OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Yeni Delhi Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Qutub Minar   Yeni Delhi, benzersiz rengi ve harika misafirperverlik atmosferiyle ziyaretçilere çarpıcı bir şekilde hitap eden bir şehirdir. Şehrin sokakları, Yeni Delhi’ye özel cazibesini getiren eski saraylar ve modern binaların benzersiz bir birleşimidir.
  Yeni Delhi, tüm aile ile eğlenebileceğiniz birçok yer sunuyor. Düzinelerce gezintiye sahip Macera Adası, eğlence parklarının hayranlarına açıktır. Burada, en küçük olanlar için klasik atlı karıncalar ve … Açık
Şehrin orta kısmı 1929 yılında inşa edilen Rashtrapati Bhavan Sarayı tarafından dekore edilmiştir. Bugün Cumhurbaşkanının ikametgahı ve 20. yüzyılın en görkemli yapılarından biridir. Bu yerden çok uzakta olmayan bir modern mimari anıt daha var - Parlamento Evleri Sansad Bhavan. Alışılmadık şekli, şehrin orta bölümünü daha da gizemli hale getiriyor. En önemli dini yerlerden biri, büyük güzelliğe sahip bir yapı olan Birla Mandir tapınağıdır.
Tarihi eserler arasında Delhi’nin en ünlü ve saygın imparatorunun onuruna kurulan Humayun’un Mezarı’ndan bahsetmeliyiz. Türbe, çarpıcı bir şekilde lüks iç mekana sahip olan mezarının yeridir. Sokak Ashoka Yolu’nda yürürken, Bangla Gurudvara denilen başka bir ünlü tapınağa gidebilirsiniz. Tapınak muhteşem altın kubbelerle süslenmiştir; türbe, dünyanın tüm dinlerini temsil eden ziyaretçilere açıktır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kalabalık ve hareketli Yeni Delhi şehrinin en önemli özelliklerinden biri, zengin restoran ve bar seçenekleridir. Şehrin başlıca mutfak geleneklerini öğrenmek için en parlak gastronomi destinasyonlarını ziyaret etmek, … Açık
Alışveriş hayranları, Yeni Delhi yakınlarında bulunan Gurgoan kasabasına gitmelidir. Burada, sunulan çeşitli ürünlere hayran bırakan en modern alışveriş merkezlerini ve en büyük pazarları bulabilirsiniz. Yeni Delhi, gece hayatı ile de ünlüdür. Şehrin en popüler gece kulübü ’Turquoise Cottage’ olarak adlandırılır ve bu nedenle burada sık sık ünlü müzik gruplarını icra eder ve heyecan verici programlar düzenlenir.
Humayuns Tomb   Dünyaca ünlü yerel simge, sadece dini açıdan değil aynı zamanda mimari açıdan da büyük değer taşıyan Lotus Tapınağı’dır. Resmi olarak, bu tapınağa Bahai İbadet Evi denir, ancak aslında dinleri ne olursa olsun tüm inananlara açıktır. Kesinlikle herkes bu tapınağı duvarları içinde tanrısına dua etmek için ziyaret edebilir. Muhteşem tapınağın inşası 1986’da tamamlandı; şekliyle kocaman bir nilüfer çiçeğini andıran inanılmaz güzel bir binaya sahiptir.
  Yeni Delhi’deki yerel halk kültürleriyle gurur duyuyor, bu nedenle turistler dikkatli olmalı ve yerel halkın kültürel özelliklerine saygılı olmalıdır. Kuşkusuz tüm şehir konukları, insanların kültürel gelenek … Açık
Önemli bir tarihi yer, aynı zamanda ’Kızıl Kale’ adıyla da bilinen Lāl Qila’dır. Kırmızı kumtaşı, bu surun inşası için ana yapı malzemesi olarak kullanılmıştır. Yüzyıllar boyunca kale, ülkenin ana devlet ikametgahı olmuştur. Bugün, etkileyici ölçeği ve ana değeri olan lüks iç dekorasyonuyla dikkat çekiyor.
Humayuns Tomb, Delhi Yeni Delhi Hindistan’daki en büyük camiye sahiptir - Jama Mescidi, 17. yüzyılın ortalarında İmparator Şah Cihan’ın emriyle inşa edilmiştir. Bu caminin duvarları 25.000 kişiyi ağırlayabilir; yapının ana özelliği devasa avlusu. Bu camiye de herkes erişebilir; özellikle beyaz mermer iç mekanı ile ilgi çekicidir.
  Yeni Delhi, misafirlerine ziyaret etmek için birçok heyecan verici ve dikkat çekici yer sunuyor. Nihai güzelliğe sahip katedraller ve camiler, antik saraylar ve müzeler ve kültürel öneme sahip diğer birçok nokta her turist … Açık
Yürümeyi seviyorsanız, eski Chandni Chowk pazarında bir gezintiye çıkmayı unutmayın. Bu tarihi bölgenin inşaatı 17. yüzyılda yapılmıştır. Yıllar önce şehrin en popüler ticaret dükkanlarını ve pazarlarını yoğunlaştırdı. Bugün burada korunan tarihi binalar turistlerin büyük ilgisini çekiyor, birçok ilginç mağaza ve el sanatları dükkanı hala bu bölgede faaliyet gösteriyor. Pazar, Gauri Shankar Tapınağı ve 18. yüzyılın başlarından kalma Sunehri Mescidi cami dahil olmak üzere birçok önemli dini tapınağı barındırmaktadır.
Delhi Şehrin en çok ziyaret edilen kültür tesislerinden biri de dev bir el sanatları merkezi olan El Sanatları Müzesi. Açılışı 30 yıldan fazla bir süre önce gerçekleşti; bugün şehrin en iyi zanaatkârları bu müzede çalışıyor. Merkezin ’sergilerinin’ çoğu ziyaretçiler tarafından satın alınabilir; Burada yabancı konuklar için ilginç atölyeler düzenlenir.
Yeni Delhi - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Yeni Delhi ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Yeni Delhi kaleleri
♥   Kalesi 'The Red Fort India' , 3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Aligarh Fort' , 113.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Yeni Delhi çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Govind' , 6.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Lado' , 12.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'City Forest' , 13.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Indira Gandhi' , 15.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Sultanpur' , 37.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Yeni Delhi ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Triveni Kala Sangam' New Delhi, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'National Museum' New Delhi, 2.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'National Gallery of Modern Art' New Delhi, 3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Talwar Gallery' New Delhi, 8.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Sanskriti Museums' New Delhi, 11.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Yeni Delhi ve Çevresindeki Turistik Yerler

Delhi Pillar

From the series “Gezegenin En Gizemli Yapıları”
Dünyanın birçok gizemli binasının aksine, Delhi Demir Sütun'unun tarihi iyi biliniyor. İki yaşındaki hükümdar Chandragupta'nın onuruna 415 yıl dikildi ve tapınak kompleksinin bir parçasıydı. 1050'de sütun, bugün görülebilecekleri Anang Pol Hükümdarı tarafından Delhi'nin diğer bölgesine taşınmıştır. 5. yüzyılda, demir zengin ve gelişen devletin en önemli özelliklerinden biri olarak düşünülmüştür, bu nedenle bu malzemenin direklerin inşası için kullanıldığı şaşırtıcı değildir. Bilginler yıllardır Delhis sütunundaki bazı sırları tahmin etmeye çalışıyorlar. Ancak hipotezler sadece yeni sorular uyandırıyor. Versiyonlardan birine göre, sütun, saf saf demirden dövülmüş. Bu materyal nereden kazandı, ancak belirsiz kaldı. … Devamını oku

Hindistan Gezisi: Görülecek Yerler

Ziyaret için tavsiye edilen en ünlü camiler Jama Masjid, Minasel, Oila-t-Kuhna Masid, Güve-ki-Mescit, Fathehpur Sikri, Sunehri Mescidi ve Zeenat-ul Mescidi'dir. Yukarıda adı geçen camilerin çoğunluğu 15-16. Yüzyılda inşa edilmiştir. Ayrıca 13. - 14. yüzyıllara ait Türbeler, Adham Khan Türbesi, Şems-ud-din Iltutmish mezarlığı, Sultan Guri Türbesi, Humayun Türbesi ve Hz. Nizamuddin Dargah bulunmaktadır. Çoğu mimari sanatın başyapıtlarından ibaret olduğu için bu binalarda sadece tarihsel değil aynı zamanda mimari değer de vardır. …
OrangeSmile araç kiralama Yeni Delhi’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

30.01.2023

Yeni Delhi Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Yeni Delhi Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Yeni Delhi, Hindistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Yeni Delhi’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Yeni Delhi’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018