumbai Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Mumbai, Hindistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Mumbai’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Mumbai’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018