OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Alanya

Alanya’da Aktif Dinlenme ve Tatil - İlgi Çeken Yerler, Eğlence ve Gece Hayatı

  Alanya, heyecan verici bir eğlence için çeşitli umutlarla doludur. Gece hayatı sevenler Zape Hahn, Sedir Bar and Cafe ve James Dean gibi kulüpleri ziyaret etmeyi unutmamalıdır. Koloni ve Oditoryum Açık Hava Disco, kentin en popüler diskolarındandır.
  Yerliler, eski gelenekleri izlemeye gelince çok hassas. Her vatandaş meraklı turistlere birçok ilginç geleneği, gelenekleri ve inançları anlatabilir. Örneğin, bir gezi başlamadan önce, burada bir gezgin bir çeşit … Açık
Birçok gezgin şehre yalnızca yerel alışveriş kompleksleri ve pazarlarda yürüyüş yapmak uğruna gelir. Bazı deri eşyalar satın almak isterseniz, Lederland, Oscar Leder Fabrik ve Yunus Deri en iyi gidilecek yerler olacaktır. En iyi el yapımı halılar, Motif Kilim Evi ve Hereke Pazarı ticaret köşklerinde satılıyor. Kuyumculuktan unutulmaz bir hediye olarak karar verilen turistlerin, En İyi Kuyumculuk, Ayışığı, Rubin Kuyumculuk ve Rapsodi gibi mağazaları ziyaret etmeleri önerilir. Yerel piyasalarda güzel ipek kumaşlar da bulacaksınız. İpek satın almak daha ucuz bir yoldur, ancak turistlerin çoğu muhteşem şal satın almayı tercih eder.
İncekum, şehrin en popüler plajı olarak bilinir. Sahilin uzunluğu bir kilometreden fazla tahmin ediyor. Aile dinlenme, spor ve eğlence için mükemmel bir seçimdir. Tesisin plaj alanı iki kısma ayrılmıştır - bir doğu bölümü ve bir batı bölümü. İkincisine bazen Kleopatra plajı denir. Çocuklu turistlerin doğu plajına güneşlenmeleri önerilir; doğu sahili daha sakin ve daha sığdır. Kleopatra Plajı, spor eğlenceleri taraftarları tarafından sevinecektir. Bu kumsalda yüzebilir ve en popüler su eğlencelerinden birini öğrenebilirsiniz - sörf yapın. Tesiste toplamda yaklaşık 20 küçük rahat kumsal var. Her biri iyi durumda. Plaj ekipmanı kullanımı için ayrı bir ücret alınabileceğini belirtmek gerekir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Modern şehrin sitede ilk yerleşim M.Ö. 2. yüzyılda kurulmuştur. Modern şehir, geçmişin mirasını kutluyor ve ziyaretçileri en çok ilgi çeken cazibe alanıyla büyülemekten asla vazgeçmiyor. Ünlü Damlataş Mağarası … Açık
  Eğlencelik sayısına göre Alanya diğer bölgelerden daha aşağı değildir. Birçok otelin kendine ait bir su parkları vardır ve burada diğer turistlerin ücret karşılığında izin verilir. Bunun için bir bilet satın alabileceğiniz ayrı bir bilet gişesi var. Su parkları arasında Okurcalar’daki Water Planet turistler arasındaki sıralamada ilk sırada yer alıyor. Water Planet, çocuklu aileler için bir cennettir: inanılmaz sayıda ve çeşitli slaytlar, çocuklar için oyun alanları, restoranlar ve kafeler burada her ebeveynin hoş bir çocuk menüsü bulacağı yerlerdir. Alanya’daki diğer eğlence tesisi olan Sealanya Marine Park, dolafinariumun yanı sıra bir su parkı ve köpekbalıklarıyla yüzme alanı (barlarla çevrili olmasına rağmen) ve yunuslarla doludur.
Alanya harbor boulevard Masaj hizmetlerine sahip bir spa otelinde bulunmadıysanız o zaman Oba semtinde bulunan geleneksel Türk Hamamını ziyaret etmenizi öneririz. 1000 metrekarelik bu tek mağazalı binada bir buhar banyosu, jakuzi, Fin saunası ve tabii ki Türk hamamı bulacaksınız. Mağaralara heyecan verici gezilerden sonra özellikle çeşitli kozmetik hizmetler ve masajlar sağlanmaktadır. Bu tatil kasabasının ana bilim adamı olağandışı ve gizemli mağaraların varlığıdır. Mağaralarla tırmanarak aşırı faaliyetlerin keyfini çıkarmak isteyenler, kesinlikle Alanya’nın en ünlü üç mağarası olan Dim, Lovers ve Fosfor ile ilgilenecekler.
  1. Yöre halkını fotoğraflamadan önce izin isteyiniz. Unutmayınız ki siyah kaplı kadınların fotoğraflarını çekemezsiniz. 2. Sadece ayakkabılarınızı çıkardıktan sonra bir camiye veya bir eve girebileceğinizi … Açık
Dim Mağarası, Alanya’nın kuzey doğusundadır. Bu, Türkiye’nin en büyük ikinci mağarasıdır ve en eski mağaradır. Ziyarette bulunanların en güzeline göre, en güzel mağaradır. Mağaraya girmek için 15 lire ödemelisin. Üstelik burada fotoğraf ve video çekmenize izin verilecek. Bir ortakla Alanya’ya seyahat ettiyseniz, Lovers mağarasını ziyaret ettiğinizden emin olun. Burada her çift, mağarayı geçerek ilişkileri güçlendirmek için eski ritüelleri izlemeli ve uçurumdan atlamak ve sonsuz sevgi kazanmak için el ele tutuşturmalıdır. Ve burada görmek zorunda olduğunuz son mağara, karanlıkta hafifçe parlayan Fosforiktir. Bir uyarlamaya göre, bu mağaranın kayalarındaki az miktarda fosfora bağlı. Başka bir uyarlamaya göre: Mağara mağaranın duvarlarında bir yansıması olduğu için mağara içeriden parlıyor.
Alanya - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Alanya ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm su parklarının haritası
Alanya çevresindeki su parkları
♥   Su Parkı 'Troy Aqua Park' Belek, Antalya, 88.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Türkiye’de İlgi Çeken Yerler ve Eğlence

Türkiye'nin zengin tarihi, ancak bölgenin zengin doğasıyla karşılaştırılabilir. Ülkenin dört denize erişimi var ve her birinin kendine özgü su altı dünyası var. Bu dünyayı denizin derinliklerine gizlenmiş bir şekilde görememek, insanı birçok büyüleyici duygudan mahrum etmek demektir. Türkiye, Su Sporları Federasyonu himayesinde çalışan gelişmiş bir dalış merkezleri zincirine sahiptir. Söylemeye gerek yok, turistler tüm büyük otellerde dalış için ekipman kiralayabilir. Turistler arasında oldukça popüler olan Bodrum, Antalya, Fethiye ve İstanbul, turistlerin ülkenin renkli ve çeşitli su altı dünyasını görecekleri ilginç dalış turları sunabilir. …
OrangeSmile araç kiralama Alanya’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

04.02.2023

Göz Alıcı Alanya Fotoğraf Galerisi

Alanya haritasında aktif dinlenme ve eğlence yerlerini arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Alanya’nın Komşu Şehirlerinde Tur Fikirleri

Alanya’nın en iyi şehir turu için rehber - popüler dinlenme, tatil ve eğlence yerleri. Alanya’da gün içinde yapılması gerekenler - turistik yerler, parklar, sahiller, su parkları, yarış pistleri, bisiklet parkurları ya da su kayağı. Gece hayatı (barlar, diskolar, klüpler vb.) için öneriler (adres, telefon numarası ve bağlantı linkleriyle). Paylaştığımız fikirlerle 'Alanya’da neler yapılmalı?' sorusu anında cevap buluyor.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018