OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Linz

Linz’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Exterior de la catedral nueva de Linz o de la Virgen María   Linz’in başlıca cazibe merkezi, 13. yüzyılda inşa edilmiş antik kaledir. İlk tahkimat sadece 200 yıl boyunca vardı; Frederick III’ün emriyle 1477’de kale tamamen yeniden inşa edildi. O zamandan beri kalenin görünümü önemli ölçüde değişmedi. Bugün kale, Linz’in tarihini ziyaretçilerine tanıtan Tarih Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Müzedeki sergiler arasında Neolitik, önemli tarihi belgelerin ve eski silahların yanı sıra ev eşyaları ve mücevherlerin eşsiz arkeolojik bulguları var.
  1. Gurmeler, Linzer keki mutlaka yerel etnik restoranlardan birinde sipariş etmelidir. Bu eşsiz tatlının tarifi 300 yıldan fazla bir süre önce oluşturuldu ve şimdi şefler pastayı tüm gereksinimlere tam olarak … Açık
Bir diğer ilginç antik anıt ise, 17. yüzyılda ünlü mimar Carlo Antonio Carlone tarafından yapılan Katedral. Büyük katedralin ilk günlerinden ve günümüze kadar büyük organ ana dekorasyonu olmuştur. Birçok ünlü müzisyen burada müzik yaptı. Güzel katedral Barok tarzın gerçek bir örneğidir ve Rönesans tarzındaki en iyi dönüm noktası Landhaus binasıdır.
Orta Çağların başında bu yerde bir manastır vardı; Daha sonra bina yeniden kuruldu ve devlet kurumları oraya yerleşti. Gezginler, eski binanın koridorlarında bir yürüyüşe çıkacak ve bronz heykelli güzel bir çeşmenin bulunduğu iç avluya bakacaklardır. Martin Kilisesi, Linz’in eşsiz bir simgesidir. Ülkenin en eski dini binası. kiliseye ilk olarak 799’da değinildi. 1947’de kilisenin yeniden inşası yapıldı; 15. yüzyılın başlarına dayanan resimler usta ressamlar tarafından restore edildi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Linz’in merkezinde, erkek ve bayan giyiminde uzmanlaşmış popüler çok markalı Mode Center’ı bulacaksınız. Gündelik kıyafetlerin hayranlarına hitap edecek olan günlük giyimin yüksek kaliteli bir seçimini … Açık
Kentte birçok ilginç anıt ve anıt bulabilirsiniz. Kutsal Üçlü’nün veba sütunu, Hauptplatz’da bulunan Barok mimarisinin harika bir anıtıdır. Anıt 1723 yılında açılmıştır; korkunç hastalıklara karşı kazanılan zaferi sembolize ediyor.
Impressionen aus Linz Merkez meydanın yakınında çok sayıda ilginç yapı görülebilir. Bunların arasında en belirgin olanı, 16. yüzyılın güzel bir anıtı olan belediye binasıdır. Daha sonraki dönemin cazibe merkezi Yeni Katedral’dir; 19. yüzyılın ortalarında kuruldu. Pek çok hayran bu dini binayı Viyana’daki ünlü Aziz Stephen Katedrali ile karşılaştırıyor. Güzelliği ve lüks tasarımı ile Linz Katedrali, Viyana’daki öncüllerine benzeyebilir.
  Linz, Avusturya’nın en büyük yerleşim yerleri listesinde üçüncü sırayı alan bir şehirdir. Burada her zaman turist ile sayısız otobüs ve çeşitlilik dolu aydınlık ve pitoresk yerleri göreceksiniz. Linz tarihini … Açık
  Landestheater, kentin ve yerlilerin misafirlerini ağırlar, senfonik müzik konserleri veya tiyatro gösterileri içeren ilginç bir program sunar. Manevi olarak zenginleşmeye mükemmel derecede uygun bir kurum daha, klasik müzik konserlerinin ve operanın tadını çıkarabileceğiniz Brucknerhaus’dur. Çağdaş sanat uzmanları, geniş bir tablo, fotoğraf ve heykel koleksiyonu toplayan Lentos Kunstmuseum’a bir ziyaret düzenlemelidir. Binanın kendisi, mimari açıdan bakıldığında, günümüzün Linz’i artık hayal bile edilemeyecek modern bir mimarinin şaheseridir. Weber & Hofer tarafından tasarlandı ve 2003 yılında halka açıldı.
LINZ Tuna’nın diğer tarafında, Lentos Kunstmuseum’un karşısında, bir başka mimari mücevher - yani Ars Electronica Center. İşlevselliği, kalıcı sergisi ve modernliği nedeniyle, bu kültürel tesis genellikle “Geleceğin Müzesi” (Museum der Zukunft) olarak adlandırılır. Müze sergileriyle ilgili olarak, ileri teknolojik gelişmelerin, medya sanat eserlerinin yanı sıra geçici sergilerin burada halka sunulması dikkat çekicidir. En küçük ziyaretçiler, çok sayıda etkileşimli sergiye sahip bir çocuk bilimleri laboratuvarını bulabilirler. Lentos Kunstmuseum ve Ars Electronica Center’ın muhteşem bir şekilde aydınlatıldığı akşamları daha az ilgi çekmeyen sahil boyunca yapılacak bir yürüyüş olacaktır.
  Linz’de çocuklu tatilciler Linzer Tiergarten hayvanat bahçesini ziyaret etmekle ilgilenecekler. Bu hayvanat bahçesi boyunca herkes ücretsiz olarak yürüyebilir. Hayvanat bahçesinde Avustralya kanguru ve fundalıklar, … Açık
Landesgalerie, müzeyi yerel kültürü keşfetmek için ideal kılan Yukarı Avusturya’dan sanatçılar tarafından bir sanat koleksiyonu tutar. Eski tütün fabrikası Japan Tobacco International şu anda konser salonu Tabakfabrik’e ev sahipliği yapıyor - kesinlikle yaklaşmakta olan bazı etkinlikleri burada görmeye değer. Avusturya’da çelik çerçeve kullanan ilk inşaat olan mimari yapı olarak da dikkat çekiyor. Çoğu turist, bölgenin metalurji endüstrisi hakkında her şeyi öğrenebilecekleri Voestalpine Müzesi’nden de memnun kalacaklar. Aynı zamanda endüstriyel tarzda fotoğraf çekmeyi sevenler için harika bir yer.
Kunstuniversität Linz, Donaulände Linz’deki kutsal mimarinin bir diğer güzel şaheseri Mariendom’dur (Yeni Katedral). İnşaatı, 1862 yılında Franz Joseph Rudiger gözetiminde tamamlandı. Bu, yanındaki bütün insanların tarzı - Gotik tarzı nedeniyle gülünç derecede küçük göründüğü muhteşem bir yapı. Katedral, iç mekanıyla da dikkat çekiyor, özellikle yapımına katkılarını yapanları gösteren vitray pencereler. Şehrin tarihini gösteren pencere özellikle ilgi çekicidir. Ne yazık ki, İkinci Dünya Savaşı sırasında, birkaç vitray pencere günümüze ulaşmamıştır. Onları geri kazanmayacağına, bunun yerine yenilerini yaratmaya karar verildi.
  Linz’de çok çeşitli yemek mekanları vardır. Birçok ünlü restoran, bir düzineden fazla bir süredir müşterilere hizmet vermektedir ve şehir sınırlarının çok ötesinde bilinmektedir. Büyüleyici Wagnerei … Açık
Kutsal sanat bilenler şehri ziyaret etmekten heyecan duyacaklar, yukarıdakilere ek olarak, şehirde daha birçok güzel tapınak var ve her biri görülmeye değer. Bunlar arasında muhteşem alçı kalıpları, heykelleri ve bir sunağı olan muhteşem iç dekorasyonu ile dikkat çeken Alter Dom da bulunuyor. ’Eski Katedral’, 1678 yılında, daha önce adı geçen mimar Pietro Francesco Carlone’un projesine göre inşa edildi. 1772’de geç Barok tarzında inşa edilen Ursulinenkirche’de de bahsedilmeye değer. Kilisenin en ilginç eseri, güzel bir barok sunak. Bir diğer ilginç dini anıt ise Rokoko tarzında inşa edilmiş ve zengin iç mekanı ile ünlü Minoritenkirche.
Rhein in Flammen Wolfgang Amadeus Mozart birkaç kez yerel bir konakta kaldı ve bugün müze olarak mevcut. Büyük bestecinin tüm hayranları için bu, sadece Lina’da bulunabilecek gerçek bir mücevher. Diğerleri için, bu 18. yüzyılda sakinlerin yaşam tarzı ile tanışmak için harika bir fırsat. Gözlem platformlarına gelince, kentin bulunduğu Tuna nehrinin yanı sıra pitoresk çevrenin muhteşem manzarasını sunan Franz Josef Warte’ye özel dikkat gösterilmelidir. Ayrıca pek çok turist, son durağında Pöstlingbergbahn tramvayına binmeyi tercih ediyor. Son durağında, şehrin ve çevresinin daha az büyüleyici manzaralarının keyfini çıkaramıyorlar.
Linz - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

İki günlük Linz gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

The Old Town
Nerede: Old Town, Linz, Linz;
Alter Dom
Nerede: Domgasse, Linz, Linz;
The Lentos Art Museum
Nerede: Ernst Koref Promenade1, Linz, Linz; Telefon: +43 (0)73270703600;
Neuer Dom
Nerede: Herrenstrasse 26LinzTel, Linz; Telefon: +43 (0)732777885;
Ars Electronica Centre
Nerede: Ars-Electronica-Strasse 1, Linz, Linz; Telefon: +43 (0)73272720;
Referans Bilgi
Tüm sanat müzelerinin haritası
Linz ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Lentos Art Museum' Linz, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Linz yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Basilika Sieben Schmerzen Mariae, Linz-Pöstlingberg, 4.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Stiftsbasilika St. Florian, Sankt Florian, 11.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika Sankt Laurenz, Enns-Lorch, 15.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika Hl. Dreifaltigkeit, Sonntagberg, 48.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Wallfahrtskirche Maria Puchheim in Attnang, Attnang-Puchheim, 54.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Katedrála sv. Mikuláše, České Budějovice, 76.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Linz’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

08.02.2023

Linz’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Linz’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Linz Komşularında Kültürel Geziler

Linz Kültür Rehberi. Linz’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Linz’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018