OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Valletta Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Valletta   Valetta binası henüz 1566 yılında başlamıştır. O zamanlar şehir güçlü bir koruyucu tesis olarak kullanılmıştır. Valetta, arkalarında rahat sokaklar ve parklar saklayan kalın duvarlarla çevriliydi. Bugün şehir büyük bir müzeye benziyor ve hemen hemen her bina tarihi olaylar hakkında anılar taşıyor. Burada sıradan yaşam evleri etrafında bulunan muhteşem tapınaklar ve antik saraylar bulabilirsiniz.
  Valetta, dini anıtlarıyla ünlüdür. Şehrin sınırları yaklaşık 300 eski kiliseye ve katedrale ev sahipliği yapmaktadır. St John’s Co-Katedrali, şehrin en ünlü yerlerinden biridir. Güzel kilisenin binası 16. … Açık
Şehrinizle tanışmaya “Malta Yaşam Yolu” adlı bir sinema programından başlayın. Gösteri size ana tarihsel olayları anlatacak ve yerel halkın gelenekleri ve kültürüne ışık tutacaktır. Gösteri, Saint Elmo Fort’tan çok uzakta olmayan Konferans Salonu’nda gerçekleşiyor.
Büyük Üstatlar Sarayı Valetta’nın en eski binalarından biridir. 16. yüzyılda inşa edilmiştir. Sarayın salonlarında Malta Tarikatı şövalyelerinin bulunduğu muhteşem freskler görebilir ve paha biçilmez bir zırh ve silah koleksiyonunu görebilirsiniz. Şehrin merkezi kısmı en önemli dini yerlerden birini gizliyor - St John Katedrali. Kilise, her taraftan geniş bir meydan ile çevrilidir ve burası, acelesiz yürüyüşler için ideal bir yer yapmaktadır. Binanın cephesi oldukça mütevazı görünmesine rağmen, kilisenin iç dekorasyonu ezici bir şekilde zengin ve rafine. Katedralin surları, Büyük Kuşatma’ya katılan 400 Malta şövalyesinin kalanları için son yer. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Valetta misafirleri için bir dizi ilginç ve eğlenceli mekan sunuyor. Renkli pazarlar ve alışveriş merkezleri, romantik gece kulüpleri ve enerjik diskolar turistleri kayıtsız bırakamaz. Çocuklu tatilciler, üç katlı tam … Açık
Kent ve banliyöleri geleneksel olarak birçok arkeologları cezbetmektedir. Valetta’da benzersiz eserler, madeni para ve heykel koleksiyonu içeren Ulusal Arkeoloji Müzesi açılmıştır. Ulusal Askeri Müze gezinize daha az ilgi çekici olmayacak. Müze binası 1488 yılında kurulmuş ve koruyucu bir tesis olarak kullanılmıştır. Şehrin kuşatması durduktan sonra, bina ağır hasar gördü, ama şövalyeler onu yeniden kurmak için çok çaba harcadı. Müzenin salonları büyük silah, silah ve diğer askeri teçhizat koleksiyonlarını saklar.
Valletta   Hoş bir sürpriz de teatral sanatın hayranlarını bekliyor. Malta ulusal tiyatrosunu ziyaret edebilecekler. 18. yüzyılda açıldı ve bugün Avrupa’daki en eski üç tiyatrodan biri. Bu tiyatro oyunlarında İngilizce sahneleniyor ve genellikle Malta Ulusal Orkestrası konserleri var. Bu tarihi tiyatroda her hafta ilginç kültürel etkinlikler gerçekleşir.
  1. Sürücüler, şehirde sol sürüşün kabul edildiğini unutmamalıdır. Yerel sürücüler, trafik kurallarının en özenli takipçileri değildir, bu yüzden hem yabancı sürücüler hem de yayalar dikkatli olmalıdır. 2. … Açık
Tamamen yayaların emrinde olan Valletta’nın ana caddesi olan Cumhuriyet Caddesi, özel bir cazibe merkezidir. Bu cadde birçok popüler mağaza, hediyelik eşya dükkanının yanı sıra restoranlar ve kafeler ile doludur. Sokaktaki hayat bir dakikalığına hiç durmaz gibi görünüyor; Bütün günü burada ilginç bir şekilde geçirmek mümkün.
Caddenin sonunda ilginç bir tarihi dönüm noktası - güzel Villa Casa Rocca Piccola. Dört yüz yıldan fazla bir süredir bu güzel Villa, soylu aileden De Piro’nun torunlarına aittir. Şimdi, Villa’nın duvarları içinde, çok ilginç bir özel Müze var. Burada sunulan sergilerin her biri eşsiz bir mücevher. Villanın ziyaretçileri, antik tarzda güzel heykelleri, ünlü Maltalı sanatçıların tablolarını, eski kitap koleksiyonlarını ve muhteşem antika mobilyalarını görme fırsatına sahip olacak. Müze, çok sayıda ulusal kostüm koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor.
  Valetta, konuklarına heyecan verici bir alışveriş için birçok bakış açısı sunacak. Kentte bazı mükemmel alışveriş caddeleri var, Cumhuriyet Caddesi merkezidir. Giysileri olan çarşaflar ve çeşitli fiyat … Açık
Üst Barrakka Bahçeleri de olağanüstü ilgi çekici yerler arasındadır. Bahçede, limanın harika manzarasının görüldüğü birkaç geniş gözlem güverte vardır. Pek çok turist öğlen saatlerinde bu bahçeyi ziyaret etmeye heveslidir, çünkü her gün 12-00’de antik bir top bataryasıyla tören voleybolu üretilir. Pitoresk bahçe 17. yüzyılda kurulmuştur. Bugün sadece turistler arasında değil, yerel halk arasında da gözde bir yer.
Windsurfer, Marsamxett Harbour, Sliema-Valletta Doğal güzellikteki yerlerin tadını çıkarmak isteyen gezginler kesinlikle Zakaria caddesinde yürümeye dikkat etmelidir. Bu küçük tarihi sokak ana meydanda başlar ve liman alanına açılır. Uzunluğu 50 metreden biraz fazladır ve genişliği 3 metreyi geçmez. Antik sokak, günümüzde ilginç dükkanlara, hediyelik eşya dükkanlarına ve çeşitli antika dükkanlarına ev sahipliği yapan farklı çağların güzel binaları için dikkat çekicidir.
Valletta - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Valletta ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Valletta kaleleri
♥   Kalesi 'Fort Saint Angelo' , 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Verdala Palace' , 11 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Selmun Palace' , 13.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gran Castello' , 29.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Valletta ve Çevresindeki Turistik Yerler

Azur Penceresi

From the series “Su ve Rüzgar ile Oluşmuş İnanılmaz Doğal Kemerler”
İki görkemli kayalık kemeri destekler, doğal köprünün yüksekliği yaklaşık 50 metre kadardır. 2012'de kemeri destekleyen kayalardan birinde büyük bir taş kırıldı ve bu da tasarımın daha kırılgan olmasına neden oldu. Halen, turistlerin yaklaşması önerilmez. Kayaların yakınında yüzmek ve dalış yapmak son derece tehlikelidir. Binişaretin güvenli bir mesafeden hayran olmasına rağmen unutulmayacak kadar çok izlenim bırakabilirsiniz. … Devamını oku

Malta Gezisi: Görülecek Yerler

Mnajdra, Hagar Qim ve Tarxien'in antik tapınakları, adanın en görkemli manzaraları arasındadır. Bilim adamlarına göre, tapınakların yaşı 6-7 bin yılı aşıyor ve bu sayede ünlü Giza Piramitlerinden yaklaşık bin yıl daha eski hale geliyor. Bunlar dev megalitlerden yapılmış gerçekten benzersiz binalar. Bu tapınakların nasıl yapıldığı ile ilgili pek çok teori var, ancak şu anda insanların böyle dev taşları yapı için nasıl kullandıklarını tam olarak söylemek mümkün değil. …
OrangeSmile araç kiralama Valetta’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

14.06.2024

Valletta Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Valletta Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Valletta, Malta Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Valetta’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Valletta’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018