OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Larnaka Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Larnaka, bölgenin en büyük tatil beldeleri listesinde üçüncü sırayı alan Girit şehridir. Bu aynı zamanda hızlı gelişen endüstri ve ticaret ile büyük bir liman. Bu şehir aynı zamanda adanın en popüler beldelerinden biri olarak da bilinir. Larnaka, adanın güney-doğusunda, doğrudan Limasol’dan yaklaşık 70 kilometre uzakta bulunur. Larnaka aynı zamanda uluslararası havaalanının da yeri.
  Larnaka, adanın üçüncü en büyük beldesidir. Birkaç bin yıl önce, bu yerdeki büyük ticari Kition şehri vardı. Modern gezginler burada sadece bolca eğlence mekanı ve güzel plajlarla değil, aynı zamanda şehirde çok … Açık
Bu bölgedeki iklim Akdeniz subtropikaldir.

Uzun avuç içi dolu Phinikoudes set, yürüyüşler için en iyi yer. Bu yer, yakınlarda demirleyen koy ve yatların muhteşem manzarasına sahiptir. Setin yakınında, ayrıca Larnaka’nın en iyi plajı olan Mackenzie Beach de bulunmaktadır. Aslında, adadaki plajların seçimi gerçekten çok geniş. Aktif dinlenme hayranları tüplü dalışın keyfini çıkarabilir (batık gemilerin çarpıcı görünümlerinin bile tadını çıkarabilirler), rüzgar sörfü veya yatta gezinti yapabilir. Çocuklu turistler yerel eğlence parkını ziyaret edebilir.
Burası, St. Lazarus Kilisesi, Panagia Angeloktisti Kilisesi, İngilizlerin hapishane olarak kullandığı Larnaka Kalesi ve bugün müze, Al Kebir Camii, Pieris Müzesi ve antik su kemeri haline getirildi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Larnaka, plaj tatillerini ve aktif eğlenceyi sevenler için mükemmel bir tesistir. Şehrin en popüler plajları McKenzie ve Phinikoudes. Kıyı şeridinin bu kısımlarında vaktinizi sadece güneşlenmeye değil, aynı zamanda … Açık
Larnaka’nın en ilginç doğal manzarası şehirden 5 kilometre uzaklıkta bulunan Sault Gölü. Efsaneye göre bu göl, Saint Lazarus’un eylemleri sonucunda ortaya çıktı. Ona bir salkım üzüm vermeyi reddeden bir adamı göle çevirdi. Kışın bu göl pembe flamingo için ev olur. Gölün kıyısında, dünyadaki başlıca kutsal İslami yerlerden biri olarak bilinen Hala Sultan Tekke Camii bulunur. Girit’teki en eski manastırlardan biri - Phillips Mount’daki erkek manastırı Stavrovouni - ziyaretçilere kapalı.
  Müze turlarının hayranları Larnaka’daki Pierides Müzesi’ni ziyaret etme fırsatını kaçırmamalıdırlar. Bu, 1839 yılında kentin belediye başkanı tarafından kurulan özel bir müzedir. Belediye başkanı sanat eserlerine kayıtsız değildi, bu yüzden mükemmel bir heykel, resim ve takı koleksiyonu topladı. Şimdi müzenin koleksiyonunda farklı dönemlere ait 2.500’den fazla sergi var ve içinde bulunduğu bina büyük bir mimari değere sahip.
  1. Toplu taşıma araçlarının ana yolu bir otobüs. Kural olarak, tüm otobüs durakları büyük otel komplekslerinin yanındadır; neredeyse her otobüs rotası sizi şehir merkezine götürebilir. Otobüsler ayrıca yakındaki … Açık
Şehirdeki en sıradışı ve ilginç olanlardan biri, 2011’de oldukça yeni açılan Kyriazis Tıp Müzesi. Sergileri arasında tıbbın gelişimini açıkça gösteren tıbbi ekipman ve belgeler yer alıyor. Burada, hangi ilaçların eski çağlardan daha önce hazırlandığının yardımı ile cihazları görebilirsiniz. Müze, şifalı bitkilerin uzun yıllardır yetiştirildiği küçük bir bahçeye sahip tarihi bir villada yer almaktadır.
Olağandışı etkinliklerin hayranları, 1987’de kurulan Emira Pottery’den asla geçmemelidir. Ziyaretçiler bugün burada her zaman beklerim. Bu seramikte usta çömlekçilerin çalışmalarını izleyebilir, topraktan yapılmış inanılmaz derecede güzel sofra takımları ve ev dekorasyonları satın alabilir ve heyecan verici atölyelere katılabilirsiniz.
  Larnaka, çeşitli el sanatları dükkanları ve renkli pazarlarla alışveriş yapanları cezbeder. Tarihi kent merkezine giden küçük sokaklar Finikoudes Bulvarı’ndan başlar. Bu caddeler, en popüler ulusal eşyaları … Açık
Uzak olmayan şehirden Khirokitia adında ilginç bir arkeolojik bölge var. Burada araştırmacılar, oldukça büyük ve yaklaşık yüz evden oluşan Neolitik bir yerleşimi keşfettiler. Bu antik yerleşim birçok efsanede gizlenmiştir. Onlardan birine göre, sakinlerinin yaşamları bir ölü kültü etrafında toplandı. Ölen akrabalarını evlerinin topraklarına gömdüler. Bu alanın çalışması sırasında, yerel Arkeoloji Müzesi’nde görülebilecek birçok ilginç eser buldular.
Larnaka plajları dalgıçlar ile haklı olarak popülerdir. Su altında bile biri burada çok ilginç yerler görebilir. Canlı bir örnek, 1980’de Larnaka kıyılarından batan Zenobia feribotudur. İsveç gemisinin uzunluğu 178 metreye, genişliği ise 28 metredir. Her yıl, binlerce dalgıç dalış sırasında değerli bir şey keşfetme ümidiyle bu sualtı cazibesini ziyaret eder ve çoğu başarır. Enkaz alanına ek olarak, burada birçok güzel sualtı yaratığını görebilirsiniz.
Larnaka - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Larnaka ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Larnaka’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Ermou Street' Larnaca, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' University Avenue' Famagusta, 11.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Larnaka ve Çevresindeki Turistik Yerler

Gazimağusa

From the series “Uygarlıklardan İzler Taşıyan Dünyanın Terk Edilmiş Yerleri”
Bu dönemde, alanı önemli ölçüde büyüdü ve nüfusu 40 000 kişiye ulaştı. Kentin gelişmiş sanayi bölgesi vardı. Tütün, gıda, giysi ve ulaşım araçları üreten büyük fabrikalar vardı. Turizm endüstrisi önemli fonları da artırdı. 1974'te Türk birlikleri şehri işgal etti. Birkaç gün içinde boştu. Şimdi nemli deniz iklimi etkisi altında yavaşça yok oluyor. … Devamını oku

Kıbrıs Gezisi: Görülecek Yerler

M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanan Apollo Hylates Kutsal Alanı, bir başka arkeolojik dönüm noktasıdır. Kutsal alan, Kourion kalıntılarından uzakta değil. İnşaat ciddi hasar gördü ve sadece sunak yol açan kapılar ve basamaklar hayatta kaldı. Kutsal alanla bağlantılı birçok güzel efsane var. Örneğin, yalnızca en cesur ve en dürüst insanların tüm adımları tırmanıp sunağa ulaşabileceği düşünülüyordu. …
OrangeSmile araç kiralama Larnaka’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

02.02.2023

Larnaka Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Larnaka Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Larnaka, Kıbrıs Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Larnaka’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Larnaka’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018