OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Mesire Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Umman’ın doğu kıyısına yakın mesafede bulunan Masirah veya Mazeira Adası meraklı gezginlerin ilgisini çekmektedir. Ada, her şeyden önce, eşsiz doğal zenginlikleri için ilginçtir. Kıyı sularında nadir tür kaplumbağaları bulunur. Madrub Dağı en yüksek noktadır. Yüksekliği 256 metredir. Dağ eteklerinde bir yürüyüş size çok fazla izlenim verecektir. Dağın tepesi, çevrenin şık panoramik manzarasını açar.
  Masirah misafirleri için çeşitli büyük otel kompleksleri bulunmaktadır. Birçok turist, büyük tur programları kullanarak adayı ziyaret eder, bu nedenle misafirperverlik işletmelerinin sayısı burada nispeten küçüktür. … Açık
Birçok turist yaz aylarında Masirah adasına gitmeye hevesli. Şu anda, kaplumbağalar geniş kumlu plajlarda yumurta bırakır. Bu en heyecan verici aktivitelerden biri olmaya devam eden bir şey. Masirah’ın batı kıyısı, plaj rekreasyon severler tarafından takdir edilmektedir. Kıyıdaki sakin bir eğlence alanı, bölgeyi kendi başınıza keşfederek birleştirilebilir.
Adanın batı kısmı 300 kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Bu küçük toprak alanında küçük kuşlar, zarif flamingolar ve yırtıcı hayvanların var olabileceğini hayal etmek zor. Doğu kıyısındaki plajlar su sporlarını severler. Burada oldukça güçlü sürekli dalgalar var. Dalgıçlar Körfezi inanılmaz derecede güzel mercan resiflerinin bulunduğu bir yer olduğundan, bu bölgeye sığınır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Masirah misafirleri için çeşitli büyük otel kompleksleri bulunmaktadır. Birçok turist, büyük tur programları kullanarak adayı ziyaret eder, bu nedenle misafirperverlik işletmelerinin sayısı burada nispeten küçüktür. … Açık
En büyük yerleşim birimleri adanın kuzey kesiminde yoğunlaşmıştır. Yerli halkın kültürü ve gelenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için mutlaka ziyaret etmeye değer. En büyük yerleşim yeri Marsaïs şehridir. misafirleri, zengin florasyonu yerel flora ve fauna temsilcilerine adanmış eşsiz Yaban Hayatı Müzesi’ni ziyaret etme fırsatı bulacaklar. Müze, 4 tür nadir deniz kaplumbağasının yanı sıra 300’den fazla kuş türü barındırmaktadır. Salonlarından biri zengin bir deniz kabukları koleksiyonu tarafından işgal edilmiştir. Tecrübeli dalgıçlar sadece bu tür lüks eserleri hayal edebilirler.
Uzun yıllar balıkçılık, yerli insanlar için ana zanaat olarak kalmıştır. Her köyde kesinlikle mükemmel bir balık pazarı vardır. Büyük bir balık işleme fabrikası adada faaliyet gösteriyor ve herkes için mükemmel rehberli yürüyüşler sunuyor. Umman’ın askeri hava üssü maalesef halka kapalı bir tesis. Turistler kapsamını sadece bir mesafeden değerlendirebilirler. Masirah Adası, büyük şehirlerden uzak kalmak ve uzun yürüyüşler yapmak isteyenlere hitap edecek. Adadaki pitoresk vahşi plajların varlığı, diğer birçok hoş küçük mağaza, el sanatları dükkanı ve köylerdeki küçük aile restoranlarının yanı sıra dinlenmeye de hoş bir katkı sağlayacaktır.
  Masirah misafirleri için çeşitli büyük otel kompleksleri bulunmaktadır. Birçok turist, büyük tur programları kullanarak adayı ziyaret eder, bu nedenle misafirperverlik işletmelerinin sayısı burada nispeten küçüktür. … Açık
  Masirah’ı ziyaret eden pek çok gezgin, yerli halk ve yaşam tarzları hakkında daha fazla bilgi edinmek için egzotik adada vakit geçirmeyi dener. Modern otellere alternatif olarak, tatilciler her zaman kıyıda kamp rezervasyonu yapabilirler. Sudan sadece birkaç adım uzaklıkta inşa edilmiş birçok sevimli kulübe vardır.
Yıllar önce olduğu gibi, balıkçılık da yerel halkın ana mesleği olmaya devam ediyor. Düzinelerce balıkçı teknesi ayrılıyor ve adaya her gün dönüyor. Küçük bir ücret karşılığında, turistler balıkçılara katılabilir ve onlarla balık tutabilirler. Ayrıca bir tekne, gerekli tüm malzemeleri kiralamak ve yalnız balık tutmanın keyfini çıkarabilirler. Balık avı beklentisi çekici görünmüyorsa, yerel balık pazarlarını ziyaret edin - gezginler düzinelerce balık türü, taze midye ve diğer birçok egzotik deniz ürünlerini bulacaktır.
  Masirah misafirleri için çeşitli büyük otel kompleksleri bulunmaktadır. Birçok turist, büyük tur programları kullanarak adayı ziyaret eder, bu nedenle misafirperverlik işletmelerinin sayısı burada nispeten küçüktür. … Açık
Adada bir balık işleme fabrikası çalışıyor. Son yıllarda, aynı zamanda popüler bir turizm merkezi haline gelmiştir. Fabrikanın bazı bölümleri bir gezi sırasında girmek için ücretsizdir. Külliyenin toprakları aynı zamanda müzenin tarihinin ve ana çalışma alanlarının üzerine ışık tutan tematik bir müzeye de sahiptir. Shingle plajları adanın plajlarının çoğunu oluşturduğundan, burada güçlü dalgalar şarttır. Sörfçülerle bu kadar popüler olmasının nedeni budur.
Jawharat Masirah Klasik kumlu plajları tercih eden gezginler de hayal kırıklığına uğrayacaktır. Adada birkaç sakin kumlu plaj var, ama onların seçimi büyük değil. Masirah ayrıca büyük bir tekstil merkezi olarak da bilinir. Adada hala birkaç tarihi tekstil fabrikası var. Yerel tekstil sadece yüksek kaliteli değil, aynı zamanda ucuzdur, bu kadar çok turist bir hediyelik eşya olarak satın almayı tercih etmektedir. Kural olarak, tekstil fabrikalarına geziler sırasında en iyi fiyatları bulmak mümkündür. Renkli tekstil ayrıca yerel pazarlarda ve çeşitli özel mağazalarda satılmaktadır.

Mesire Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Umman Gezisi: Görülecek Yerler

  Zengin bir mirasa ve benzersiz ulusal geleneklere sahip olan Umman, sayısız tarihi yer işaretleri tutmayı başardı, bu nedenle ülkenin neden genellikle dünyanın en güzel yerlerinden biri olarak tanımlandığını merak etmiyoruz. Ülkenin başkenti Muscat'ta ilginç yerler bulunmaktadır. Bu şehir, ülkenin ana tapınağı olan Sultan Qaboos Büyük Cami'nin ev sahisidir. Bu, göreceli olarak yeni bir binadır ve geniş açılışı 2001'de gerçekleşmiştir. Cami, geleneksel Arap Stili ile yapılır ve 20 bin ziyaretçiye aynı anda yer imkanı sağlayabilir. Muhteşem kubbe ve ustaca yapılmış minare tapınağın ana süslemeleri. Caminin ana salonunda bir tane daha ilginç dekorasyon yer alıyor. Bu, dev bir Farsça el yapımı halı, ağırlığı 21 ton. Hiç şüphesiz, bu dünyanın en büyük halılarından biridir. …
OrangeSmile araç kiralama Mesire’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

19.06.2024

Mesire Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Mesire Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Mesire Adası, Umman Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Mesire’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Mesire’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018