OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Etiyopya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Bu ülke, yıl boyunca güneşli havalarda ve kutlamanın atmosferinde şaşırtıyor. Etiyopya’yı keşfetmeye başlamak için en iyi yol, eski Axum ve Gondar kentlerini ziyaret etmektir. Birincisi üç binden fazla yıl önce kurulmuş ve uzun süredir Solomonik hanedanın ikametgahı olarak kullanılmıştı. Şehir antik binalar ve anıtlar açısından zengindir. Lion’un Kilisesi Zion’un Mary, Axum’un en ünlü simgelerinden biridir. Bir efsaneye göre, tapınak, Kral Menelik tarafından kentin getirdiği değerli bir eseri, yani Sözleşmenin Arkını gizlemek için kullanılıyordu. Gondar, 16. - 18. yüzyılın muhteşem sarayları ile ünlüdür. Bu saraylardan bir tanesi Tarih Müzesine dönüştürülmüş ve şimdi değerli eşyalar geniş bir koleksiyon sergiliyor. Gondar banliyölerinde birçok önemli turistik yer var. Bunlar, 13. - 15. Yüzyıllarda inşa edilmiş antik manastırların kompleksi ve şifalı bahar suyu olan bir havuz kompleksidir.
Harar şehri, Etiyopya’da popüler bir başka turistik yer. Şehrin en ünlü yerleri Vali Sarayı, Kıpti kiliseler ve çeşitli camilerdir. Alışveriş hayranları, ülkenin en büyük ticaret şehirlerinden biri olan Dire Dawa’yı ziyaret etmeyi düşünmelidir. Egzotik pazarlar, çarşılar ve mağazalar şehrin neredeyse yarısını kaplıyor. Etiyopya’nın başkenti olan Addis Ababa, geleneksel bir seyahat noktasıdır. Şehrin konukları Aziz George Kilisesi, Kral II. Menelik Sarayı, Afrika Sarayı, Sanat ve Arkeoloji Müzeleri ve Mercato pazarı gibi mekanları ziyaret etmeleri önerilir.
Lalibela şehri, Etiyopya’nın önemli bir dini merkezi - bu bölge, 11 antik kiliseyi içeriyor. Tüm kiliseler tepelerde, bazıları sağlam kaya malzemesinden yapılmıştır. Dünyanın Kurtarıcı Evi, Lalibela’daki en büyük kilisedir ve Miriam Evi / Meryem Ana Evi, mimarisi ile ziyaretçileri şaşırtan en eski kilisedir. Kentte Haç Çemberi, Bakire Evi ve Saint George Kilisesi gibi çok daha eski kiliseler var. Oldukça ilginç bir gerçek - tüm kiliseler bir tünel sistemi ile birbirine bağlandığından ziyaretçilerin farklı tepelerde bulunan tüm kutsal alanları kolayca görebiliyorlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Güzel doğa rezervleri çoğunlukla ülkenin kuzey kesiminde bulunur. Bunlardan biri Tana Gölü çevresinde bulunur. Pitoresk tropik papuçlarla çevrili olan Blue Nile Şelaleleri, ünlü bir turistik cazibe merkezidir. Son olarak, Etiyopya’nın güneyinde birkaç milli park bölgesi bulunmaktadır. Abaya Gölü, ülkenin bu kısmının en büyük simgesi olmaya devam ediyor.

Tarih ve Eğlence

  Etiyopya, egzotik turizmin birçok taraftarını çekiyor. Bu Afrika ülkesinin dünyada en sıra dışı biri olması tesadüf değil. Birçok yaşlı gelenek hala burada yaşıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, yerlilerin çoğunun Ortodoks Hıristiyanlığı vardır. Yerliler, her yıl yaşları ayin ayinleriyle elele giden ilginç dini bayramları kutlarlar.
Hacılar, eski yeraltı kiliselerinin ve kuyularının bulunduğu antik Lalibela kentini ziyaret etmeyi severler. Modern uygarlığın şafağında inşa edilmişlerdi. Bugün, bu kiliselerde tutulan eşsiz dini eserler var. Bunlardan biri 600 yıl önce yazılmış eşsiz İncil. Ülkenin, küresel olanın arkasında 8 yıl olan özel bir takvime uygun olarak yaşadığı unutulmamalıdır. Bu özel bir takvimi açıklayan yılda 12 ama 13 ay yok.
Etiyopya, dünyanın en büyük kahve üreticilerinden biridir. Bu içecek burada ulusal. Ülkenin herhangi bir yerinde, örneğin pazarlarda veya otoyolların yakınında bulunan küçük kafelerde bir fincan hoş kokulu kahve içebilirsiniz. Şaşırtıcı bir şekilde, kahve böyle mütevazi mekanlarda bile yapılır. Etiyopya’nın misafirleri, bu popüler içeceği ve farklı hediye ürünlerini birden fazla hediyelik eşya dükkanında yapmak için satın alabilirler.
Etiyopya’nın ulusal mutfağı da özel bir ilgiyi hak ediyor. Yakındaki ülkelerin ve Avrupa sömürgecilerinin etkisi altında kuruldu. Yerliler ayrıca yassıya benzeyen indjera denilen özel bir ekmek çeşidine sahiptir. Bir başka popüler ulusal yemek, farklı malzemelerden yapılmış bir fıçıdır. Bunlar, bu uzmanlığın balık ve et versiyonlarıdır ve ona herhangi bir sebze eklenebilir.
Lion of Judah (1954) Gelişmekte olan yemeklerin uzmanları, tibs, sulu sığır pirzolalarını tatmalıdır. Ulusal et yemeklerinin çoğu sıcak baharatlarla servis edilir. Yerel restoranlardaki fiyatlar oldukça düşük olduğundan, gurmeler buradaki fiyatlardan kesinlikle etkilenecektir. En popüler ulusal spesiyaliteleriyle makul bir fiyata inanılmaz bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Kahvenin yanı sıra başka bir ulusal içecek de tedj adı verilen bal şarabıdır.

Etiyopya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Etiyopya şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Alatish' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Awash' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Bale Mountains' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Kafta-Sherao' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Nechisar' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Etiyopya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Dallol

Serimizden “Gezegendeki En Sıradışı Yerleşkeler”
  Etiyopya köyünde bulunan Dallol, kesinlikle gezegenin en uç noktalarından biri olarak kabul edilir. Dünyadaki en sıcak yer, yalnızca karavan yollarını kullanarak ulaşabilirsiniz. Yerleşim yerlilerinin tam sayısı bilinmiyor. En detaylı çalışmalar, geçen yüzyılın 60'lı yıllarında bu boğucu bölgede gerçekleştirildi. Ardından araştırmacılar Dallol bölgesindeki ortalama yıllık sıcaklığın dünyadaki mutlak maksimum olan 34 derece Celsius olduğunu keşfetti.

Bölgede birkaç tuz yatağı bulunmaktadır; tuz ekstraksiyonu bugün gerçekleştirilmektedir. Sıcak çölün ilk yerleşimi 50 yılı aşkın bir süredir kuruldu, nüfusunun önemli bir kısmı dağ ocaklarının geliştirilmesinde görev yapıyordu. Madenlerin endüstriyel potansiyeli azaldığında, sakinlerin çoğunluğu köye çıktı. Ancak, bazıları kaldı. … Tümünü Oku

Danakil Çölü

Serimizden “Adrenalin Arayanlar için En Tehlikeli 11 Yer”
  Etiyopya'da bulunan Danakil Çölü, tehdit olsa da turistler arasında inanılmaz derecede popüler. Bu çöl dünyadaki en sıcak ve cansız insanlardan biridir. Toprakta erimiş topraklarda büyük volkanik bir çorak bu. Tehlikeli çölün ana özelliği, topraklarında nefes alabilen oksijenin neredeyse tamamen yok olmasıdır. Buradaki hava yakılıyor ve zehirli gazlarla doludur, bu yüzden insanlar hayatlarını tehlikeye atmadan çok kısa bir süre çölün bazı bölgelerinde olabilirler.

Birçok araştırmacı, Danakil Çölünde kısa bir süreliğine bile olsa sağlığı etkileyebileceğini düşünüyor. Bunun nedeni, en olumsuz etkileri ile tamamlanan zehirli buhar kütlesinin yüksek bir konsantrasyonudur. Çölün hava sıcaklığı nadiren 50 santigrat derece altına düşer. Buna ek olarak, bu volkanik açıdan aktif alan ve bu riski … Tümünü Oku

Danakil Depresyonu

Serimizden “Deniz Seviyesi Altındaki Harika Araziler”
  Etiyopya'da bulunan Danakil Vadisi, genellikle 'Danakil Çölü' olarak adlandırılır. Vadi, üç büyük tektonik plakanın sınırında yer alan benzersiz noktalarda bulunur: Afrika, Hintli ve Arapça. Danakil çölü dünyadaki en tehlikeli ve en zararlı olarak düşünülür. Zehirli manzara korkuyu korkutur ve birçok tehlikeyi gizler. Zehirli gazların, sürekli patlayan yanardağların ve kükürtlü suyun çıkış noktaları korkunç manzara oluşturur - deniz seviyesinin 125 metre derinliklerinde görülebilen doğal oluşumların sadece bir kısmıdır.

İnanılmaz derecede sıcak ve cansız çöl, 1928'de Tullio Pastori liderliğindeki bir grup yolcu tarafından keşfedildi. Cesur gezginler çorak topraklarda ayakta kalmışlar. Bugüne kadar hiç kimse kahramanlık belgelerini tekrarlamayı başaramadı. Çöl bölgesi, meraklı turist … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Etiyopya
Ülke haritaları Etiyopya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

12.08.2022

Etiyopya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Addis Ababa
Uzun turları sevenler arasından, Mount Entoto zamları çok popüler. Dağ yüksekliği 3000 metre yüksektir ve yolcular araba veya yürüyerek zirvesine ulaşabilirler. Dağın tepesinde turistleri bekleyen büyüleyici sürprizler var. Burada güzel bir bahçe görebilir ve gözlem platformlarında gezintiye çıkacaklardır; buradan şehrin harika bir manzarasını görebilirsiniz. Dağın tepesinde ilginç bir tarihi müzenin yanı sıra, olağanüstü bir dini anıt var - eski Mariinsky kilisesi. 1885 yılında yaptırılmıştır ve … Devamını Oku

Etiyopya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018