OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Addis Ababa Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Kent, tarihi mekanlar açısından zengin olan ünlü bir tesistir. Etiyopya’nın büyük bir sanayi ve ekonomi merkezidir. Addis Ababa’nın misafirlerine sunulan kültür programı çeşitlidir ve her zevke uyabilir. Bu şehirde, Müzeler Müzesi ve Etnografya Müzesi kesinlikle görülmeye değer yerler, Ulusal Tiyatro, birden fazla sergi merkezi ve galeri bulunmaktadır.
  Şehrin kültürü ve tarihi ile tanışmanın en iyi yolu, çok sayıdaki müzesini gezmek. İlgi çekici bir koleksiyon koleksiyonu, National Museum tarafından sunulmakta olup, ana eseri Australopithecus Lucy’nin iskeletinin … Açık
Addis Ababa’yı ziyaret eden turistlerin çoğunluğu, İmparator Menelik II’nin adını taşıyan şehrin merkez meydanını ziyaret ediyor. Meydan, bir ata binme resmedilen imparatorun ünlü heykelinin bulunduğu yerdir. Burada ayrıca en güzel dini yapılardan birini bulacaksınız - St. George Kilisesi. Güneyde sadece birkaç çeyrek yürüyüş veya binmek ve Haile Selassie I’ye ayrılmış muhteşem bir kare daha göreceksin. Meydan, Etiyopya’nın ana sembolü olan aslan anıtının evi. II. Menelik Kalesi bu meydandan sadece birkaç kilometre uzaklıktadır. 1894 yılında inşa edilmiş ve şehrin en güzel mimari mekanlarından biri olarak kabul edilmektedir.
Bu arada, Ulusal Müze ve Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etmeyi de unutma, müzeler kesinlikle tutkularınız arasında değilse, Addis’in en büyük ve en zengin pazarlarından biri olan ’Afrika Kalesi’ gezintisini beğeneceksiniz Ababa bu kalenin çevresinde bulunur. Bu şehrin banliyöleri dinlence bölgeleri ve benzersiz kalıntı ormanlarıyla doludur. Ziyaretçilerin, bu ayrılmış ormanların topraklarına yalnızca yerel rehberlerle birlikte girmeleri yasaktır. Buradan şaşırtıcı ardıç ağaçları, okaliptüs ormanları ve muazzamca güzel göller göreceksiniz. Menegasha doğal rezervleri, her yaştan turist tarafından en popüler ve en sık ziyaret edilen yer olmaya devam etmektedir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Addis Ababa’da çeşitli ve aydınlık bir gece hayatı bulacaksınız. Lüks bir tesiste güzel gece saatlerini geçirmek isterseniz - H2O Night Club’ı ziyaret edin. Beyaz ve kırmızı mobilyalarla şık bir iç mekan … Açık
  Dire-Dawa pazar kentin içinde, olağanüstü cazibe merkezleri arasında yer alan Afrika’nın en büyük pazarı. Bu pazar 1902’de faaliyete geçti ve bugün yüzlerce farklı ürün satıyor. Bazı turistler, yerel hatıra eşyalarını ararken, diğerleri altının ve değerli taşlardan yapılmış mücevher almaya geldiğinde buraya giderler.
Uzun turları sevenler arasından, Mount Entoto zamları çok popüler. Dağ yüksekliği 3000 metre yüksektir ve yolcular araba veya yürüyerek zirvesine ulaşabilirler. Dağın tepesinde turistleri bekleyen büyüleyici sürprizler var. Burada güzel bir bahçe görebilir ve gözlem platformlarında gezintiye çıkacaklardır; buradan şehrin harika bir manzarasını görebilirsiniz. Dağın tepesinde ilginç bir tarihi müzenin yanı sıra, olağanüstü bir dini anıt var - eski Mariinsky kilisesi. 1885 yılında yaptırılmıştır ve günümüze kadar değişmeden korunmuştur.
  1. Kamusal alanlarda, bir erkek ve bir kadın arasındaki duyguların tezahürü yasaktır. Meşru eşlerin bile el ele şehir etrafında yürümemelidir. - 2. Yaşam tarzı ve din meseleleri tartışılmamıştır, yerel … Açık
Tarihi yerlerle ilgilenenler St. George Kilisesi’ni merak ediyor olacaklar. Bu Kilise 1896 yılında inşa edilmiş ve daha sonra 1937’de yangın sırasında tamamen tahrip edilmiş ve 4 yıl sonra tamamen restore edilmiştir. Kilise, kent tarihinin birçok ilginç gerçekleriyle bağlantılıdır; örneğin, 1917’de İmparatoriçe Zewditu taçlandırılmıştır. Şu anda, kilisenin bir bölümü, antik silahların ve diğer tarihi eserlerin büyüleyici bir koleksiyonunu içeren bir müzedir.
Doğa dostu olan bu mekanlar, Etiyopya’nın başkentinin hemen yakınında bulunan Menagesha Ulusal Parkı’nda bulunabilir. Bu milli park Afrika’nın en eskisidir ve 15. yüzyılda İmparator Zera Yacob tarafından kurulmuştur. Bu parkın sitesinde 3380 metreye yükselen Mugl Dağı bulunur. Turistler için birçok ilginç yürüyüş rotası var. Bazıları yalnızca bir rehber yardımı ile geçebilirken diğerleri bağımsız yürüyüşler için uygundur. Bu parkta ayrıca leopar, kuş ve çeşitli maymunlar yaşamaktadır, bu nedenle bazı bölgeler sadece bir rehberle ziyaret edilebilir.
Addis Ababa - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Addis Ababa ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Addis Ababa çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Awash' , 137.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Etiyopya Gezisi: Görülecek Yerler

Lalibela şehri, Etiyopya'nın önemli bir dini merkezi - bu bölge, 11 antik kiliseyi içeriyor. Tüm kiliseler tepelerde, bazıları sağlam kaya malzemesinden yapılmıştır. Dünyanın Kurtarıcı Evi, Lalibela'daki en büyük kilisedir ve Miriam Evi / Meryem Ana Evi, mimarisi ile ziyaretçileri şaşırtan en eski kilisedir. Kentte Haç Çemberi, Bakire Evi ve Saint George Kilisesi gibi çok daha eski kiliseler var. Oldukça ilginç bir gerçek - tüm kiliseler bir tünel sistemi ile birbirine bağlandığından ziyaretçilerin farklı tepelerde bulunan tüm kutsal alanları kolayca görebiliyorlar. …
OrangeSmile araç kiralama Addis Ababa’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

03.02.2023

Addis Ababa Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Addis Ababa Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Addis Ababa, Etiyopya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Addis Ababa’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Addis Ababa’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018