OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cidde Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Cidde, Suudi Arabistan’ın büyük bir siyasi, ticaret ve sanayi merkezidir. Bu aynı zamanda ülkenin en güzel şehirlerinden biridir. Eski mahallelerin eşsiz görünümü, farklı tarz ve çağlara gönderme yapan çok sayıda bina, modern restoranlar ve eğlence merkezleri - tüm bu faktörler bu şehri turistler için çok çekici kılmıştır. On yıllardır Cidde, dünyanın her yerinden gelen ziyaretçileri ağırlıyor ve her gezgin, eşsiz ulusal miras ve renk nedeniyle bu muhteşem yeri derin hayranlık içinde bırakıyor.
  Yerel halkın ilginç ve çok yönlü dini gelenekleri, yaşamlarının çeşitli alanlarında yansıma bulmuşlardır. Yerliler geleneklerine çok hassastır ve ulusal rengini korumak ve korumak için ellerinden geleni yaparlar. … Açık
Şehrin her bir yerinde eski mahalleler var, bu yüzden önemli tarihi olaylara şahit olan sıradışı evlere ve meydanlara bakarak, kaldırımlarda ve sokaklarda keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Şehrin güney kesiminde yer alan çeyrek en ünlü olanlar arasında. Nasif ve Sharbatly - Burada iki muhteşem konak bulunur. Yıllar önce soylu esnaf tüccarlardı, bu yüzden iç dekorasyonları bir saray sarayına benziyordu. Bu güzel binaların hemen yanında, bu muhteşem mimari grubun görünümünü kesinlikle bozmayan modern ofis merkezleri bulunmaktadır.
Yerel Belediye Müzesi’nde tarihi eserlerin geniş bir sergisini bulacaksınız. Resim tutkunları ayaklarını 17-19 yüzyıllara ait bir resim koleksiyonu sergileyen Abdel Raouf Hassan Halil Müzesi’ne taşımalıdır. Cidde Müzesi, paha biçilmez arkeolog buluntularını görmek için bir yerdir. Bu müzenin salonlarından biri etnografik bir koleksiyona adanmıştır. Eğlence turistlerinin çoğunluğu Cidde’ye “anıtlar ve pazarlar şehri” diyor. Gerçekten de, bu yerde çok misafirperver satıcı var. Ev yapımı tatlılardan meyvelerden hediyelik eşyalara ve el sanatlarına kadar her şeyi sunarlar. Suudi Arabistan’ın en büyük pazarları Cidde’de de bulunuyor. Şehrin merkez meydanında Al-Alawi pazarını bulacaksınız. Şehrin heykellerini ve anıtlarını incelemek söz konusu olduğunda, turistler genellikle Cidde’de olduğu gibi dört yüz tanesi gibi zor anlar yaşarlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Cidde inanılmaz derecede güzel bir liman kenti, popüler bir sahil beldesi ve dünyaca ünlü hac merkezidir. Al-Balad bölgesi, kentin en eski bölgesi olarak kabul edilir. Bölgesinde ilk binalar 5. yüzyılda olduğu gibi erken … Açık
  Şehrin birçok konukları için favori gezinti yeri, güzel Corniche gezinti yeridir. Tamamen yayalara adanmıştır ve uzunluğu 35 km’den daha fazladır. Sahildeki popüler mağazalar, restoranlar ve eğlence mekanları. Tezgahlı birçok konforlu rekreasyon alanı da burada konumlandırılmıştır. Dolguda, çalışması inanılmaz heyecan verici bir olay haline gelebilecek çok sayıda heykel var.
Kral Fahd adını alan dünyanın en yüksek çeşmelerinden biri Cidde’dedir. Çeşmenin yüksekliği 312 metredir. Karanlığın başlamasıyla birlikte, bu çeşme 500 projektöre dikkat çekiyor. Bu muhteşem çeşme sonsuz bir şekilde hayranlıkla izlenebilir. Kentin en çok fotoğraflanan yerlerinden biridir.
  Pek çok gezgin Cidde’yi rengarenk Doğu pazarları ve zengin alışveriş merkezleriyle ilişkilendirmektedir. Bu gerçekten büyük bir ticaret şehridir, ancak ilginç dükkanların yanı sıra, şehir misafirlerine zengin … Açık
Yüzen Camii olarak birçok gezgin tarafından da bilinen Al-Rahma Camii, en güzel mimari anıt olarak kabul edilir. Mesele, kıyıya yakın bir yerde bulunması, binanın tabanının deniz dalgaları ile yıkanması. Caminin yapımında ana yapı malzemesi mermerdi. Bina inanılmaz derecede muhteşem görünüyor ve ulusal mimarinin gerçek bir örneği olarak kabul ediliyor.
Eski savunma yapılarının korunmuş unsurları, kent için önemli bir tarihi sembol olmaya devam ediyor. Tahkimatlardan en güzeli Bab-Mekke ve Bab-Şerif olan altı kapı vardır. Eski kalenin, 20. yüzyılın ortasına kadar kentte var olduğunu ve son zamanlarda tahrip edildiğini not etmek önemlidir. Daha sonra, birçok savunma binası ve müstahkem kentin antik kapıları yeniden inşa edildi, ancak orijinal tarihi binaların hala büyük bir ilgisi var.
  1. Yerel pazarları ve alışveriş merkezlerini ziyaret etmeyi planlıyorsanız ulusal para birimini almayı unutmayın. Para bankalardan veya özel döviz bürolarından birinde değiştirilebilir. Turistler, yalnızca önerilen … Açık
Tarihi açıdan büyük ilgi çeken kent topraklarında korunmuş olan eski Hıristiyan mezarlığı. Yüz yıldan daha kısa bir süre önce kapatıldı. Ancak, bugün mezarlık dünyanın her yerinden çok sayıda hacı çekiyor. Efsanelerden birine göre, Havva’nın mezarı bu alanda bulunuyor. Dünyanın her yerinden gelen hacılar, mezar yere eğildi.
JEDDAH • Sanatseverler kesinlikle Abdul Rauf Khalil Müzesi’ni ziyaret etmeli. Duvarları içinde çok ilginç bir tablo ve halı koleksiyonudur. Bazı sanat eserlerinin yaşı 500 yıldan fazladır.

Cidde - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Cidde ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Cidde Şehri’nin alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Al-Balad' Jeddah, 4.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Tahlia Street' Jeddah, 9.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Prince Sultan Street' Jeddah, 13.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Cidde ve Çevresindeki Turistik Yerler

Ebrac el-Beyt Kuleleri

From the series “Gök-Geçit Severler için Mükemmel Mimari Yapılar”
Mimari kompleksin inşası 2012 yılında tamamlanmıştır. Bugün, Mekke'nin önemli tarihi ve dini mekanları ile birlikte, en popüler turistik yerlerden birisidir. Mekke'ye bir yükseklikten bakmak için çeşitli seçenekler var. Oteldeki odalardan birisini kiralayabilir, cazibe merkezlerinin keyfini çıkarabilir ya da restoranlardan birinde pencereden bir masa ayırıp romantik bir akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Ayrıca, şahane bir İslam Müzesi ve Ay Gözlem Merkezi de halka açıktır. … Devamını oku

Suudi Arabistan Gezisi: Görülecek Yerler

Diriyah, başkentten uzak olmayan çok ilginç ve eski bir şehirdir. Gezginler, buradaki büyüleyici gözde mekanları orada bulacakları için burayı ziyaret etmeleri önerilir. Güzel saraylar, camiler ve kalın bir koruyucu duvar buranın geçmiş ihtişamını hatırlatıyor. Diriyah 1446 yılında kurulmuş ve üç yüz yıldan fazla bir zamandır Orta Doğu'nun en müreffeh yerleşimi kenttir. 19. yüzyılın başlarında şehir Türkler tarafından tamamen yok edildi. Bundan sonra, Diriyah dikkatle yıllarca restore edildi ve günümüzde bilim adamları ve arkeologlar için çok ilginç bir araştırma merkezidir. Başkentte modern binalar da var ve yakın ilgi görmeyi hak ediyorlar. Kingdom Centre, Riyad'daki en ünlü gökdelenlerden biri olarak kabul edilir. Binanın yüksekliği 311 metredir ve 47 katında sayısız ofis, konferans salonu, spor kulübü, restoran ve beş yıldızlı bir otel bulunmaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama Cidde’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

24.02.2024

Cidde Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cidde Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Cidde, Suudi Arabistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Cidde’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Cidde’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018