OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Lefkoşa

Lefkoşa’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Kentte çeşitli dönemlere ait tarihi anıtlar korunmuştur. Lefkoşa’nın kalbinde harika Agios Ioannis Katedrali’ni bulacaksınız. 17. yüzyılda inşa edilmiş ve oldukça mütevazı görünüyor. Katedralin dış cephesi yüzyıllar boyunca pek değişmedi. Ancak iç dekorasyon, ihtişamıyla ziyaretçileri büyülemeyi bırakmıyor. Duvarlar ve tavan, 300 yıldan daha uzun bir süre önce yaratılan İncil temaları üzerine ayrıntılı duvar resimleri ile süslenmiştir. Kıbrıs için bu katedral, ana dini anıtlardan biridir. Katedralde saklanan kalıntılara saygı duymak için her yıl binlerce hacı ziyaret ediyor. Kıbrıs başpiskoposlarının taç giyme töreni de burada yapılıyor.
  1. Tura çıkanlar, Lefkoşa’nın bir kısmının yıllardır Türkiye tarafından yönetildiğini dikkate almalıdır. Şehrin iki kısmı bir duvarla ayrılmıştır. Aralarındaki sınır korunuyor, ancak bu turistler için … Açık
Şehirde Türk egemenliğinden beri bazı Müslüman türbeleri korunmuştur ve bunun harika bir örneği Haydarpaşa Camii’dir. Tarihi, eski binanın bir Hıristiyan katedrali tarafından işgal edildiği 14. yüzyıla kadar uzanıyor. 1571’de camiye çevrildi. Bu dönemde, bina, şehrin bugüne kadarki en yüksek yapılarından biri olan yüksek bir minareye kavuştu. Geçtiğimiz yüz yılda cami dini önemini yitirdi ama hiçbir zaman yıkılmadı. 20. yüzyılın sonunda, Gotik bina büyük ölçekli bir yeniden yapılanma sürecinden geçti ve ardından burada bir sergi salonu açıldı.
Bizans tarzında ilginç bir mimari anıt, 1695 tarihli Archaggelou Michael Kilisesi’dir. Yapıldığı andan itibaren kilisenin ana özelliklerinden biri dalga şeklinde bir çatı ve büyük bir kubbedir ve duvarları özenle süslenmiştir. efsanevi yaratıkları tasvir eden kabartmalar. 19. yüzyılın başlarında, bu kiliseye usta oymalar ve yaldızlarla süslenmiş zengin bir ikonostasis yerleştirildi. Kilisenin duvarları, bazıları 15. yüzyılda kutsanmış değerli antik ikonlar içermektedir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Lefkoşa, Kıbrıs’ta alışveriş için en çekici şehir olarak kabul edilir. Adanın en uzun alışveriş caddelerini ve en büyük alışveriş merkezlerini, eşsiz el sanatları atölyelerini ve hediyelik eşya … Açık
Lefkoşa’nın hemen yakınında, 12. yüzyılda kurulan ve halen aktif olan eski Machairas Manastırı bulunmaktadır. 1900 yılında manastır neredeyse tüm binalarını tahrip eden bir yangına maruz kaldı. Sadece birkaç antik ikon hayatta kalmayı başardı ve bugün dünyanın her yerinden hacılar onları görmeye geliyor. Yeniden yapılanma döneminde, manastırın topraklarında Kıbrıs’ın ulusal kahramanlarına adanmış birkaç sembolik anıt dikildi.
partial view of nicosia Ülkenin ana kültür merkezlerinden biri olan Kıbrıs Müzesi, Lefkoşa’da bulunmaktadır. 1882’de kurulan müze, Kıbrıs’ın keşfi sırasında keşfedilen binlerce değerli arkeolojik buluntuyu sergiliyor. Şu anda müze, 20. yüzyılın başında inşa edilmiş büyük ölçekli bir binada bulunuyor. Beğen ya da beğenme, burada sunulan tüm sergileri görmek için gün içinde yeterli zaman yok. Müze, eski heykel parçalarını, eski silahları ve madeni paraları, ev eşyalarını ve antika sanat eserlerini saklar. Toplamda müzede, ziyaretçilerin rahatlığı için sergilerin kronolojik sırayla düzenlendiği 14 salon bulunmaktadır.
  Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa, dünyanın en popüler tatil beldelerinden biridir. Lefkoşa, muhteşem plajları, güzel doğal manzaraları ve çok çeşitli turistik yerleri sayesinde turistlerin sevgisini ve tercihini … Açık
Güzel sanatlar uzmanları, başka bir muhteşem tarihi binada bulunan Çağdaş Sanat Müzesi’ni ziyaret etmekle ilgilenecekler. 19. ve 20. yüzyılın başında yerel sanatçılar tarafından yaratılan heykel ve resim koleksiyonlarını sunar. Galerinin açılışı nispeten yakın zamanda, 1994 yılında gerçekleşti. Bugün salonlarının bir kısmı geçici sergiler için SAKLIDIR.
Mosque Nicosia Hıristiyan dininin tarihine ilgi duyan gezginler, Bizans Müzesi’ni asla görmezden gelmemelidir. Ana sergileri, ülkenin her yerinden buraya getirilmiş 48 antik ikon. Kısa bir süre önce, müzenin koleksiyonu daha sonraki döneme ait 230 simge ile yenilendi. Çoğu, 18.-19. yüzyılın başında yaratıldı. İkonların yanı sıra antik tapınakları süsleyen ve kalıntıları üzerinde bulunan mozaik ve fresk parçalarını görebilirsiniz.
  Kıbrıs’ın başkenti, şehri tatil yeri olarak seçen herkesi memnun etmeye hazır. Birçok eğlence parkı, eğlence merkezi, hayvanat bahçesi ve park hazırladığı çocuklar dahil. Ayrıca çocukları şehirdeki … Açık
Türk kültürünün yerel halkın modern kültürü üzerinde büyük etkisi oldu. Mevlevi Tekke Müzesi, ziyaretçilere özgün özelliklerini tanıtır. Antik ev eşyalarının yanı sıra müzik aletleri ve derviş kıyafetlerinin ilginç bir koleksiyonunu tutar. Önde gelen dervişlerin mezarları, yakınlarda bulunan eski bir mezarlıkta bulunabilir. Şimdi de turun bir parçası olarak ziyaret edilebilir. Şehrin Türk kesiminde, yapımı 16. yüzyılın ikinci yarısında yapılan ilginç mimari kompleks Büyük Han var. Geçmişte, büyük ölçekli bina bir han olarak hizmet verdi ve 19. yüzyılın sonunda İngiliz sömürgecileri burayı bir hapishaneye çevirdi. Lefkoşa’nın konukları, tur sırasında binanın tarihini daha derinlemesine inceleyebilirler.
Aşağıdaki bölümde, Lefkoşa ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Lefkoşa ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Lefkoşa - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kıbrıs’ın İkonik Kültürel Yerleri

Pitoresk Pano Lefkara köyünde Halk Sanatları Müzesi'ni bulabilirsiniz. Bir zamanlar bahçeli 19. yüzyıldan kalma iki katlı küçük bir bina, köyde saygın bir ailenin evi idi. Geçen yüzyılın 80'lerinin sonunda, restore edilen ev, muhteşem bir Lefkara dantel koleksiyonunun deposu oldu. Sergiler ayrıca antika mobilyalar, mücevherler, gümüş eşyalar, geleneksel kıyafetler. 19. yüzyılda Kıbrıs kırsal yaşamının atmosferi burada mükemmel şekilde korunmaktadır. Müze kış aylarında 08: 30-4: 00 ve yaz aylarında 09: 30-17: 00 saatleri arasında açıktır. …
OrangeSmile araç kiralama Lefkoşa’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

01.10.2022

Lefkoşa’nın Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Lefkoşa’nın Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Lefkoşa Komşularında Kültürel Geziler

Lefkoşa Kültür Rehberi. Lefkoşa’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Lefkoşa’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018