OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bangalore Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

State Central Library, Bangalore   “Hindistan’ın Silikon Vadisi” - bu isim genellikle Bangalore’u tanımlarken kullanılır. Kent, kendi topraklarında bulunan çok sayıda modern tesis nedeniyle bu ismi aldı. Ancak, turistler bu bölgeyi sınai gelişme nedeniyle değil, burada bulunan çok sayıda tarihi ve mimari anıt nedeniyle ziyaret ediyorlar.
  Bangalore’da lüks otel kıtlığı yok. Lüks bir orman evi olan The Ritz - Carlton, Bangalore, Cubbon Park’ın yakınındadır. Yer müşterileri bir dizi özel hizmete erişim kazanıyor. Modern bir binanın … Açık
Cubbon Müzesi, şehrin en önemli manzaralarından biridir. Bu ülkenin ana komiserinden adını almıştır. Müze 1864’te düzenlenmiş ve şehrin merkezi kısmında yer almaktadır. Cubbon Müzesi aynı adı taşıyan park ile çevrilidir. Cubbon Park’ta yürüyün ve büyük madeni para, heykel ve seramik koleksiyonları sergileyen Devlet Müzesi’ne ulaşacaksınız.
Bangalore’un bir başka görüşü, Jawaharlal Nehru’nun (Hindistan’ın 1. başbakanı) 100. doğum gününün onuruna inşa edilen yerel bir planetaryum.

Lal Bagh Botanik Bahçesi, el değmemiş doğanın bir parçasıdır. Bahçe, 1 binden fazla çiçek ve ağaç türüne ev sahipliği yapmaktadır. Burada yüzlerce buçuk gül çeşidi bulacaksınız ve bahçenin en ünlü manzarası muhteşem nilüferlere sahip yapay bir gölet. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bangalore, modern tasarımcıların geçmiş yüzyılların atmosferini yeniden yarattığı muhteşem otelleri var. Bu yerlerden biri eski ağaçlarla dolu pitoresk bir bahçede bulunan lüks bir otel The Oberoi Bangalore. Geçmiş … Açık
Hyder Ali Kalesi, Bangalore’nin en önemli mimari görüşü olarak bilinir. Bu antik kale 16. yüzyılın sonlarında inşa edilmiş ve İngilizlerle kavgalar sırasında ana koruyucu tesislerden biri olarak kullanılmıştır. Bu nedenle kalenin önemli bir kısmı yok edildi.
Diamond district Bangalore Diğer ünlü yerler, Yaz Sarayı ve Ganesha Tapınağı da yakındadır. Bangalore’un batı kısmı, ünlü Boğa Tapınağı ve Maharaja Tapınağı ile ünlüdür. Lüks Hint sarayları, geniş bahçeler ve mango bahçeleri - bu tesis, eski bir Hint masalını andırıyor, beklenmedik ve nefes kesen bir manzara.
  Bangalore, romantik bir kaçış için mükemmel bir yerdir. Fortune Select JP Cosmos otel, iki kişilik unutulmaz bir tatil için eksiksiz bir tesis sunmaktadır. Çiçeklerle süslü büyüleyici bej odaların yanı sıra dinlenmek … Açık
  Bangalore’nin kalbinde çocuklu aileler arasında çok popüler olan ünlü bir eğlence parkı olan Fun World Palace bulunmaktadır. Parkın alanı 22 hektardan fazla, bölgesi farklı yaşlardaki çocuklar için ilgi çekici yerler sunuyor, bazıları da aşırı gibi yetişkinler için uygun. Parkın ana cazip özelliklerinden biri, su sürmek ve havuz çeşitliliği olarak kabul edilir, sıcak bir gün burada memnuniyetle geçirilebilir.
Mysore Palace - A treat To Watch Bangalore Milli Parkı Bannerghatta’nın yakın çevresinde yer alan ziyaret edebileceklerinden, yaban hayatı sevenler de dinlenme sırasında ilginç bir sürpriz yaşayacaklar. Bu Milli Park, 104 kilometrekarelik bir alana sahip, ülkenin en büyük ve en ilginçlerinden biridir. Park, 1974’te kuruldu ve bugün kendi topraklarında vahşi hayvanları hayranlıkla seyredebileceğiniz heyecanlı safariler ve yürüyüşler gerçekleştiriliyor. Faunanın çeşidi sadece şaşırtıcı, bu parkta leoparlar, aslanlar, kaplanlar, yaban domuzları, filler ve bizonların yanı sıra düzinelerce başka hayvan ve kuş türünü görebilirsiniz.
  Ticari Sokak, Bangalore’deki en popüler alışveriş caddesidir. Geleneksel Hint sarileri, güzel hediyelik eşyalar, Avrupa tarzı kıyafetler ve popüler ulusal lezzetler satan düzinelerce dükkan bulunmaktadır. Bu, sadece … Açık
alışılmadık bir eğlence gibi seyahat edenler, Bangalore’daki ’Snowtown’ u ziyaret etmelidir. Ziyaretçilerin karda oynamak ve gerçek kar kaydıraklarından binmek için yılın herhangi bir zamanında sunulduğu şehrin en özgün eğlence merkezlerinden biridir. Merkez, tüm ziyaretçilere sıcak giysiler kiralıyor, bu yüzden burada sıcak bir yaz gününün ortasında bile gezebilirsiniz.
Night view of Bangalore 1983’te açılan Bangalore’de büyüleyici bir akvaryum var, o zamanlar ülkenin ikinci büyük akvaryumu. Popüler Kuban parkının girişinde yer almaktadır. Bu akvaryumda ziyaretçiler, düzinelerce egzotik balık türünü ve diğer deniz yaşamını görebilirler. Bazıları melek balığı ve ışıklı tetra dahil olmak üzere oldukça nadir temsilcilerdir. Zemin katta, ziyaretçilerin balıkları kendileri besleyebilecekleri özel tanklar bulunmaktadır.
  Bangalore’nin misafirleri için bir aile tatili için en popüler yerlerden biri Lunapark Wonderla. Egzotik bitkilerle süslenmiş geniş bir alanı kaplar. Herkes için rekreasyon için uygun bir yer bulunacaktır. Yüzme … Açık
Mimariye hayranlık duymak için ideal bir yer olan Ulusal Saray Tip Sultanı, neredeyse tamamen ahşaptan yapılmıştır. Yaşamı boyunca, bu saray sadece bozulmamış cephesini değil, aynı zamanda inanılmaz güzel iç mekanı da korumayı başardı.
Bangalore - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Bangalore ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Bangalore kaleleri
♥   Kalesi 'Anegondi Fort' , 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bangalore Fort' , 2.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Devanahalli Fort India' , 32.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Bangalore çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Bannerghatta' , 20.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Bangalore ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'National Gallery of Modern Art' Bangalore, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Bangalore' Bangalore, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Bangalore ve Çevresindeki Turistik Yerler

Hotel Guhantara

From the series “Doğal Peyzajla Uyumlu Oteller ”
Gurmeler, ormanda bulunan ve Hint mutfağının en popüler yemeklerini tadabileceğiniz ulusal restoran Sambhojana sayesinde orjinal rock otelini bilir. Lüks rekreasyon takipçileri, sadece doğal bileşenler kullanılarak yapılan tüm muamelelerin gerçekleştirildiği mükemmel bir spa salonunu ziyaret edebilirler. Rekreasyona çeşitlilik kazandırmak istiyorsanız ok ile ateş etmeyi öğrenebilir ya da yay ya da dağcılık başlangıçlarını öğrenebilirsiniz. Misafirler için heyecan verici ulusal eğlence programları amfitiyatroda düzenli olarak düzenleniyor. … Devamını oku

Hindistan Gezisi: Görülecek Yerler

Güzel tapınaklar, ülkenin simgesi haline geldi. En ünlü tapınaklar Deli şehrinde bulunmaktadır. Bu şehir, dini kutsal bölgelerde ve tarihi eserlerde o kadar zengindir ki, genellikle 'Doğu Mezarlık' olarak adlandırılır. Gurudwara Sis Ganj, Lakshmi Narayan Tapınağı, Tanrıça Kali Tapınağı ve Lotus Tapınağı gibi tapınaklar en çok dikkati çekmeyi hak ediyor. Deli'de birkaç eski cami de bulunmaktadır. Bunlar, lüks binalarında güzel eski binalar olduğundan da görülmeye değer. …
OrangeSmile araç kiralama Bangalore’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

21.05.2024

Bangalore Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bangalore Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Bangalore, Hindistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Bangalore’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Bangalore’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018