OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Lefkoşa

Çocuklarla Lefkoşa Gezisi. Çocuğunuzla Gidebileceğiniz Yerler

Ayios Savva Church   Kıbrıs’ın başkenti, şehri tatil yeri olarak seçen herkesi memnun etmeye hazır. Birçok eğlence parkı, eğlence merkezi, hayvanat bahçesi ve park hazırladığı çocuklar dahil. Ayrıca çocukları şehirdeki sayısız turistik yeri (tarihi, kültürel, mimari, doğal) ve müzeleri keşfetmeye götürmeye değer - bunlar şehirde ve çevresinde çok sayıda ilginç yer.
  Kentte çeşitli dönemlere ait tarihi anıtlar korunmuştur. Lefkoşa’nın kalbinde harika Agios Ioannis Katedrali’ni bulacaksınız. 17. yüzyılda inşa edilmiş ve oldukça mütevazı görünüyor. Katedralin dış … Açık
Papafilipou Luna Park Engomi, her yaştan çocuk için masa oyunlarının, atlıkarıncaların, kaydırakların, yapıların, arabaların tadını çıkarabilecekleri harika bir yerdir. Sitede aç ziyaretçileri tatmin edebilecek küçük bir kafe var. En küçüğü için tasarlanan Bubble Kids World, nispeten yakın konumdadır. Bu eğlence merkezi, kayma, trambolin üzerinde atlama, toplarda ’yüzme’, çeşitli tırmanma yapıları ve diğer çocuklarla, muhtemelen yeni arkadaşlar ile oynama gibi fırsatlar sunuyor.
Tüm aileler için tartışılmaz bir zorunluluk, Melios Hayvanat Bahçesi. Aslanlar, papağanlar (pek çok tür), tavus kuşları, devekuşları, zebralar, sırtlanlar, lemurlar, kanguruların görülebildiği çok güzel bir hayvanat bahçesi. Birçok çocuğu çeken çoğu hayvanı beslemesine izin verilir. Hayvanların uygun bakımı aldığını belirtmekte fayda var, bu yüzden onları izlemek saf bir zevktir. Yakınlarda Kıbrıs Paintball Arena (burada çocuklarınızla oynayabilir ve böylece onlara bir takım halinde çalışmasını öğretebilirsiniz) ve Botanik Bahçesi (estetik zevk ve huzur arayanlar için bir nimettir) vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Lefkoşa’da doğa tutkunları, Kıbrıs’ın en büyük ve en ilginçlerinden biri olan harika Athalassa Milli Orman Parkı’nı ziyaret etme fırsatı bulacak. Rezervin toplam alanı yaklaşık 840 hektardır. … Açık
Çocuklar ayrıca Δημοτικό Κολυμβητήριο Λευκωσίας adlı havuza da ilgi duyacaktır. Sağladığı olanaklar arasında güneşlenmek, yüzmek ve bir kafeye gitmek yer alıyor. Her zevke ve yaşa uygun birkaç havuz bulacaksınız. Burası yaz sıcağından saklanmak için güzel bir yer. Peki, ağırlıklı olarak küçük çocuklara yönelik olan Fuar Lunaparkı’nda da güzel vakit geçirebilirsiniz. Burada arabalara, atlı karıncalara, kaydıraklara binebilirler - çocukların çok sevdiği her şey.
Büyük Han (the Great Inn) Herhangi bir çocuğu memnun etmeye hazır diğer eğlence merkezleri arasında, temalı partilerin ve çocukların doğum günlerinin düzenli olarak yapıldığı Extreme Park (en küçük yaş grubundaki çocuklar için, 2 ila 6 yaş arası) yer alır. Ziyaretçiler için mevcut eğlenceler arasında mini golf, bowling, kaydıraklar, trambolinler bulunur. Kompleks, çocuklar tarafından takdir edilen sualtı dünyası tarzında temalıdır. 2 ila 6 yaş arası çocukları çeken bir diğer merkez ise Kidofarm. Burada yaratıcı olabilir ve küçük atlı karıncalar sürebilirler.
  1. Tura çıkanlar, Lefkoşa’nın bir kısmının yıllardır Türkiye tarafından yönetildiğini dikkate almalıdır. Şehrin iki kısmı bir duvarla ayrılmıştır. Aralarındaki sınır korunuyor, ancak bu turistler için … Açık
Loufa Fun Park, aileler için bir başka harika eğlence merkezidir. Şişirilebilir etkinlikler, kaydıraklar, futbol burada ziyaretçileri bekliyor. Pek çok ilgi çekici yer, çocukların en sevdiği karakterlere göre temalıdır - burada köleler, penguenler ile tanışabilirsiniz. Sitede iyi bir kafe olduğunu belirtmekte fayda var. Çocuklar ve ebeveynleri, midilliye binmek, kaydırak yapmak, pitoresk bir göle hayran olmak ve ördekleri beslemek gibi fırsatların sunulduğu Countryside Park’ta sık sık misafir oluyorlar.
Nicosia Bazı aile dostu müzeleri keşfetmek de harika bir fikir olabilir. Örneğin, sihri görebileceğiniz ve pozitif enerji yükü alabileceğiniz Masal Müzesi (Μουσείο Παραμυθιού). Müze, ziyaretçilere dünyanın çeşitli halklarının masallarını tanıtıyor. Çocuklar, çok sayıda farklı araç modelini sergileyen ve onların yaratılış tarihini anlatan Motosiklet Müzesi’nden (Μουσείο Κλασσικής Μοτοσυκλέτας) aynı derecede etkilenecekler. Büyük bir teleskop bulabileceğiniz 1010 Asteroskopeion’u ziyaret ederek harika bir deneyim yaşayın. Ayrıca dijital planetaryum, kara delik atölyesi ve hediyelik eşya dükkanı var. Bu, uzay hakkında birçok ilginç şey öğrenmek ve muhteşem dünyamıza hayran olmak için eşsiz bir fırsat.
  Lefkoşa, Kıbrıs’ta alışveriş için en çekici şehir olarak kabul edilir. Adanın en uzun alışveriş caddelerini ve en büyük alışveriş merkezlerini, eşsiz el sanatları atölyelerini ve hediyelik eşya … Açık
Restoranlar ve kafeler arasında göze çarpan birkaç tanesi lezzetli tatlılar sunmaktadır. Öyleyse, çocuklara dondurma ikram etmek istiyorsanız, Gelateria Gelatiamo veya Heraclis’e gidin. Kıbrıs kahvesini kurabiye ve turtayla denemek ister misiniz? Pieto kafeye hoş geldiniz! Ve lezzetli hamur işleri hayal ediyorsanız, Giagia Victoria’yı düşünün. Gastronomik açıdan çocuklar için ilginç olan bir başka restoran ise muhteşem krepler sunan Palais des Crepes.
Lefkoşa - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Lefkoşa ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm lunaparkların haritası
Lefkoşa yakınındaki lunaparklar
♥   Lunaparkı 'Lucky Star Park' Aradhippou, 33.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Lunaparkı 'Galactica Luna Park and Bowling' Limassol, 59.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm su parklarının haritası
Lefkoşa çevresindeki su parkları
♥   Su Parkı 'WaterWorld Themed WaterPark' Ayia Napa, 56.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Su Parkı 'Fasouri Watermania' Limassol, 67.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm büyük akvaryumların haritası
Lefkoşa ve yakınındaki akvaryumlar
♥   Akvaryumu 'Ocean Aquarium' Famagusta, 60.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm hayvanat bahçelerinin haritası
Lefkoşa ve yakınındaki bahçeler ve hayvanat bahçeleri
♥   Hayvanat Bahçesi 'Nicosia Zoo' , 12.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Hayvanat Bahçesi 'Mazotos Camel Park' , 42.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Hayvanat Bahçesi 'Limassol Zoo' , 60.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Hayvanat Bahçesi 'Paphos Zoo' , 98.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Kıbrıs’ta Çocuğunuzla Ziyaret Etmeniz Gerekenler

Bütün çocuklar hayvanları sever, bu yüzden en azından bir gün küçük kardeşlerimize adamak harika bir fikir olur. Mazotos'ta görkemli 'çöl gemileri' ile gezebileceğiniz Camel Park var. Buna ek olarak, park, llamas, deve kuşları, kaplumbağalar ve diğer hayvanlara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca bir çocuk alanı, restoran ve şezlonglu bir yüzme havuzu da bulunmaktadır. Yaklaşık iki yüz eşek, Skarinou köyündeki Altın Eşekler Çiftliğinde yaşamak için yeterince sevgi ve bakım görüyor. Otel bünyesinde bir balmumu müzesinin yanı sıra eşek sütü ürünleri satan bir hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama Lefkoşa’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

01.10.2022

Lefkoşa’nın En İyi Yerlerinin Fotoğraf Galerisi

Lefkoşa Haritasında Çocuklar için Cazibe Yerleri (su parkları, hayvanat bahçeleri, lunaparklar)

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Lefkoşa Çevresinde Çocuğunuzla Ziyaret Edebileceğiniz İlgi Çekici Yerler

Çocuklar için Lefkoşa Gezi ve Eğlence Rehberi - parklar, turistik yerler, müzeler, hayvanat bahçeleri, su parkları. Çocuğunuzun mutlaka ziyaret etmesi ve görmesi gereken, büyüleyici ve eğitici yerlerin tümü. Çocuğunuzla kaliteli zaman geçirebileceğiniz tüm keşif rotalarını (yerel tiyatrolar, sergiler ve müzeler) öğrenin. Aileler ve çocuklar için Lefkoşa.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018