OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Lefkoşa

Lefkoşa Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

  1. Tura çıkanlar, Lefkoşa’nın bir kısmının yıllardır Türkiye tarafından yönetildiğini dikkate almalıdır. Şehrin iki kısmı bir duvarla ayrılmıştır. Aralarındaki sınır korunuyor, ancak bu turistler için bir engel değil.
2. Yaz, açık hava etkinlikleri ve aktif tur hayranları için en uygun zaman değildir. Yılın bu zamanında gölgedeki hava sıcaklığı genellikle yürümek için rahatsız edici olan +40 ° C’yi aşar.
3. Başkentin hemen yakınında birçok ilginç cazibe merkezi bulunabilir. Turistler oraya özel gezi otobüsleri veya kiralık araba ile ulaşabilirler.
4. Lefkoşa’nın tarihi bölgesi neredeyse tamamen yaya trafiğine kapalı. Bir araba kiralarsanız, onu Eski Şehir’e çok yakın birkaç büyük otoparka bırakabilirsiniz.
5. Yerel toplu taşıma sistemi zayıf bir şekilde gelişmiştir, Kıbrıs’ta demiryolu da yoktur. Aktif turistler için taksi, kiralık arabaların tek alternatifidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Sürücüler, şehirdeki solak trafiği hatırlamalıdır. Yerel sürücülerin çoğu dikkatli kullanıyor ve yolların kalitesi de yüksek övgüyü hak ediyor.
7. Alışveriş meraklıları, Lefkoşa’daki mağazaların oldukça erken kapandığını unutmamalıdır. Yazın bile, sadece 19: 00’a kadar çalışırlar ve haftanın birkaç günü daha kısa bir çalışma gününe sahip olabilirler.
  Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa, dünyanın en popüler tatil beldelerinden biridir. Lefkoşa, muhteşem plajları, güzel doğal manzaraları ve çok çeşitli turistik yerleri sayesinde turistlerin sevgisini ve tercihini … Açık
8. Şehrin denize doğrudan erişimi yoktur, ancak başkentin yakınında mükemmel plajlar vardır. Lüks otellere komşu olanlar da dahil hepsi ücretsizdir.
9. Yerel mağazalarda pazarlık kabul edilmez - tüm ürünler sabit fiyatlarla satılır. Şehrin Türkiye kısmında pazarlığın uygun olacağı birçok pazar bulabilirsiniz.
10. Seyahate çıkarken yanınıza sivrisinek kovucuları da götürün. Bu bölgede çok sayıda böcek kışın bile aktif kalır.
11. Mücevher hayranları, şehirde bulunan Metaxas Kuyumculuk mağazalarına dikkat etmelidir. Güzel, yüksek kaliteli mücevherleri uygun fiyatlarla satıyorlar.
12. Bahşiş, yerel restoran ve kafelerde yaygın olarak uygulanmaktadır. Şehrin Avrupa kısmında bulunan sadece birkaçı faturada bahşiş içerebilir.
13. Şehirde dolaşan taksiler taksimetre kullanır,% 10 bahşiş uygun olacaktır. Şehrin eteklerinde bulunan bazı taksiler ölçülü değildir, bu nedenle seyahatin maliyeti önceden kararlaştırılmalıdır.
14. Konaklamalarını kentin yakınında bulunan plajları ziyaretle tamamlamayı bekleyenler, Nisan başından Ekim sonuna kadar olan dönem için bir gezi planlamalıdır. Hava bu dönemde en çok plaj aktiviteleri için uygundur.
15. Başkent, turistler arasında çok popüler olan mükemmel spa otellerine sahiptir. Bu tür otellerin bile sunabileceği uygun fiyatlı odalar var.
Lefkoşa - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Lefkoşa’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Berengaria Hotel

From the series “Dünyadaki En Gizemli Binalar (Evler, Saraylar, Kaleler)”
Orada çalışan personel, otelin açıklanamayan olgularının ilk şahitleri olan yerli halk tarafından alındı. Çoğu kimse, ölü kardeşlerin ruhlarının bu günlerde bile otelin duvarlarında yaşadığına inanıyor. Akşam karanlığında hayaletler görebilir ve bir şey hakkında şiddetle tartışan insanların sesini duyarsınız. Karanlık bir süre sonra otel ziyareti, yalnızca eski sahiplerinden birinin hayaleti ile karşılaşma ihtimalini değil, son derece tehlikeli. Kötüleşmiş binalar harap durumdadır ve herzaman çökebilir. Terk edilmiş kalıntıları ev olarak seçen çok sayıda yılan, bu yerlere daha da gizem katıyor. … Devamını oku

Gazimağusa

From the series “Uygarlıklardan İzler Taşıyan Dünyanın Terk Edilmiş Yerleri”
Yıllar geçtikten sonra şehir tamamen yağmalanmıştır. Kendi topraklarındaki neredeyse tüm binalar tersine çevrilemez. Şehre erişim kesinlikle yasaktır ve hayati tehlike oluşturabilir, çünkü askeri güçler tartışmalı bölgeyi sürekli izlemektedir. Modern gezginler, kasabayı sadece dikenli telin arkasından hayran bırakma fırsatı buluyorlar. Famagusta oldukça büyük bir şehir. İlk sözü M.Ö. 3. yüzyıldan kalmıştır. Bir zamanlar küçük bir balıkçı köyü vardı. Altın çağ 1960'tan 1970'e kadar olan dönemde meydana geldi. … Devamını oku

Lefkoşa ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Kıbrıs: Seyahat Tavsiyeleri

11. Kıbrıs sakinleri bir hiyerarşiye büyük önem vermektedir. Toplumdaki yaş ve konum önemli bir rol oynar, yaşlılara saygı gösterilmeli, aynısı sosyal statüde sadece bir adım daha yüksek olanlar için de geçerlidir. Karışık bir grupta yaşlılar daha çok dikkat çeker, önce başkalarına sunulur, onlara diğerlerinden üstün hizmet eder ve en iyi mekanları sunar.
12. Bir araba kiralamanız gerektiğinde, acenteyi şahsen ziyaret ettiğinizden ve oradan bir araba seçtiğinizden emin olun, ancak telefonla önceden sipariş vermeyin - kesinlikle sitede daha ucuz seçenekler bulacaksınız.
13. Kıbrıslılar, gerçeğin kendi tarafında olmadığını bilseler bile, tartışmayı kaybetmekten hoşlanmazlar. Ne kadar çok insan tartışmaya tanıklık ederse, muhatapların yanlış olduğunu kabul etmesi de o kadar düşüktür. İlişkileri kurtarmak veya başını belaya sokmamak için, sohbeti başka bir konuya kopyalamak ya da sadece bitirip ayrılmak daha iyidir.
14. Ramazan ayında, halka açık yerlerde gün içerisinde içki içmek, yemek yemek, sigara içmek ve hatta sakız çiğnemek imkansızdır, çünkü Müslümanlar için yasaklanmıştır. Bu kuralı görmezden gelen bir turist, diğer insanların geleneklerine saygı göstermeyen veya kasıtlı olarak onları rencide etmeye çalışan bir kişi olarak algılanacaktır. …
OrangeSmile araç kiralama Lefkoşa’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

07.12.2022

Lefkoşa Fotoğrafları

Lefkoşa haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Lefkoşa Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Lefkoşa Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Lefkoşa’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018