OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Karintiya

Karintiya’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Most Miejski   Her Carinthia kentinde gezginlere çok sayıda izlenim veren kendine özgü tarihi eserler vardır. Klagenfurt, bölgenin başkenti; Çok sayıda tarihi objenin yanı sıra ülkenin popüler turistik şehirleri de var. Pitoresk Neuer Platz kentin merkezi olarak kabul edilir; Bunun yanında birkaç önemli şehir sembolü var. Bunlar sıra dışı Lindwurm çeşme ve Landhaus binası içerir. Gezilerin hayranları kesinlikle Hanedanlığın Salonu’na bakmalı ve Sivil Müzeyi ziyaret etmeli, aynı zamanda başkentin, Katedralin ana sembollerinden birini görmelidir.
  Carinthia, Avusturya’nın en güney eyaletidir. Bu yerler, esas olarak ekoturizm taraftarlarını, ayrıca yerel şehirlerde temsil edilen tarihin paha biçilmez anıtlarını keşfetmeye istekli sanat ve tarihin uzmanlarını … Açık
Carinthia’da çok sayıda dini anıt var; Bazı yerel manastır ve manastırların yaşı bin yıldan fazladır. Friesach’ta güzel bir Dominikan Manastırı var; 13. yüzyılın başlarında kuruldu. Yakınlarda, pitoresk fesleğen, paha biçilemez sanat eserleri ve dini eserler barındırmaktadır.
Paul im Lavanttal, Benedictine Manastırı nedeniyle ünlüdür; 11. yüzyılda kurulmuştur ve bölgenin en eskilerinden biri olarak kabul edilir. Ana dekorasyonu benzersiz bir mimari tarzda yapılmış eşsiz Bazilika’dır. Romanesk ve Gotik tarzın özgün bir kombinasyonunu temsil eder. Bu dini anıt, eski resim ve fresklerden oluşan zengin bir koleksiyona sahiptir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Carinthia gerçekten muhteşem bir bölge. Mutfağı doğal, bu yüzden tüm yerli yemekleri çok basit, uygun fiyatlı ve inanılmaz lezzetli. Yerel menünün önemli bir kısmı et yemekleri ile temsil edilir; Carinthia’da … Açık
Diğer dini anıtların yanı sıra aynı adı taşıyan kasabada bulunan Gürk Katedrali de dikkat çekicidir. Bu Carinthia en eski duvar halısı tutan inanılmaz güzel bir mimari yapıdır. Lavish freskler, katedralin ana dekorasyonlarını temsil eder.
Carinthia’da çok sayıda sur vardır; Bazıları bugün sadece kısmi olarak hayatta kalmayı başardılar. Bunlar arasında Freez’deki doğal Petersbeg kalesi; uzun yıllardır yaz tiyatrosu festivalleri için kalıcı bir mekan olarak kalmıştır. Strazburg, ilginç müzeye ev sahipliği yapan muhteşem bir 12. yüzyıl kalesine sahip olabilir. Bu muhteşem tarihi bina, birçok ilkel unsuru korumuştur; Konuklar kalenin eşsiz tonozlu tavanlarına hayran kalacak ve zengin eserler koleksiyonunu takdir edecektir.
Karintiya - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6
Referans Bilgi
Tüm sanat müzelerinin haritası
Karintiya ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museum Moderner Kunst Kaernten' Klagenfurt, 14.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Karintiya yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Dom Maria Himmelfahrt, Gurk, 18.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazilika Marije Pomagaj, Brezje, 43.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Dom Sankt Andrä, Sankt Andrä im Lavanttal, 49 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika Maria Loreto, Sankt Andrä im Lavanttal, 49.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Stolna cerkev sv. Nikolaja, Ljubljana, 78.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Karintiya ve Çevresindeki Benzersiz Yerler

Bled Kasabası

From the series “Van Gogh Renkleri ile Boyanmış Küçük Gösterişli Kasabalar”
  Pitoresk Bled kenti, Slovenya'da, Avusturya ve İtalya sınırına yakın. Bu antik kentin ana karakteri, ilk sözünü 11. yüzyılın başlarına dayanan kaledir. Bled Kalesi, 130 metre yüksekliğindeki bir uçurumun üstünde bulunur. Bu uçurum, bölgenin göze çarpan başka çekimine bakar - Bled Gölü. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Karintiya’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

28.01.2023

Karintiya’nın Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Karintiya’nın Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Karintiya Komşularında Kültürel Geziler

Karintiya Kültür Rehberi. Karintiya’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Karintiya’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018