OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Pakistan Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Pakistan’ın kültür ve geleneklerini tanımanın en iyi yolu, ülkenin en ünlü şehirlerine ve simgelerine gitmektir. Karaçi şehri ülkenin kültürel başkenti olarak kabul edilir. Kent 18. yüzyılda kuruldu ve 1959 yılına kadar ülkenin idari başkenti Karaçi oldu. Şehrin simgelerinden birçoğu, Devlet Bankası, Kraliyet Mahkemesi, güzel Lyari Kıyıları, Mohatta Sarayı ve Frere Salonu’na ev sahipliği yapan Mcleod Road ve Bandar Road cadde üzerinde yürüyüş sırasında görülebilir. Bununla birlikte, Mazar-e-Quaid (Cinnah Türbesi) ve Mescit-e-Tooba Camii şehrin en ünlü yerlerinden biri olmaya devam etmektedir. Türbesi, Pakistan kurucusu Muhammed Ali Cinnah’ın onuruna inşa edilmiştir. Burası ülkenin en kutsal simgesi.
İlginç anıtlar ve ilgi çekici diğer yerler Haydarabad’da bulunabilir; bunların ilk adları, İslam öncesi döneme aittir. Kutub Shahi Kalesi ve yakınlardaki eski bir pazar, önceki yüzyılın güzel hatırlatıcılarıdır. Sözde tarihi kompleks, birkaç yüzyıl önce inşa edilmiş sayısız küçük cadde ve çeyreklerle çevrilidir. Bir başka önemli dönüm noktası kentten uzakta değil. Burası ülkenin en büyük gölü olan Manchar Gölü ve binlerce kuş için kışlama alanı. Ziyarete değer olan bir antik kent daha 4000 yıl önce kurulan Mohenjo-daro olarak bilinir. Şehrin turistlerle çok popüler olması nedeniyle, Mohenjo-daro’nun eski mahallelerini gösterecek bir rehber veya gezi bulacaksınız. Eski bir kalenin kalıntıları ve bir saray burada en ilgi çekici yerler arasındadır. Ayrıca, arkeolojik kazılar sırasında bulunan eserlere ve eserlere ayrılmış birkaç koleksiyonun ziyaretçiler tarafından görülebileceği geniş bir sergi salonu da bulunmaktadır. Arkeoloji Müzesi, birkaç on yıl içinde koleksiyonuna - antik takılar, seramikler, silahlar ve figürinler - çok değerli eşyalar ekledi.
Lahor şehri geleneksel olarak muhteşem mimarisi ile gezginleri cezbetmektedir. Yine de 16. yüzyılda kent birçok güzel camiye, saraylara, yemyeşil bahçelere ve parklara kavuştu. Lahor Fort, bölgenin en büyük mimari kompleksidir. Şehrin bu bölümü popüler bir gezi yeridir, çünkü orada birkaç büyük saray, güzel bahçeler ve geniş sergi salonları bulunmaktadır. Badshahi Camii, muhteşem Chauburji Bahçeleri gibi güzel yerleri görmeyi ve Aitchison Koleji’ne gezi düzenlemeyi unutma. Doğal rezervleri üzerinde yoğunlaşan yolcuların Quetta’yı ziyaret etmeleri önerilir; çünkü bu şehir Hazarganji Chiltan Milli Parkı’nın ev sahisındadır ve Pişin Vadisi şelaleler ve çok sayıda bahçeyle ünlüdür. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.

Tarih ve Eğlence

  Pakistan dünyanın en eski ülkelerden biridir. MÖ 3.-2. Yüzyıllarda, Harappa medeniyetinin merkezi idi. Daha sonra bu topraklar Aryanlar tarafından fethedildi. Geleceğin devletinin oluşumu Büyük İskender’in fetihlerinden önemli ölçüde etkilendi. MS 1.-2. Yüzyıllarda Kushan İmparatorluğu kuruldu. Bugün, resmi olarak Budizmin üretildiği bir yer olarak kabul edilmektedir.
8. yüzyılda İslam burada yayıldı. 13. yüzyılda imparatorluk Moğol İmparatorluğu’na geldi. Güçlü imparatorluk, 500 yıldan beri var olmuştu ve sonra birkaç özerk toprağa ayrılmıştı. 19. yüzyılda, Pakistan sömürge dönemini gördü. Bütün bölgesi İngiliz Hindistan’ın bir parçası oldu. Geçen yüzyılın 30’unda, kurtuluş hareketi 1947’de kuruldu ve başarılı oldu.
Pakistan en güzel ve en ilginç Asya ülkelerinden biridir. Sadece zengin tarihi mirasıyla değil, aynı zamanda eşsiz geleneklerle de yolcuları çekiyor. Turistler de dikkatlerini yemek geleneklerine vermelidirler. Pakistan mutfağının en parlak bileşenleri et yemekleri. Buradaki et açık ateşte pişirilir.
Sokaklarda samosa adı verilen popüler et yemeklerinden birini tadabilirsiniz. Küçük sokak tezgahlarında pişirilir ve servis edilir. Char-ızgara et, gözleme içinde yuvarlanır ve bazen marul ile servis edilir. Egzotik bir şey tatmak isteyenler, ulusal restoranlardan birinde süzme peynirle koyun eti sipariş etmelidir.
Pakistan’ın renkli pazarları alışveriş meraklılarını kayıtsız bırakmayacak. En popüler ulusal hediyelik eşyalardan biri el yapımı desenli halılardır. Müreffeh turistler benzersiz fildişi ürünleri satın alabilirler. Yerel hediyelik eşya dükkanlarında çok güzel bir tuz lambası satın alabilir ve doğal yarı değerli taşların aksesuarlarını seçebilirsiniz. Pakistan’ın her şehrinde zanaat tezgahları var. Özel deri aksesuarlar, el yapımı tabaklar, ahşap ürünler ve sanat eserleri satıyorlar. Tüm alışveriş meraklıları, Pakistan’da pazarlık yapmaya alışık olduğunu hatırlamalı. Pazarlık, büyük süpermarket ve alışveriş merkezleri hariç her yerde geçerli olacak.
Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Pakistan şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Ayubia' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Chitral Gol' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Hazar Ganji-Chiltan' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Hingol' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Kirthar' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Pakistan sarayları
♥   Sarayı 'Derawar Fort' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Dubai Mahal' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Faiz Mahal' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Farukh Mahal' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Gulzar Mahal' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Pakistan’ın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Hussaini Süspansiyon Köprüsü

Serimizden “Dünyanın En Tehlikeli Köprüleri ”
  Pakistan'da bulunan Hussaini Süspansiyon Köprüsü, aşırı eğlencenin taraftarlarının ilgisini hak ediyor. Hunza Nehri boyunca hareket etmek için tasarlandı. İkinci köprü mevcut köprüdür. Gerçek şu ki bu alan rüzgârlı hava ile karakterize ve bu nedenle, ince ip ve tahta yapılmış ilk köprü neredeyse tamamen yok edildi. Bazı ayakta kalan unsurlar, turistlere heyecan katan mevcut köprünün yanında hala görülebilir.

İkinci köprü de en güvenilir malzemeden - ip ve tahta yapımı gibi - güvenilir değildir. Hussaini Süspansiyon Köprüsü çok eskidir. Hatta yerli halk, yapımının kesin tarihini hatırlayamıyor. Uzun yıllar boyunca, levhalar çöktü ve kurullar arasındaki boşluklar oldukça büyük oldu. Köprüdeki devasa delikler ve asla üflenmeyi bırakmayan buz gibi rüzgar Hunza'ya inanılmaz derecede tehlikeli … Tümünü Oku
Ülke haritaları Pakistan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Pakistan şehir haritası
Bölgelerin haritası Pakistan’da bölgelerin haritası

Salgın Seyahat Trendlerini Nasıl Değiştirdi – Hilton Raporu

Asırlık tarihi boyunca 3 milyarı aşkın misafiri ağırlayan efsanevi otel şirketi, sürekli değişen trendlere ayak uydurmaya, gezginlerle birlikte gelişmeye ve onların taleplerini karşılamaya çalışıyor. Bu günlerde insanlar yeni mutfak trendlerini denemeye daha istekli. Alkol tercihleri de değişiyor - tekila, pandemi öncesi lider olan burbondan daha popüler hale geldi. Sürdürülebilirlik, günümüzde Londra, Madrid veya Pekin'deki otellerin benimsediği bir başka trend. Karantinada geçen bir yıldan fazla süre, insanların sağlıklı bir gezegen için çabalarını tazeledi. Oku bunu

29.11.2021

Pakistan’ın Popüler Şehirlerinde Geziler

İslamabad
Eşit derecede ilginç bir tarihi bölge, Taxila'nın arkeolojik bölgesidir. İsmi, buralardaki araştırmacılar tarafından kalıntıları keşfedilen isimsiz kentin ismini almıştır. Bu antik Budist şehri, Makedonyalı İskender zamanında kurulmuştur. Topraklarında etkileyici büyüklükte bir Buda heykeli de dahil olmak üzere pek çok benzersiz mimari ve heykel örneği vardı. Arkeolojik bölge ziyaretçileri, eski bir manastırın parçalarını ve şehri korumak için kullanılan daha birçok savunma yapısını görme şansına … Devamını Oku
Karaçi
Doğrudan şehir topraklarında, aralarında Shri Swaminarayan Mandir tapınağı olan ilginç dini yerler de vardır. Bu Hindu tapınağı Pakistan topraklarının en büyüğüdür. 32.000 metrekareden fazla bir alanı kaplamaktadır. Bu şık tapınak bir buçuk asır önce inşa edildi. Herkes ziyaret edebilir ve lüks iç mekanını takdir edebilir. Şimdi büyük tapınak önemli dini etkinlikleri sürdürmek için kalıcı bir yer. Kentin çevresinde, en çok ziyaret edilenler arasında Mohenjo-daro olduğu ilginç arkeolojik alanlar … Devamını Oku

Pakistan’ın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018