OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kişinev Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Opera Theatre - Chisinau, Moldova   Bu kentin ilk sözleri 1466’da ortaya çıktı. Uzun bir süredir Chisinau bir boyar atağı oldu. Bugün burası büyük bir tarihi ve kültürel merkez. Kolaylık sağlamak için şehir Düşük ve Yüksek olarak ayrılmıştır. Orta Çağ’da inşa edilmiş antik yapıları Low Chisinau’da görebilirsiniz. High Chisinau ise şehrin iş merkezi olarak kabul edilir. Her yıl burada yeni modern binalar ortaya çıkıyor.
  Alışveriş merkezlerini ziyaret ederek Kişinev’de alışveriş yapmaya başlamak en iyisidir ve şehirdeki en büyüğü Shopping MallDova’dır. Büyük ölçekli alışveriş kompleksi, duvarları ünlü markaların … Açık
Muhtemelen, karşısındaki Organ Salonu ve Ulusal Drama Tiyatrosu kentin başlıca kültürel mekanlarıdır. Bu turistik yerler arasında, Kişinev’deki en büyük ve en güzel meydan olan Büyük Ulusal Toplantı Meydanı bulunmaktadır. Zafer Meydanı şehrin merkezinde yer almaktadır. Bu meydan, Türk birliklerini mağlup eden ünlü bir komutan Kutuzov’un onuruna inşa edilmiştir. Meydanın yakınında bir park bulunmaktadır. Üzerine bir yürüyüş yaparsanız, şehrin en önemli dini yerlerinden biri olan Katedral’e ulaşacaksınız. Bu kilise 1830 yılında inşa edilmiştir. Bugün salonlarında yerel Sanat Müzesi sergisi bulunmaktadır.
Bakire Doğuş Kilisesi, eski tarz mimarinin harika bir örneğidir. Bu kilisenin salonlarından biri bir sergi merkezine dönüştürüldü. Puşkin Evi Müzesi de Kişinev’de en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Bu bina bir bakışta oldukça olağandır, ancak müze, size büyük şairin hayatı ve çalışması hakkında bilgi verecek ilginç bir ürün koleksiyonu sergiler. Sözde Klasikler Vadisi sizi büyük Moldavyalı yazarlarla tanıştırır. Vadi, granitten yapılmış heykellerini süsleyerek ülkenin ünlü şairlerini ve romancılarını onurlandırıyor. Tiyatro uzmanları, Kişinev’de asla sıkılmayacak, bu şehirde çok sayıda kültürel tesis bulacaksınız - Opera ve Bale Tiyatrosu, Luceafarul Çocuk Tiyatrosu, Bebek Tiyatrosu Licurici ve çok daha fazlası. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Moldova’nın başkenti aile tatilleri için mükemmel bir destinasyondur. Mesele, hem yetişkinleri hem de çocukları memnun etmek için birçok harika olanak sunması. Burada aktif sporları seçebilir (bir balonla uçabilir, … Açık
  Kişinev’in tarihi bölgesi için bir dönüm noktası, başka bir adla da bilinen Kutsal Kapı’dır - Zafer Kemeri. Bu kemer, 1840 yılında inşa edilen kentin kalbinde yer almaktadır. Ağırlığı 6 tondan fazla olan devasa bir çan vardır. Bu dev çan erimiş Türk toplarından atıldı. Bu tarihi anıt çok etkileyici görünüyor.
City Church - Chisinau, Moldova Kişinev’deki en eski bina 13. yüzyılın ortalarında inşa edilen Mazarache Kilisesi’dir. Bu kilisenin tarihi, üzerine kişisel araçları inşa edilmiş olan şehir saymanı Vasile Mazarachi’nin adı ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Bu kilisenin varlığının tarihinin birçok yeniden yapılanmadan geçmesi gerektiğine rağmen, orijinal görünümünü neredeyse tamamen korumayı başardı. Kilisenin duvarlarında da birçok ilginç eser var.
  Kişinev kentte çok çeşitli yemek mekanlarına sahiptir; Lüks bir gurme restoranından mütevazı bir aile kafesine kadar birçok yer var. Şehrin tarihi bölgesinde, yemek kalitesi için defalarca onur ödülü kazanan … Açık
Şehirde yürüyüş için çok güzel yerler var. Pitoresklerden biri Stefan cel Mare Central Park. 1818’de kuruldu ve 7 hektarlık geniş bir alanı kaplar. Bu park sadece doğal güzellikleri için dikkat çekicidir. Topraklarında AC Puşkin’e çok güzel bir anıt da dahil olmak üzere birçok güzel anıt var. Parkta sıcak mevsimde, muhteşem çeşmeler vardır. Sadece şehrin misafirleri tarafından değil, aynı zamanda yerli halk tarafından da sevilir.
Gates - Chisinau, Moldova Şehrin içinden yapılan sıradan bir yürüyüş, olağanüstü mimari manzaraları ile tanışmanıza izin verecektir. Merkez caddede, 19. yüzyılın ortalarında inşa edilmiş olan ana postanenin etkileyici binasını görebilirsiniz. Bir zamanlar 1976’da meydana gelen depremde yıkılan devasa bir cam küreyle süslenmişti. Bu element restore edilmedi. Bu orijinal kürenin yalnızca Sovyet filmini izlediğini görmek mümkün. Bir insan Kişi güneşin ardından gider.
  Yerel halkın kültürel gelenekleri çok heyecan verici ve ilginç; Karakterin ana ayırt edici özelliklerinden biri misafirperverliktir. Her evde ekmek ve tuz ile misafir ağırlanacak ve en iyi ev yapımı şaraplar … Açık
İlginç müzelerde yürüyüş yapmayı sevenlerin, Ulusal Arkeoloji ve Moldova Tarihi Müzesi’ne bakmaları gerekir. Aynı zamanda inanılmaz derecede güzel bir tarihi yapıyı işgal eder. Şimdi müzenin fonunda yaklaşık 260.000 eşsiz sergi var. Bunların önemli bir kısmı kazıda doğrudan cumhuriyetin toprakları üzerinde keşfedilmiştir. Müzede, ziyaretçiler eski silah örnekleri, ev eşyaları, süs eşyaları ve dekoratif objeler görebilir. Arkeolojik sergilere ek olarak, müze eski kitaplar, fotoğraf, resim ve tarihi belgeler koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor.
Kişinev - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kişinev ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Kişinev çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Natural park 'Lunca Joasa a Prutului Inferior' , 149.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Moldova Gezisi: Görülecek Yerler

Moldova'da yüzü aşkın müze ve galeri var, ancak gezginlerin Ivancea köyünde bulunan Ulusal El Sanatları Müzesi'nden başlamaları öneriliyor. Eski bir konakta düzenlenen müze, 19. yüzyılın ortalarında ilk eserlerini elde etti. Günümüzde, müze sergileri, geleneksel Moldova el sanatları - seramik, ahşap sanat eseri, taş oymalar ve ulusal kostümler ve müzik aletlerinin geniş bir koleksiyonunu içermektedir. …
OrangeSmile araç kiralama Kişinev’de araba kiralama

İzlanda Aşılı Turistler İçin Kapılarını Açmak İstiyor

Başlangıçta, yalnızca AB / AEA bölgesinden gelen turistler herhangi bir test veya karantina olmaksızın İzlanda'ya basit giriş için uyguntu. Ancak bugün herkes başvurabilir ve aşı kanıtı sağlayabilir. Aşının Avrupa Tıp Kurumu tarafından onaylanması gerektiğini unutmayın. Tüm gereksinimler İzlanda Baş Epidemiyoloğu tarafından sağlanan kılavuzda bulunabilir. Aşı WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından onaylanırsa, bu uluslararası sertifika (Uluslararası Aşılama Sertifikası veya Carte Jaune / Sarı Kart) İzlanda hükümeti tarafından da kabul edilir. Oku bunu

23.06.2021

Kişinev Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kişinev Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kişinev, Moldova Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kişinev’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kişinev’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018