OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Jamaika Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Bu ünlü tatil beldesi her zaman telaşsız plaj dinlenme taraftarlarını cezbetmiş ve muhteşem çevrede yürür. Reggae müziğinin kralı Bob Marley, ülkesini uluslararası alanda ünlü yapan yerli halklardan biridir. Gerçek bir ulusal kahraman haline geldi ve ülkedeki başlıca simgelerden biri ona peşinden geldi. Bob Marley Müzesi, bir şekilde büyük müzisyenin hayatı ve eseri ile bağlantılı olan çeşitli öğeleri sergiliyor. Müzenin ziyaretçileri, müzisyen hayatında önemli anları içeren gazete makaleleri ve fotoğraflar görecektir. Müzede altın ve platinden yapılmış diskler en değerli öğelerdir. Bob Marley’in ilk gitarı ve doğal kostümleri de orada.
  Jamaika’nın ulusal mutfağı, İspanya, Birleşik Krallık ve Çin ve Hindistan gibi bazı Asya ülkelerinin mutfak geleneklerinin eşsiz bir kombinasyonudur. …
Devamını oku
Jamaika’yı keşfederken Kraliyet Evi ve Aziz Catherine Katedrali gibi turistik yerleri ziyaret etmeyi düşünün. Bu yer işaretleri, hayatta kalmayı başarmış birkaç ortaçağ binası arasındadır. Ulusal Galeri yerel sanatçıların eserlerini görmek için harika bir yer. Koleksiyon 1920’de henüz piyasaya sürüldü ve o zamandan beri büyüdü. Günümüzde genç yetenekler, eserlerini ünlü galeride sergilemeye devam ediyor.
Doğal ilgi çekici yerler, kültürel alanlardan daha etkileyicidir. Fern Gully, gizemli bitkinin yüzlerce çeşidine ev sahipliği yapan çok ilginç bir yer. Mavi ve John Crow Dağları Milli Parkı ülkenin en büyük ve en ünlü milli parkıdır. Jamaika’nın batısındadır ve sayısız tepeler ve derin vadilere sahip dev bir platoya benziyor. Park, birçok vahşi hayvan ve kuşa ev sahipliği yapıyor. Parktaki bir gezi sırasında muhteşem mağaralar göreceksiniz ve sizi yerel doğayı tam ihtişamıyla görmek mümkün olan tepelerin üst kısmında yol gösterecek. Bu bölgedeki tropik ormanlar çok yoğun olduğu için kılavuzlar papa ile yolunu silmelidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Jamaika’ya vardıktan sonra yerel kültürü, gelenekleri ve Jamaika yaşam tarzını fark etmemek imkansızdır. Avrupa, Afrika ve Asya kültürlerinin ve …
Devamını oku
Crocadile Pond, başka bir doğanın mucizesidir. Adanın batı kıyısına yakın bir konumdadır. Parkın adı adını tahmin etmek kolaydır, timsahlara ayrılmıştır. Jamaika’nın en ünlü tatil köyleri güney sahilindedir. Tenha bir kumsalda dinlenmek isteyen turistlerin Long Bay, St. Anna’nın Koyu ve Karayip korsanları hakkında sayısız ilginç efsaneler nedeniyle meşhur Port Royal’ı ziyaret etmeleri önerilir.
Adjoineds Kingston Office

Tarih ve Eğlence

  Adanın keşfisi Christopher Columbus. 1494’te bu toprakları ziyaret ettiğinde, onlar Hint kabileleri tarafından dolduruldu. Adadaki ilk yerleşim, 1509’daki İspanyol sömürgecileri tarafından kuruldu. Yüz yıl sonra adada neredeyse hiç aborjin yoktu. 1655’te ada, Britanyalılar tarafından fethedildi. Tam olarak kolonizasyonun ilk yıllarında Port Royal kasabasını oluşturdular. Varlığının ilk yıllarında, şehir “Hıristiyan dünyanın en günahkâr şehri” ve bir deniz soyguncusu statüsüne sahipti. 17. yüzyılın sonunda, şehirde yaklaşık 8 000 kişi yaşamaktaydı ve neredeyse dörtte biri korsanlardı. Kasabaya aldıkları bütün hazineleri getirdiler, böylece Port Royal, varlığının ilk yıllarında gelişti.
  Jamaika, sadece muhteşem sahil rekreasyonu, muhteşem yerel doğayı keşfetmek ve kaliteli gece hayatı demek değildir. Bu adada turistler ayrıca birçok kültürel ve …
Devamını oku
İngiliz sömürgecileri için Jamaika en büyük “şeker” kolonisi oldu. Afrika ülkelerinden transfer edilen köleler tarlalarında çalıştılar. Adadaki endüstrinin temeli, halen ülkenin ulusal sembollerinden biri olan şeker ve ünlü Jamaika romunun üretimidir. 18.-19. Yüzyıllarda, sömürge ülkesinin gelişimi, kölelerin sürekli ayaklanmasıyla sınırlandırıldı. 17. yüzyılın sonunda adadaki ilk köleler yerleşmişlerdi.
P1010266 1833’te kölelik kaldırıldığı zaman, İngilizce plantasyonları bazı zorluklar yaşadı: şeker ve rom üretmek imkansızdı. 19. yüzyılın sonunda, ada ABD’nin dikkatini çekti. Devletler hindistan cevizi ve kahve tarlalarının gelişimine yatırım yapmaya başladı. Jamaika 1944’te kısmi özyönetim hakkını kazanmış ve 1962’de Büyük Britanya’dan bağımsız olmuştur.
  Jamaika, büyüleyici plaj rekreasyonuyla değil, aynı zamanda mükemmel gece hayatıyla da ünlüdür. Montego Körfezi ve Negril, adadaki gece hayatının merkez …
Devamını oku
Modern ülke, hareketli kültürel hayatı için dikkate değerdir. Yıl boyunca burada bayramlar ve bayramlar kutlanmaktadır. Reggae hayranları için en önemli olay SunSplash adlı bir festivaldir. Ateşli Yaz Festivali her yıl Montego Körfezi’nde tutulur. Başlıca konukları, müzik hayranları ve yuvarlak eğlencelerdir. Adadaki özel bayram Noel. Bu bayramın ana etkinliği maskeli takım elbiseli bir geçit törenidir. Açık havada çok sayıda Noel eğlence etkinliği düzenleniyor ve ziyaretçileri ağırlıyor.
Jamaika rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Jamaika’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

İnceleme Serimizden Jamaika’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Dunn River Şelaleleri

Serimizden “Turistler Tarafından Bilinmeyen, Dünyanın Nefes Kesen Güzellikteki Yerleri”
  Jamaika'da, kısa ve ilginç manzaraların geniş bir seçki var. Yeni görüntüler arayan bazı turistler, Ocho-Rios şehrinin çevresine giriyor. Az bilinen ve birkaç tur rehberinde bahsedilen - Park Dunn's River Falls and Park, topraklarında Dunn nehri akıyor. Nehir yüksekliği 180 metre olan benzersiz şelalelerle karakterize edilir. Şelale Karayip Denizi'ne düşüyor ve bu da daha da benzersiz kılıyor.

Şelale yapısı çok karmaşıktır ve birçok paragraftan oluşmaktadır. En cesur turistler olabildiğince yüksek tırmanmaya ve etkileyici fotoğraflar çekmeye çalışıyorlar. Dunn Nehri'nin şelaleleri, dünyanın en güzelleri ve denize düşen az sayıdaki kişiler arasındadır. Doğal manzara yemyeşil bitki örtüsü ile çevrilidir, bu nedenle doğa rezervine yapılan gezi çok heyecan vericidir.

Parktaki konuklar, pitoresk yol … Tümünü Oku

Port Royal

Serimizden “Ünlü Batık Şehirler”
  Efsanevi liman şehri Port Royal, yaklaşık beş yüz yıldır Jamaika'nın önemli bir sembolü olarak kaldı. Efsanevi korsan şehri 1518'de kuruldu; makul derecede dünyanın en umutsuz şehri olarak kabul edildi. Uzun yıllar boyunca orada yolsuzluk ve şiddet baskın oluyor. Korsan gemileri dünyanın her yerinden, hatta Madagaskar'dan geliyorlar. 1692'de adada bir deprem yaşandı ve korsan kasaba tamamen suyun altına girdi. Bugünkü kalıntılar Kingston limanının dibinde yatıyor.

Harap olan şehir, kendi topraklarında yeni şaşırtıcı eserler keşfeden araştırmacıların ilgisini çekmekten asla vazgeçmiyor. Taşkın binalar paha biçilemez tarihi dokümanlar; Yüzlerce yıllık binalar, coquina ile kaplı birçok dalgıçtan hoşlanıyor. Bir deprem sırasında limanda birkaç gemi demirlemişti; Ayrıca suyun altına girdiler ve şimdi … Tümünü Oku
Ülke haritaları Jamaika haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Jamaika şehir haritası
Bölgelerin haritası Jamaika’da bölgelerin haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

25.06.2024

Jamaika’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Montego Bay
Aynı derecede ilginç bir tarihi anıt, eski Greenwood Great House'dur. Yıllar önce ev aynı zamanda zengin bir toprak sahibine aitti. Şehrin ölümünden kısa süre sonra açılan en eski kütüphanesini burada bulabilirsiniz. İçeride saklanan kitaplardan bazıları paha biçilmez müze sergileridir. Eski kitaplara ek olarak, kütüphane güzel eski mobilyalara, müzik aletlerine ve diğer antikalara ev sahipliği yapmaktadır. Hem yerel sakinler hem de şehir ziyaretçileri, bağımsızlık için ünlü savaşçının adını … Devamını Oku
Kingston
Jeoloji Müzesi'ne yapılacak bir gezi, heyecan verici olacağına söz veriyor. Sergilerinin bir koleksiyonu 15.000 üniteyi aşıyor. Müze, başlangıçta yalnızca Jamaika'da bulunan mineral ve fosil örneklerini sundu. Şimdi dünyanın dört bir yanından jeolojik eserler ve İngiltere'den getirilen birçok ilginç mineral sunuyor. Doğal cazibe merkezleri arasında, adanın çok ötesinde iyileştirici özellikleri ile ünlü olan Rockford Mineral Kaplıcaları, özellikle dikkat çekmeye değer. Kaynaklar egzotik bitki ve … Devamını Oku

Jamaika’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018