OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Maskat Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Muscat   Muscat, Arap Yarımadası’nın en önemli ve en eski şehirlerinden biridir. Bu aynı zamanda Umman’ın başkentidir. Muscat, antik çağlardan beri önemli bir yer olan sahil üzerinde yer almaktadır. Muscat’taki avantajlı coğrafi konumu nedeniyle egzotik malzemeler Roma İmparatorluğu’na taşındı. XVI. Yüzyılda bu bölgenin Portekiz tarafından ele geçirilmesinden sonra Muscat bu ülkenin ham taşıyıcısı oldu. Bu tarih nedeniyle Muscat, Arap, Portekiz ve Hint-Avrupa halklarının kültürünü somutlaştırmıştır. Maskat’ın her yerinde eski binaları, camileri, kaleleri ve dar şeritleri görebilirsiniz. Alışveriş merkezleri ve iş alanları gibi modern zamanların binalarıyla daha da fazla kontrast oluştururlar.
  1. Maskat şehrine gitmeden önce, yerel kültürün ana kural ve düzenlemelerini iyice öğrenmelisiniz, çünkü bu turistlerin şehir sakinleri ile istenmeyen yanlış anlamalardan ve hatalardan kaçmasına izin verecektir. Yerel … Açık
Ruwi ve Matra, Umman’ın başkentinin iyi bilinen iki bölgesi. Ruwi bir iş başkentidir ve Matra eski binaları, tarihi anıtları, parkları, bahçeleri ve otantik Arap dükkanlarıyla ünlüdür. Muscat’ın inanılmaz mango bahçeleri, 200 yıl önce büyüdüğü için bu yerin bir başka görüntüsüdür.
Bu yerin diğer ünlü cazibe merkezleri arasında XVI.Yüzyılda Portekizliler tarafından inşa edilen Mirani ve Jalali kaleleri bulunmaktadır. Karume Park, Maskat’ın en güzel ve büyüleyici parklarından biridir. 1993 yılında açıldı. Park alanı çok sayıda şelale, göl ve çeşme ile dikkat çekiyor. Riyam parkının ana özelliği, merkezinde büyük bir tütsü brülörünün heykeli. Qaboos Ben Seida Sarayı, Sultan Qaboos Camii ve Mattra Faure Kalesi gibi yerler kesinlikle dikkatinize değer. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Çok çeşitli ulusal ürünlerin bulunduğu renkli pazarlar, Maskat’taki ziyaretçilerin ilgisini çekecek. Şehirde ayrıca büyük alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Dünyaca ünlü üreticilerin ürünlerini … Açık
Muscat’ta güzel zaman geçirebilirsiniz. Burada dalış, yerel pazarlarda alışveriş, güzel kumsallar ve çok daha fazlası gibi birçok rekreasyon türü vardır.

  Benzersiz bir mimari anıt, Al Alam Sarayı’dır. Tüm ulusal geleneklere uygun olarak inşa edilmesine rağmen, saray inanılmaz derecede etkileyici ve orijinal görünüyor. Bu saray nispeten yakın zamanda 1972 yılında inşa edilmiştir. Sultan için tören sarayı olarak inşa edilmiştir. Turistlerin saraya girmesine izin verilmiyor, ancak herkes ona bakabilir. Sarayın etrafına bahçeli güzel bir oyun alanı inşa edildi. Burada denize doğrudan iniş var.
Muscat Şehrin çok güzel camileri var. İlginç bir anıt Sultan Qaboos Ulu Camii’dir. 1992 yılında inşa edilmiş, ancak cami diğer modern anıtlardan çok daha etkileyici görünüyor. Caminin inşası için ana yapı malzemesi kumtaşıdır. Caminin iç kısmındaki eşsiz bir dekorasyon, elle yapılan ve 20 tondan daha ağır olan benzersiz Farsça halı olarak kabul edilir. Bu cami çok büyük. Aynı anda 20.000’e kadar inananı barındırabilir.
  Muscat’ta genç gezginleri memnun edecek sayısız ilgi çekici eğlence var. Kuşkusuz Akvaryum ve Deniz Bilimleri ve Balıkçılık Merkezi’ne yapılan geziden korkacaklar. Bu merkez şaşırtıcı bir sualtı … Açık
Pitoresk doğal yerlerde gezi hayranları, ünlü kaplıcalar Al-Taura’yı ziyaret etme şansına sahip olacaklar. Muscat’ın hemen yakınında, geniş palmiye tarlaları ve tarım yerleşimleri ile çevrilidir. Bu pitoresk yerler, yoğun egzotik çalılıklar olan güzel yazı tipleri ve havuzlarla donatılmıştır. Yayların yanında modern eğlence merkezleri vardır, böylece tüm gün burada dinlenebilirsiniz.
Muscat Maskat civarında eski bir Nakhal Kalesi var. 17. yüzyılda, tamamen tahrip olan daha önceki tahkimatların bulunduğu yere inşa edilmiştir. Bu kale, tarihi boyunca hiçbir zaman savaşa katılmamış olması nedeniyle dikkat çekicidir. Bu sayede sadece eşsiz bir dış cepheyi değil, aynı zamanda güzel bir iç dekorasyonu da korumayı başardı. Tur sırasında, turistler kalenin en gizli köşelerini ziyaret etme şansına sahip olacaklar.
  Yerel mutfak oldukça benzersiz ama basittir, ancak bu daha az cazip değildir. Muscat’a gelen daha fazla gezgin, diğer mutfak trendlerinden ziyade etnik mutfağı tercih ettiği için, etnik yemeklerin eşsiz tadı ve yemek … Açık
Eşsiz bir cazibe, Orta Çağ’da Muskat yakınlarındaki kayaların üzerine inşa edilen eski köy Misfat al-Abrin’dir. Burada 500 yıldan daha eski eşsiz evler ve hala işlev gören eski su kaynağı kanalları korunmaktadır.
Maskat - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Maskat ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Umman Gezisi: Görülecek Yerler

Renkli bir pazarı olmayan Arap şehirleri yoktur. Tabii ki, Muscat'da da büyük bir pazar var - buna Muttrah Çarşısı deniyor. Piyasa geleneksel olarak birkaç alana bölünmüştür; bunların her biri belirli bir türünü satmaktadır: incenses, mücevher, gümüş eşya, mobilya ve halı, giysi, baharat, hediyelik eşya ve oyuncak. Al Alam Sarayı da gezginlerin dikkatine değer. Kraliyet sarayı 1927'de inşa edilmiştir; Şu anda saray, padişahın sözde çalışma ofisi - ülkenin hizmet başkanı -. Saraya girmek yasak olmasına rağmen, meydanın önünde her zaman birçok kişi vardır. Birçok yerli ve gezginler, güzel binanın fotoğraflarını görmek ve almak için buraya geliyorlar. …
OrangeSmile araç kiralama Maskat’ta araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

24.09.2023

Maskat Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Maskat Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Maskat, Umman Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Maskat’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Maskat’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018