OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kaunas Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Muhtemelen, sadece Vilnius, Kaunas’ın bir rakibi olarak adlandırılabilir, çünkü bu şehirde, ülkenin başkentinde olduğu kadar çok tarihi mekan ve imza yeri bulacaksınız. Şehrin eski kısmı, XX yüzyılın 20-30’ları, sayısız katedralleri ve kiliseleri ve kentin ana manzarasını gösteren çok sayıda bina saklar - Kauno pilis. Mimari olanakların güzelliği, bu bölgenin muhteşem doğası ve pitoresk manzaraları ile iyi bir şekilde karıştırılmıştır.
  Kaunas’ın en ilgi çekici yerlerinden biri, şaşırtıcı, güzel ve çekici bir yer olan Litvanya Hayvanat Bahçesi. Bu zoolojik bahçede, onlarca kafes hayvanlar için donatılmıştır. Sakinleri arasında kurtlar, … Açık
Kauno pilis, 14. yüzyılda inşa edilmiştir. O zaman bu büyük bir koruyucu nokta oldu. Kale, Grunwald Savaşı sırasında birkaç kez ezildi. 1655 yılında Rus birlikleri tarafından tamamen tahrip edildi. Bugün sadece bir tane kalan kule ve kalenin duvarının bir kısmı turistlere bu çok önemli stratejik nesneyi hatırlatıyor. Kalenin yanı sıra şehirde birkaç ortaçağ binası var. Bunların en dikkat çekeni 16. yüzyılda inşa edilen Belediye Sarayı, kırmızı tuğladan yapılmış Perkunas Evi. Bir zamanlar burası Artel Tüccarlar’a aitti. Bu yerin dini yerler arasında kesinlikle Kutsal Üçlü Kilisesi ve Witowd Kostel’den bahsetmeliyiz. Her iki kilise de 15. yüzyılda inşa edildi.
Akaliakalnio bölgesi, şehrin yeni bir parçası olarak kabul edilmesinin yanı sıra, binaların çoğu, 20. yüzyılın başlarında yapıldı. 1931 yılında burada bir füniküler açıldı. Günümüze kadar çalışır. Merkez Laisves Caddesi’nde yürüyün ve çok sayıda harika fıskiye göreceksiniz ve şehrin en popüler kültürel tesisini ziyaret edin - Deuces Müzesi. Müze, kara büyü ve kötü ruhlarla bağlantılı geniş bir ürün koleksiyonu sergiliyor. Bu tesis oldukça garip, ancak geleneksel olarak Avrupalı ve Rus turistler arasında popüler. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Avilys, Kaunas’daki en iyi bilinen ve en popüler restoranlardan biri olarak bilinir. Restoran eski bir bira imalathanesinde yer almaktadır. Bugünlerde bile kentte en iyi bira çeşitleri bu yerde hazırlanır. Avilys, … Açık
  Sanat hayranları, ünlü sanatçı ve bestecinin çalışmalarına adanmış Ciurlionis Müzesi’ni sevecekler. 1921 yılında açılan bu müzede ilginç bir resim koleksiyonu sunuldu. Burada ünlü sanatçıya ait günlükleri, el yazmaları ve eşyalarını görebilirsiniz. Son yıllarda, müzenin fuarı önemli ölçüde genişledi. Halen, 19. yüzyıldan kalma ahşap heykeller, el sanatları ve halk sanatlarından oluşan bir koleksiyon sunmaktadır.
Vilniaus Sokağı turistler için popüler bir destinasyon olmaya devam ediyor. Bu tamamen yayaların kullanımına açık olan tarihi bölgenin merkezi caddesidir. Güzel bir katedral dahil olmak üzere pek çok olağanüstü mimari anıt vardır. Bu sokakta temsil edilen evlerin önemli bir kısmı 16. yüzyılda inşa edilmiştir. Bazıları günümüze kadar orijinal halleriyle hayatta kalmayı başardı. Tarihi caddenin başka ilginç bir özelliği daha var - bu yerlerin tarihsel görünümünü bozmamak için kasten kaldırılmayan eski telefon kabinleri. Birçok tarihi binada, ilginç mağazalar ve restoranlar bugün açıktır. Onları ziyaret etmek yürüyüşü daha da ilginç hale getirecek.
  Kültürel değerler ve gelenekler, şüphesiz, kent vatandaşlarının en önemli yaşam yönlerinden biridir. Burada, pek çok modern şehir sakininin kaybettiği yerel halk kültürünün zenginliğini kesinlikle görmeliyiz. … Açık
Kaunas’ın en sessiz ve pitoresk bölgelerinden birinde, Avrupa’nın en güzellerinden biri olarak kabul edilen güzel Pazaislis Manastırı vardır. 17. yüzyılda inşa edildi ve varlığının tarihi boyunca birçok kez durumunu değiştirdi. Manastırın büyük binasında belirli bir zamanda bir hastane, bir arşiv ve hatta bir turizm üssü vardı. Dini öneme ancak yakın zamanda tarihi binaya geri döndü. Şimdi manastırda ilginç kilise kalıntıları görebilirsiniz. Burada ilginç kültürel etkinlikler ve klasik müzik konserleri düzenlenmektedir. Manastırda ayrıca uzunluğu yaklaşık 12 kilometre olan gizli bir geçit vardı. Yüzyıllar önce, manastırı Kaunas’ın merkezine bağladı.
Church of St. Michael the Archangel, Kaunas Şehir, 1936’da eski bir eczanenin binasında açılan Litvanya Tıp ve Eczacılık Tarihi Müzesi’nin çok ilginç bir müzesine sahiptir. ilaçlar ve diğer farmasötik aksesuarlar için. Halen, koleksiyonun yaklaşık 17.000 sergisi var. Müze, 16. yüzyılın çok güzel bir binasında yer almaktadır.
Kaunas - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kaunas ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Kaunas’ın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Laisvės alėja' Kaunas, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kaunas kaleleri
♥   Kalesi 'Kaunas Castle' , 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Raudondvaris Castle' , 8.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Siesikai Castle' , 58.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Kaunas çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   State Park 'Kauno mariu regioninis parkas' , 12 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Nemuno kilpu regioninis parkas' , 36.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Panemuniu regioninis parkas' , 47.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Aukstadvario regioninis parkas' , 53.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Neries regioninis parkas' , 67.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Kaunas ve Çevresindeki Turistik Yerler

Banknot İşyeri Merkezi

From the series “Gezegenin En İlginç 16 Binası”
RA Studija büro uzmanları orijinal ofis merkezinin projesini geliştirdiler. Başlangıçta, binanın Kaunas'ın merkez caddelerinden birinde inşa edilmesi amaçlandı. Tasarım iddialarına göre, kent hükümeti cesur dış biçiminin tarihi sokakların uyumunu ihlal edeceğini düşünüyordu. Ofis merkezinde, hatalı dış görünümü korumaya yardımcı olan kendi 'uzun ömürlülük gizliliği' vardır. Bu sır, çizimin cam panellere uygulandığı özel boya boyalarıdır. Bu nedenle renkler ve binalar bu nedenle hava koşullarına dayanıklıdır. … Devamını oku

Litvanya Gezisi: Görülecek Yerler

  Litvanya muhteşem doğa simgeleriyle misafirlerini şaşırtmayı asla bırakmaz. Ülkenin yaklaşık 200 parkı, 50 doğal rezervi ve 2500 göl olduğu görülüyor. Ülkenin her parkı, dinlenmek için mükemmel, yüzyıllarca yaşlı ağaçların altında dinlenebileceğiniz, gölde kristal temiz suyun tadını çıkarabileceğiniz veya güzel bir bahçede yürürken mükemmel. Ülkenin tarihi mirası hiç de ilginç değil ve Litvanya'yı keşfetmeye başlamak için en iyi yol başkent Vilnius'u ziyaret etmek. …
OrangeSmile araç kiralama Kaunas’ta araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

23.05.2024

Kaunas Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kaunas Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kaunas, Litvanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kaunas’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kaunas’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018