OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Avusturya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Salzburg   Avusturya mükemmel kayak merkezleri, pitoresk doğa ve sayısız tarihi yerler ile ünlüdür. Viyana kültürel açıdan en ilginç şehirdir. Birçok yüzyıl boyunca Aziz Stephan Katedrali şehrin sembolü olarak kabul edilmiştir. Viyana eski bir şehirdir ve sayısız tarihi binalar ve yerlere özen gösterilmektedir, bu nedenle Viyana’da Aziz Ruprecht Kilisesi, Vatikan Kilisesi, Schoenbrunn Kalesi, Belveder Kalesi, Aziz Bernard Şapeli gibi birçok güzel kilise ve kaleyi bulacaksınız. , Parlamento Binası ve Belediye Binası. Tıpkı çoğu sermayenin olduğu gibi Viyana’da tarihi müze, çeşitli Sanat Müzeleri, Grafik Müzesi ve Albertine Galerisi gibi pek çok müzenin bulunduğu ev var. Eski imparatorluk ikametgahı Hofburg dikkat çekicidir. Konutun yapımı 13. yüzyılda gerçekleşti. Hofburg’da bulunan hazine, bir zamanlar Altın Kumaş Siparişi’ne ait pek çok nadir eseri saklar. Kutsal Roma İmparatorluğunun Taçı şüphesiz, müze kompleksinin en ünlü ve en değerli sergisidir. Taç MS 962’de henüz oluşturuldu.
  Moda sürekli değişiyor; Sürprizler, şaşkınlıklar ve ilham verir. Bazen, gerçekten benzersiz ve modern bir şey görmek çok yararlı. Bu nedenle, şık tasarım …
Devamını oku
Viyana banliyölerinde de önemli yerler bulunmaktadır. Buradaki en popüler gezi Durnstein Kalesi ve antik manastırları kapsamaktadır. Uluslararası olarak ünlü Viyana Ormanı, kentten yaklaşık 70 kilometre uzaklıktadır. Bu, yürüyüşten zevk alan tüm turistleri memnun edecek olan büyük ve güzel bir doğa rezervidir.
Salzburg, popüler bir turist şehridir. Buradaki en ünlü simge yapı, 8. yüzyıldan kalma katedral. Tapınak, Mozart’ın evi, Barok Müzesi, Hellbrunn Sarayı ve çeşitli güzel çeşmeler gibi ünlü yerlerin bulunduğu üç büyük meydanla çevrilidir. Kentin yakınında küçük bir Tennenhebirge köyü var. Bu köy, Eisriesenwelt Mağaraları ile ünlüdür. Mağaralar muhteşem, güzellikleri o kadar çarpıcı ki ’Buz Devlerinin Dünyası’ da deniliyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tatilde giderken, insanlar rahat bir konaklamanın ve en üst düzeyde kaliteli bir hizmetin tadını çıkarmak istiyorlar. En lüks oteller, taviz vermeye müsamaha …
Devamını oku
Her yıl küçük bir kasaba Innsbruck, 16. yüzyılda inşa edilen Ambras Kalesi’ni görmeye gelen birçok ziyaretçiyi cezbetmektedir. Güzel yerlerde uzun yürüyüşlerin keyfini çıkaran turistlerin Kitzbuhel’i ziyaret etmeleri önerilir. Diğer popüler turistik yerlere Karnische, Arlberg ve Baden spor alanları dahildir. Modern altyapıya, kaliteli kayak pistlerine, lüks oteller ve zengin eğlence merkezlerine sahiptir. Baden, balneoloji kompleksleri ile daha fazla ünlüdür, orada birkaç düzine sıcak su kaynağı vardır. Bu, yüzyılı aşkın süredir popüler olan Avrupa’nın en eski ve en ünlü sağlık merkezlerinden biridir.

Tarih ve Eğlence

  Tarihi cazibe hayranları, renkli festivaller, sağlık turizmi ve spor eğlenceleri Avusturya’ya geliyor. Avusturya’nın bağımsız bir düşmanı olarak tarihi, Bavyera’dan çekildiğinde 1156’ya kadar uzanır. Önümüzdeki 300 yıl boyunca, Dükalığı alanı sürekli olarak artmaktadır. 16. yüzyılın ilk yarısında, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti tarafından birleştirildi. 18. yüzyılda, Polonya’nın bir kısmı duchy’ye geçti. Macaristan, 17. yüzyılın sonlarında Avusturya’ya gitti.
  Bazı oteller, atmosferi, hizmet kalitesi ve diğer önemli yönleriyle çekmektedir. Bu tesisler sadece misafirlerin sonu hissetmiyor. Kendilerini benzersiz efsanelere …
Devamını oku
19. yüzyılın başından bu yana, ülke, Avusturya’nın bölgesel örgütlenmesinin önemli değişiklikler geçirdiği birçok savaş ve siyasi çekişme gördü. Ülkenin ekonomik ve politik gelişimi, İkinci Dünya Savaşı’ndan ciddi şekilde etkilendi ve bu durum, ülkenin Soğuk Savaş dönemlerine meydan okudu. Avusturyalılar tarihlerini onurlandırıyor. Yıl boyunca, ülkede önemli unutulmaz tarihlere adanmış bir sürü tatil var.
Yıllar geçtikçe, Avusturya yemek gelenekleri için dikkate değer olmuştur. Ulusal mutfağın ana bileşenleri et ve kümes hayvanları yemekleridir. Bazı Avusturyalı tatlılar, örneğin, elma strudel ve Sacher kek, aynı zamanda tüm dünyada popüler. Ülke tarihi şarap yapımı gelenekleri ile ünlüdür. Viyana’nın çevresinde heurigerler olarak adlandırılan eski şarap mahzenleri var. Burada sadece tarihi şarap imalathanelerinden seçkin şarapların tadını çıkarmanın yanı sıra, en popüler ulusal yemeklerin tadına da bakabilirsiniz.
  Avusturya uzun zamandır çeşitli Avrupa ülkelerine giden yolların kesişme noktasında bulunmaktadır. Bu, otelcilik sektörünün iyi gelişmiş olması gerçeğine yol …
Devamını oku
Avusturya da rekreasyon için muhteşem bir yer olarak bilinir. Deniz yoktur ancak Avusturya’nın gölleri, güzelliği ve rahat kumsalları ile tüm dünyaca ünlüdür. En popüler göller Carinthia’dadır. Küçük ve derin değiller, bu nedenle hızlı bir şekilde rahat sıcaklıklara kadar ısıtılırlar.
Vienna Skyline Bununla birlikte, eyalet topraklarının çoğu, dağ sıraları tarafından işgal edilmiştir. Burada, 20. yüzyılın başlarında lüks kayak merkezleri açıldı. Şu anda, kış sporları ve profesyonel sporcuların geleneksel taraftarlarını çekiyorlar. Bazı tatil köyleri tüm yıl boyunca konuklarını ağırlamaktadır. Çekici kayak rotalarının yanı sıra dağlarda paha biçilmez doğa manzaraları, muhteşem göller vardır.
Avusturya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Avusturya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Avusturya şehir parkları ve milli parklar
♥   Nature Park 'Blockheide-Eibenstein' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Nature Park 'Buchenberg' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Nature Park 'Dobersberg' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Donau-Auen' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Nature Park 'Eichenhain' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
Avusturya’daki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı 'Edvard' Wien. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Eisvogel' Wien. Kategori - Austrian. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Esszimmer' Salzburg. Kategori - Creative|Classic cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Fabios' WIEN. Kategori - Italian. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Feuerwehr-Wagner' WIEN. Kategori - Country. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Avusturya kaleleri
♥   Kalesi 'Burg Bruck' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Burg Clam' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Burg Deutschlandsberg' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Burg Dürnstein' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Burg Falkenstein' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Avusturya sarayları
♥   Sarayı 'Schönbrunn Palace' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Avusturya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Hallstatt Köyü

Serimizden “Van Gogh Renkleri ile Boyanmış Küçük Gösterişli Kasabalar”
  Hallstatt'ın pitoresk kasabası, Avusturya Alpleri'nde gizlidir. Yerleşim göl kıyısında bulunur. Kasabaya ulaşmanın oldukça zor olmasına rağmen, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ana cazibe merkezlerinden biri, dünyanın en eski yerlerinden biri olan Hallstatt Tuz Madenidir. Gelişimi 3000 yıldan daha önce başladı. 19. yüzyılda, arkeolojik araştırmalar ilk önce modern köyün ve çevresi topraklarında gerçekleştirildi. Kazılar sırasında, bilim adamları Demir Çağı kadar geriye doğru yaratılan 2.000'den fazla mezarın izlerini tespit edebiliyorlardı. Bu eşsiz keşif, Hallstatt'ın Avrupa'nın en eski yerleşim birimlerinden biri olarak kabul edilmesine izin verdi.

Mevcut tarihi verilerle ilgili olarak, köyün ilk atıfları 14. yüzyıla aittir. Şehir diğer yerleşim yerlerinden uzakta … Tümünü Oku

Dachstein Sky Walk

Serimizden “Gök-Geçit Severler için Mükemmel Mimari Yapılar”
  Gezegenin en gizli köşelerinde bile şaşırtıcı mimari anıtlar bulmak mümkündür. Dachstein buzulunda inşa edilen köprü mükemmel bir örnektir. Yapının son öğesi olan gözlem güvertesindeki bu muhteşem köprü, Avusturya'nın Dachstein kasabasında bulunmaktadır. Görüş dağlarda yüksek terminal kablo araba istasyonunda yapıldı. Asansör kullanarak gezginler 2 700 metre yüksekliğe tırmanabilirler. Bundan sonra güzel cam köprüden geçip dağların panoramik manzarasına hayran kalacaklar.

Buzul, bir köprü bulunan bir izleme platformunun temelini oluşturmaktadır. Yapısı, Slovenya ve Çek Cumhuriyeti topraklarından bile mükemmel şekilde görülebilir. Çok kırılgan göründüğü için herkes askı köprüsünden geçmeye cesaret edemez. Köprü ve gözlem güvertesindeki eskrim camdan yapılmıştır. Bu, heyecan verici … Tümünü Oku

Arnold Schwarzenegger Müzesi

Serimizden “Dünya Şöhretlerinin Ünlü Müzeleri”
  Dünyadaki en ünlü müzelerden bir tanesi Avusturya'nın Thal köyünde bulunmaktadır. Efsanevi aktör Arnold Schwarzenegger'e ithaf edilmiştir. Tal köyü dünyaca ünlü oyuncuya ev sahipliği yaptığı için, müze yerinin yeri şans eseri seçilmedi. Müzeyi, Schwarzenegger'in hayatının ilk 19 yılını geçirdiği evde açmaya karar verildi. Müze, 7 Ekim 2011'de açıldı. Görmenin geçmişi çok ilginç. Bu fikir aktörün en yakın arkadaşı Peter Urdlen'e ait.

Müzenin açılışından birkaç yıl önce, yazar, aktörle ilişkili bir takım şeyleri bir araya getirmek istediğini söyledi. Birkaç yıl sonra Urdlen, eşsiz müzede sergilenmesi için kendilerinin gerekli olduğunu itiraf etti. Bugün, Schwarzenegger'in eski evinde sunulan koleksiyon gerçekten eşsiz. Ünlü vücut geliştiricisinin aktör, heykeller ve kişisel spor … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Avusturya
Ülke haritaları Avusturya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Avusturya şehir haritası
Bölgelerin haritası Avusturya’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Avusturya gezi haritası
Kabartma haritası Avusturya’nın kabartma haritası

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

02.10.2022

Avusturya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Viyana
Belvedere. Belvedere sayısız gölet, şelale ve iki saray bulunan romantik bir parktır . Birkaç müzenin bulunduğu Üst Belvedere'yi ziyaret etmeyi unutmayın. 1955'te Sarayın Büyük Balo Salonu, Avusturya'nın bağımsızlığını ilan eden belgenin imzalandığı yerdi - İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra ülke on yıl daha bağımsız değildi. Böylece, Viyana'nın yanı sıra Berlin de müttefikler arasında bölünmüş durumda. Garip olarak, bu tarihsel gerçek dünyada genellikle az bilinir. Schonbrunn Sarayı. Schonbrunn … Devamını Oku
Salzburg
Franziskaner Kilisesi ve Collegium Kilisesi. Her iki kilise de birbirine yakın konumda ve her ikisi de kesinlikle görülmeye değer. Collegium Kilisesi bir üniversite kilisesidir, bu nedenle ana sunağı çoğunlukla bilimle ilgili motiflerle süslenmiştir. Bu, XIII. Yüzyılda inşa edilmiş ve birkaç kez yeniden inşa edilmiş bir şekilde biçimsiz Franziscaner Kilisesi'nin aksine, barok tarzda yapılmış güzel bir kilisedir. Bir süre Franziscaner Kilisesi katedraldendi, ama sonra katedral binası bitti. Hohensalzburg. Eski … Devamını Oku
Solden
Yaz aylarında, dağ alanına yürüyüş turları, turist programlarının çoğunu oluşturur. Tatilden uzak olmayan tatilciler, kısa ve basit olanlardan en karmaşık olanlara kadar onlarca ilginç yürüyüş parkuru bulacaktır. Freizeit Arena spor merkezi tüm yıl boyunca açıktır ve tesisin konuklarına hizmet vermekten mutluluk duyar. Merkezde yüzme havuzu, tenis kortları ve modern bir spor salonu bulunmaktadır. Otantik Fin saunası, bronzlaşma salonu ve hatta bir bovling de bulunmaktadır. Solden'de hem iç hem de dış … Devamını Oku
Kaprun
Sıradışı eğlencenin hayranları, gölün çevresindeki bir tramvayda serinletici bir yolculuk yapmak için bekliyoruz. Böyle bir yolculuk sırasında, gezginler muhteşem manzaralara hayran kalacak ve rahatlayacaktır. Bu eğlence neden çocuklu gezginler ile son derece popüler olduğunu merak etmeyin. Danielstollen da popüler bir turistik dönüm noktası haline gelmiştir eski bir mayın. Tatilciler, ilginç tematik gezilere katılabilirler. Kaprun sıcak aylarda ziyaret etmek için çok ilginç - bu hedef, yürüyüş ve aktif … Devamını Oku
Seefeld in Tirol
Heiligkreuzkirche, tesisin ana tarihi sembolü olarak kabul edilir. Göl kıyısında, inanılmaz derecede çekici bir yerde bulunur. Bu beyaz cepheli kilisesi, tepeler ve dağlar arasında kesinlikle çarpıcı görünüyor. Kışın, göldeki su donar ve harika bir açık hava paten pistine dönüşür. Seefeld ünlü yazar Ludwig Ganghofer'in vatanı. Yolcular hala bir zamanlar yaşadığı eve gidebilirler. Günümüzde ev, hayata ve yazarın eserlerine adanmış bir müzeye dönüştürülmüştür. Sergilenen ürünler arasında çok … Devamını Oku
Innsbruck
Ferdinandeum. Ferdinandeum Müzesi , Tirol Ulusal Müzesi'nin bir koleksiyonunu sergiliyor. 'Sanat' bölümü yalnızca Rembrandt ve Bruegel gibi eski ustaların paha biçilmez eserleri değil, aynı zamanda Klimt ve Kokoschka gibi modern Avusturyalı sanatçıların eserleri tarafından da temsil edilmektedir. 'Yurtsever Salon', Andreas Hofer zamanının geçmişi için ayrılmıştır. Hofkirche Kilisesi, dikkat çekici başka bir sanat koleksiyonuna sahiptir. . Kilise, Hofburg'un tam karşısında yer alır ve imparator Maximilian ı … Devamını Oku
Mayrhofen
Pitoresk dağ bölgesi hala 18. yüzyılda inşa edilmiş eski Meryem Ana Kilisesi'ne sahiptir. Binanın çeşitli yangınlardan çok zarar görmesine rağmen, kilise Barok tarzındaki eşsiz tasarımını korumayı başardı. Şehrin yerel meydanlarından biri, 700 yıldan uzun bir süre önce mevcut sitesinde inşa edilen Marienbrunn Çeşmesi'nin yeridir. Geçmişte, kasabadaki ana içme suyu kaynağıydı. Günümüzde bile Marienbrunn Çeşmesi'nde bulunan sular temiz ve hatta katı ekolojik standartları bile karşılamaktadır. Avrupa … Devamını Oku
Bad Gastein
Sıcak aylarda, tesisin konukları pitoresk dağ bölgelerini keşfetmeye, muhteşem manzaralara hayranlıkla bakmaya ve ilginç tarihi simge yapılara bakmaya davetlidir. Bazı dağlık bölgelerin hala birçoğu hala çalışan eski su değirmenleri var. Her sene Saas Fe, geleneksel olarak çok sayıda ziyaretçiyi çeken çok sayıda kültürel ve spor etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Ekim ayında, tesis yıllık snowboard yarışmalarını memnuniyetle karşılar ve dünyanın her yerinden en iyi sporcular, katılmak için Saas Fe'ye … Devamını Oku

Avusturya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018