OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İslamabad

İslamabad Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Shah Faisal Mosque   1. Genel olarak, Pakistan’ın başkenti oldukça güvenli bir şehirdir, ancak yerel pazarlara ve mağazalara giderken değerli eşya almamak daha iyidir. Eşyalarını gözetimsiz bırakma çünkü halka açık yerlerde hırsızlar olabilir.
2. Çok kalabalık yerlerden kaçmaya çalışın. Yukarıda bahsedildiği gibi, İslamabad, Pakistan’daki diğer şehirlere kıyasla nispeten güvenli bir şehir. Ancak, güvenlik her zaman bir numaralı öncelik olmalıdır.
3. Pakistan Müslüman bir ülke olduğundan (bu ülkenin anayasasına bile yazılmıştır), İslami tatillerde alkol almaktan kaçınmak daha iyidir. Yerel kurallara uymayı unutmayın. Bu, özellikle kadınların ve erkeklerin davranışları için geçerlidir. Örneğin, kadınların özellikle akşamları ve şehir merkezinden uzakta, rehber veya erkek olmadan tek başlarına yürümemesi daha iyidir. Bu kural, tavsiyenin ikinci kısmı hariç, erkekler için geçerli değildir. Erkekler için bile, akşamları yalnız uzak bölgelerde görünmemek daha iyidir.
4. Halka açık yerlerde alkolle ilgili yerel kurallar oldukça katıdır. Sadece bazı spor barlarında ve otellerde alkol tüketilmesine izin verilmektedir. Yöre halkı, bazı turistlerin elinde bir şişe alkol bulundurduğu durumlarda bile onaylamıyor. Yerlilerin endişelenmemesi için, alkolü şişenin başkaları tarafından görülebileceği şekilde tutmayın. Bir çantaya koymak daha iyidir.
5. Alkol alabilmek için turistlerin bile özel izin almaları gerekir. Gayrı resmi olarak “gayrimüslim beyan” olarak adlandırılmaktadır. Mesele şu ki, Müslümanların yasalarca alkol almaları yasak. Hristiyanlar İslamabat’ta alkollü içki içebilirler, ancak beyanı varsa. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Yerel bir kişiyle tanışırken, el sıkışmak ya da istememek konusunda karar vermelerini sağlayın. Kural olarak, yerel halk birbirlerini “Assalam Alaikum” ile selamlıyor. Kural hem erkekler hem de kadınlar için geçerlidir. Bunun nedeni, yerel bir insanın sosyal sınıfının da dikkate alınan önemli bir faktör olmasıdır. Yerel halkın bir el sıkışma için yalnızca sağ elini kullandığını unutmayın. İslâm’a göre, sol el saf olmayan kabul edilir. Sol elin el sıkışması için uzatılması yerel bir kişiyi rahatsız edebilir.
7. Şehirde bir taksi veya araba kullanarak gezinmek çok rahat (kendi veya kiralık). Akşamları taksi fiyatı yükseliyor. Bu özellikle Jinnah Süper bölgesi hakkında doğrudur. Taksi yolculuğunun fiyatını sürücüyle önceden pazarlık etmeyi unutmayın.
  İslamabad’ın en büyük alışveriş merkezi Erboğa’dır. Dünyanın en ünlü markalarının ticari pavyonlar orada monte edilir. Dünyaca ünlü tasarımcılardan muhteşem kıyafetler satın alabilir veya gerçekten … Açık
8. Metro gibi ulaşım da çok rahat. İslamabad’ın farklı bölgelerine metroyla ulaşmak kolaydır. Wi-Fi noktaları ve kavurma sıcağında yeri doldurulamayan kaliteli bir klima sistemi bulunmaktadır.
9. Tatilciler araba ya da şoförlü araba kiralayabilirler. Birçok otel müşterilerine bu hizmeti sunuyor.
10. Herhangi bir hizmet için ipuçları açıktır, ancak zorunlu değildir.
11. Askeri nesnelerin, görevdeki kişilerin ve karakolların fotoğraflarını çekmek veya videolarını kaydetmek yasaktır. Fotoğraf çekmesine izin verilip verilmeyeceğinden emin değilseniz, öncelikle yerlilere sormanız daha iyi olur.
12. Gezginlerin İslamabad’dan getirmeyi tercih ettiği en popüler hediyelik eşyalar ve hediyeler şunlardır: tuz lambaları, mücevherler, halılar, ipek giysiler, seramikler ve el yapımı satranç.
İslamabad - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

İslamabad’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Gulmarg Gondolası

From the series “Dünyadaki En Uzun Kayak Teleferikleri ve Tramvaylar”
  En yüksek dağ gondol asansörü ve dünyanın en uzun ropaylarından biri Hindistan'da faaliyet göstermektedir. Gulmarg Gondola, yolcuların Himalayalar'ın en büyüğü olan aynı adı taşıyan kayak merkezine ulaşmasına yardımcı oluyor. Teleferiğin açılışı 2005 yılında gerçekleşti. Uzunluğu yaklaşık 5.000 metredir. Saat başı dağlara 600 kişi asansör yapıyor. Teleferik, Gulmarg beldesini turistler arasında çok daha hesaplı ve popüler hale getirdi. … Devamını oku

İslamabad ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama İslamabad’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

28.01.2023

İslamabad Fotoğrafları

İslamabad haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

İslamabad Çevresindeki Şehirler için İpuçları

İslamabad Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve İslamabad’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018