OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Hindistan Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Hindistan, sıcak klimalı bir ülke için olağandışı olan harika kumsalları, ağırlıksız sari parlak renkleri ve karıyla dünyanın farklı yerlerinden birçok turist çekmiştir. Hindistan, eşsizliği ile ziyaretçileri şaşırtmayı asla bırakmayan zengin kültür ve mirasa sahip bir ülkedir.
Güzel tapınaklar, ülkenin simgesi haline geldi. En ünlü tapınaklar Deli şehrinde bulunmaktadır. Bu şehir, dini kutsal bölgelerde ve tarihi eserlerde o kadar zengindir ki, genellikle ’Doğu Mezarlık’ olarak adlandırılır. Gurudwara Sis Ganj, Lakshmi Narayan Tapınağı, Tanrıça Kali Tapınağı ve Lotus Tapınağı gibi tapınaklar en çok dikkati çekmeyi hak ediyor. Deli’de birkaç eski cami de bulunmaktadır. Bunlar, lüks binalarında güzel eski binalar olduğundan da görülmeye değer.
Ziyaret için tavsiye edilen en ünlü camiler Jama Masjid, Minasel, Oila-t-Kuhna Masid, Güve-ki-Mescit, Fathehpur Sikri, Sunehri Mescidi ve Zeenat-ul Mescidi’dir. Yukarıda adı geçen camilerin çoğunluğu 15-16. Yüzyılda inşa edilmiştir. Ayrıca 13. - 14. yüzyıllara ait Türbeler, Adham Khan Türbesi, Şems-ud-din Iltutmish mezarlığı, Sultan Guri Türbesi, Humayun Türbesi ve Hz. Nizamuddin Dargah bulunmaktadır. Çoğu mimari sanatın başyapıtlarından ibaret olduğu için bu binalarda sadece tarihsel değil aynı zamanda mimari değer de vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Hindistan’ın kokulu mutfağı, cömert baharat (zencefil, acı biber ve diğerleri) ve vejetaryen yemeklerini kullanmasıyla bilinir. Hint mutfağının çoğu …
Devamını oku
Bir diğer güzel simge Amritsar şehrindedir. Bu, 1577’de açık olan Harmandir Sahib (Altın Tapınak olarak daha iyi bilinir) ’dir. Kompleks, ’kutsal göl’ denilen, suyun şifa verici özelliklere sahip olduğuna inanılan ’kuş göl’ ile çevrilidir. Şehir banliyöleri şaşırtıcı çam ormanları ve birkaç popüler tatil yeri (Simla, Kulu, Masuri ve Nainital) ile ünlüdür. Bu tatil köyleri dağlarda dağ kayak ve dinlenme taraftarları için mükemmel bir seçimdir.
Mumbai şehri daha ilginç bir turistik yer. Bu eski şehir, sayısız modern binaya ve gökdelenlere rağmen özgün görünümünü korudu. Mumbai’nin eski mahallelerindeki posh konakları ve eski kiliseleri hâlâ görebilirsiniz. Modern bölümün en ünlü mekanları Fortress ve 18. yüzyılın çeşitli kiliseleridir. Şehrin en ünlü tapınakları Saint Thomas Kilisesi, Aziz John Kilisesi, Mahalakshmi Tapınağı, Haji Ali Camii ve Aziz Michael Kilisesi’dir. Mumbai’nin konukları, Batı Hindistan Müzesi, Taraporewala Akvaryumu ve Victoria Gardens Parkı’nı da ziyaret etmeleri önerilir.
  Hindistan’da insanlar yüzden fazla dil konuşuyor. Hintçe en yaygın dildir ve onu Bengalce, Tamilce, Urduca ve diğerleri izlemektedir. Pek çok Hintli, esas olarak …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  Hindistan topraklarında, dünyanın en eski yerleşim yerlerinin kalıntıları bulundu. Bu ülkenin toprakları, 200 000 yıl önce bile doldurulmuştu. Başlangıçta, bölge göçebe insanlar tarafından dolduruldu. İlk kalıcı yerleşim yerleri burada 9 000 yıl önce kuruldu. MÖ 5. yüzyılda, Hint toprakları büyük ülkelerde birleşmiş 16 bağımsız krallıktan oluşuyordu.
Bu öncelikle çoklu Pers ve Yunan istilalarından kaynaklanıyordu. Yeni ülkelerin gelişimi, Roma İmparatorluğu ile ticari ilişkiler tarafından hızlandırıldı. 7. yüzyılda, büyük devlet kuruldu ve Harsha İmparatoru tarafından yönetilen Kuzey Hindistan olarak adlandırıldı. Öldüğünde, asil hanedanların ülkeyi kontrol etme hakkı için birden fazla askeri çatışması vardı. Erken Orta Çağlar, Kuzey Hindistan topraklarının önemli bir bölümünü fetheden ve burada Delhi Sultanlığı’nı meydana getiren çok sayıda Türk, Arap ve Afgan işgali ile kutlandı.
  Hindistan’da turistler o kadar çok sayıda müze, tapınak ve tarihi yer bulacak ki, bir konaklama sırasında her şeyi ziyaret etmek imkansız ve hangisinin daha …
Devamını oku
Ülkenin tarihinde bir başka çarpıcı nokta da 1526 yılında Babur tarafından Büyük Moğol İmparatorluğu’nun oluşmasıydı. Sonuç olarak, İmparatorluk 200 yıl boyunca var olmuştu. 18. yüzyılda, çok sayıda askeri çatışma nedeniyle düşüşe girmeye başladı. Moğol İmparatorluğu’nun çöküşünden sonra birkaç bölgesel krallık kuruldu. 19. yüzyılın başında, bu topraklar sömürge dönemini gördü.
Portekizliler, Danimarkalılar, Hollandalılar ve Fransızlar bölgeye sahip olma hakkı için savaştılar. İngiliz sömürgecileri aralarında kalmadı. Tam olarak Büyük Britanya, bölge üzerinde tam kontrol elde etti. 20. yüzyılın başında, yerel halk kurtuluş hareketleri kurmaya başladı. Ülke, 1947’de Büyük Britanya’dan bağımsızlık kazandı.
  Hindistan’ın büyük şehirlerindeki neşeli ve hareketli gece hayatı, yerlilerle birlikte göz kamaştırıcı ışıklar arasında eğlenmek için dünyanın her …
Devamını oku
Binlerce yıllık ilginç ve ilginç tarih, kesinlikle Hint kültürü ve geleneklerine yansıdı. Hindistan, çoğu Budist kökleri olan güzel ulusal bayramlarla ünlüdür. Turistlerin en ilginç kutlamalarından biri, Eylül ayı ortalarında Mumbai’de düzenlenen Ganesha Festivali. Bir başka ilginç festival olan Diwali, kasım ayının ilk yarısında düzenleniyor. Şimdi herkes burada tüm festival eğlencelerine katılabilir.
Hindistan rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Hindistan’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Hindistan şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Anamudi Shola' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Anshi' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Balphakram' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Bandhavgarh' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Bandipur' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Hindistan kaleleri
♥   Kalesi 'Anegondi Fort' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Ankola Fort' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Bandhavgarh Fort' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Bangalore Fort' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Barabati fort' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Hindistan sarayları
♥   Sarayı 'Arki Palace Himachal' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Bangalore Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Bhutan House' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Bilara Palace' Rajasthan. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'British Residency' Kollam. Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Hindistan’ın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Çerapunçi

Serimizden “Gezegendeki En Sıradışı Yerleşkeler”
  Hindistan'da gezginler, dünyanın en yağmurlu yerleşimi olarak kabul edilen küçük bir Cherrapunji kasabasını ziyaret etme fırsatı bulacaklar. Her gün tam anlamıyla yağmur yağıyor. Ortalama olarak, yılda yaklaşık 12 000 mm yağış. Kasabada yaklaşık 10 000 kişi sürekli yaşıyor. Günlük şemsiye veya yağmurlukla caddede aşağı yürür onlar için sıradan bir hale gelir. Kasaba büyük bir çimento fabrikasına sahiptir ve civarda kömür ve kireç taşının çıkarılması için birkaç sanayi merkezi bulunmaktadır.

Toprağın yoğun yağışlarla sürekli yıkandığı gerçeğinden dolayı yerli halkın tarımla uğraşma fırsatı yoktur. Büyük sanayi tesislerinde ticaret ve çalışma, insanlar için temel geçim araçlarıdır. Alanın kendine özgü manzarası sıradışı iklim ortamı oluşturur. Cherrapunji kasaba … Tümünü Oku

Parinirvana Stupa Tapınağı

Serimizden “Budist Medeniyetinin Ayakta Kalan Sanat Eserleri”
  Mahaparinirvana tapınağı ve Parinirvana Stupa, Hint şehir Kushinagar'da bulunmaktadır. Bu mekanlar birbirlerine çok yakın oldukları için genellikle tek bir ilgi noktası olarak kabul edilir. Küçük kasaba Kushinagar, dünyanın en önemli hac merkezlerinden biridir. Efsanelere göre burada Gautama Buda'nın parinirvana ulaştığı söyleniyor. Şehrin heyatı, M.Ö. 5-3. Yüzyılda geldi. Kral Ashoka döneminde, topraklarında birden fazla vihar ve stupa inşa edildi.

Kent M.Ö. 12. yüzyıla kadar gelişti ve sonra terk edildi ve unutuldu. Benzersiz dini mekanlarının birçoğu sonsuza kadar kayboldu. 19. yüzyılın sonlarında antik kent kazı yapmaya başlayan arkeologları cezbetmiştir. Sonuç olarak tapınağın kalıntıları ve Mahaparinirvana Parinirvana Stupa da dahil olmak üzere birçok paha biçilmez eser bulundu. Bu önemli olay … Tümünü Oku

Bodhi Ağacı

Serimizden “Budist Medeniyetinin Ayakta Kalan Sanat Eserleri”
  İnanılmaz Budist siteler Hindistan'da görülebilir. Efsanevi bir Bodhi ağacı bunların arasındadır. Bu sadece doğal bir cazibe değil aynı zamanda inanılmaz efsaneler ve tarihi gerçeklerle bağlantılı olan eşsiz bir tarihsel nesne. Buddha'nın bu ağacın altında doğduğu sanılıyor. Daha sonra aydınlanmaya ulaştı.

2 500 yıl önce Nepal'de yetişen ağacın günümüze kadar korunmadığı açıktır. Gezginlerin Hint kasabası Bodh Gaya'da bugün hayran kalabileceği görüntü, tarih öncesi Bodhi ağacının doğrudan torunudur. Buda'nın aydınlanmasına erişen Nepal ağaçları hayatta kalamadı. Tohumunun yeni bir ağacı Anuradhapura şehrinde Sri Lanka'da yetiştirildi. Şu anda devlet başkanı kral Asoka idi. Ağacı korudu ve en önemli dini tapınak olarak gördü.

Kral Pushyamitra iktidara geldiğinde, birçok binayı … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Hindistan
Ülke haritaları Hindistan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Hindistan şehir haritası
Bölgelerin haritası Hindistan’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Hindistan gezi haritası

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

03.02.2023

Hindistan’ın Popüler Şehirlerinde Geziler

Yeni Delhi
Önemli bir tarihi yer, aynı zamanda 'Kızıl Kale' adıyla da bilinen Lāl Qila'dır. Kırmızı kumtaşı, bu surun inşası için ana yapı malzemesi olarak kullanılmıştır. Yüzyıllar boyunca kale, ülkenin ana devlet ikametgahı olmuştur. Bugün, etkileyici ölçeği ve ana değeri olan lüks iç dekorasyonuyla dikkat çekiyor. Yeni Delhi Hindistan'daki en büyük camiye sahiptir - Jama Mescidi, 17. yüzyılın ortalarında İmparator Şah Cihan'ın emriyle inşa edilmiştir. Bu caminin duvarları 25.000 kişiyi ağırlayabilir; … Devamını Oku
Mumbai
Şehrin en parlak mimari cazibe merkezlerinden biri, inşaatı 1888'de tamamlanan Victoria İstasyonu'dur. İstasyon binası, Gotik ve Viktorya dönemi mimari unsurlarının şaşırtıcı bir kombinasyonunu temsil eder. İlk bakışta tren istasyonundan çok şık bir saraya benziyor. Bina, birçok zarif kemer ve uzun sütunların yanı sıra tematik heykel kompozisyonları ile dekore edilmiştir. İç mekan, güzel fayanslar ve oyma ahşap panellerle eşit derecede zarif bir şekilde dekore edilmiştir. Dünyaca ünlü yerel simge, Tac … Devamını Oku
Bangalore
Bangalore Milli Parkı Bannerghatta'nın yakın çevresinde yer alan ziyaret edebileceklerinden, yaban hayatı sevenler de dinlenme sırasında ilginç bir sürpriz yaşayacaklar. Bu Milli Park, 104 kilometrekarelik bir alana sahip, ülkenin en büyük ve en ilginçlerinden biridir. Park, 1974'te kuruldu ve bugün kendi topraklarında vahşi hayvanları hayranlıkla seyredebileceğiniz heyecanlı safariler ve yürüyüşler gerçekleştiriliyor. Faunanın çeşidi sadece şaşırtıcı, bu parkta leoparlar, aslanlar, kaplanlar, yaban … Devamını Oku
Goa
Plajların başlıca yerel cazibe merkezleri olmasına rağmen, gezginler zamanlarını en sıra dışı ve orijinal aktivitelere ayırma fırsatına sahiptir. Kıyı boyunca yürüyüşler çok popülerdir; Ayrıca bir çekçek alabilir ya da küçük bir tekne kiralayabilir ve yerel cazibe merkezlerini keşfedebilirsiniz. Su sporları için hiç bir kısıtlama yoktur. Dalış, balık avı, balık avı, tekne ve hava dalışı burada temsil edilir; Her plajda kesinlikle spor malzemeleri kiralama, dalış okulları ve kitle eğlenceleri … Devamını Oku

Hindistan’ın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018