OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cibuti Şehri Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Cibuti çok uzun zaman önce başka ülkelerden turistleri kabul etmeye başladı, bu yüzden burası henüz kalabalık değil ve sessizliğin ve pitoresk doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Görkemli volkanlar, berrak göller ve Mars hakkındaki bir bilim kurgu filminin manzaralarına benzeyen muhteşem vadiler - burada bunları ve daha fazlasını bulacaksınız. Plaj dinlenmekten hoşlananlar, etrafta dolaşan pek fazla insanın olmadığı kesinlikle geniş sahillerden hoşlanırlar; Dalgıçlar kesinlikle yerel sualtı yaşamının güzelliğine değer verecektir.
  Coğrafi olarak, Cibuti farklı ülkelerin kesişme noktasında bulunur ve bu da yerel halkın hoşgörü ve samimiyetle ayırt edilmesinin nedeni oldu. Reddetme konusunda endişelenmeden onlardan her zaman yardım isteyebilirsiniz. … Açık
En ünlü ilgi çekici yerler arasında Le Marshe Central adlı pazarın altını çizmeliyiz. Burada ziyaretçiler, çok çeşitli deniz ürünleri ve egzotik meyveler dahil olmak üzere çeşitli ürünleri satın alabilirler. Cibuti’nin en güzel ve büyük ölçekli binası, kentin orta kısmında görülebilen Cumhurbaşkanı Sarayı. Sömürge döneminin bir binasına benziyor; Sarayın önündeki meydan, şehrin orta kısmının muhteşem manzarasına sahiptir. Pitoresk bir kaldırım boyunca yürüyün ve geleneksel olarak demlenmiş güzel beyaz karlı yatların bulunduğu bir liman bölgesine ulaşacaksınız.
Şehrin merkezinde bulunan bir başka muhteşem tesis ise Tropical Aquarium. Burada çok çeşitli sualtı canlılarını bulacaksınız. Popüler plajlar arasında kesinlikle Dorale ve Khor Ambado’yu tavsiye etmeliyiz. Sonuncusu en yalnızlık ve pitoresk olanı olarak kabul edilir. Orada oturan insanlar, bir tekne kiralayabilir ve çevredeki bölgelere gidebilir, egzotik çöl tipi doğaya, koylara ve milli parklara bakabilir. Tüplü dalış hayranlarının, unutulmaz ve eşsiz manzarasıyla ünlü Bab-el-Mandeb’ı ziyaret etmeleri tavsiye edilir. Ayrıca Cibuti topraklarında birkaç göl vardır. En ünlüleri, katılaşmış magmanın siyah alanları arasında bulunan Assal Gölü ve Lac Koyu’dur. Bu gerçekten çarpıcı bir manzara. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Cibuti, eşsiz doğal manzaraları ve mimari anıtları ile gezginleri kendine çekiyor. Şehirdeki tatiller, pitoresk yerlere yürüyüş ve gezi turları sevenlere hitap edecek. Cibuti’nin diğer bir çekici özelliği, … Açık
  Yürüyüş turlarına meraklıları Goda Dağları bölgesi boyunca büyüleyici yollar sunacak. Bu dağlar geniş bir milli parkta bulunmaktadır. Dizinin en yüksek zirvesi 1750 metre yüksekliğindedir. Asıl değeri, çok sayıda nadir bitki görebileceğiniz çevredeki dağlık ormandır. Geçtiğimiz on yıllar boyunca, bu ormanlar kontrolsüz insan faaliyetlerinin bir sonucu olarak büyük zarar görmüştür. Bugün bu eşsiz yerleri korumak için her türlü önlem alınmaktadır. Çok nadir hayvanlar dağlarda yaşar. En şanslı gezginler, doğal ortamlarında leoparları ve antilopları görebilecekler.
Şehri terk etmek istemeyenler Hamoudi Camii’ne bir gezi yapmalılar. Bu büyük cami 1906 yılında inşa edilmiştir. Kar beyazı renkte boyanmış bina oldukça mütevazı ve aynı zamanda çok görkemli görünüyor. Caminin duvarlarında bir kerede en fazla 1000 kişi konaklayabilir. Cami, sıcak bir günün zirvesinde bile caminin hoş bir serinliği koruyacak şekilde inşa edilmiştir. Eski caminin birçok unsuru, oyulmuş kafeslerle süslenmiş büyük pencereler de dahil olmak üzere, yüz yıldan daha uzun bir süre sonra orijinal formunda kalır.
  Şehrin konukları, sualtı dünyasının sakinlerinin çeşitliliğini ziyaret eden Cibuti Tropikal Akvaryumu’nu asla geçmemelidir. Derin denizin birçok egzotik sakini büyük akvaryumlarda temsil edilir. Her gün … Açık
Cibuti civarında dünyaca ünlü Boin Fumarole Field yer almaktadır. Volkanik faaliyet sonucu binlerce yıl önce kuruldu. Bu alanın tamamı toprakları 7 metreye ulaşan çatlaklar ve fumarolik hunilerle kaplıdır. Bu deliklerden ve çatlaklardan sürekli olarak sıcak gazlar yayılmaktadır. Bu doğal merkezi yalnızca bir rehber eşliğinde ziyaret edebilirsiniz.
Kentin çevresinde, tüm doğa severlerin ziyaret etmesi için ilginç olacak, inanılmaz derecede ilginç ve güzel bir mangrov bataklığı var. Burada her zaman yeşil alan mangrovların arasında, güzel su kuşlarını ve bu doğal vahanın bir ev haline geldiği diğer hayvanları gözlemleyebilirsiniz. Kıyıya yakın bir sulak alan var. Oluşumundaki ana faktörler düzenli gelgitlerdir. Bu sulak alandaki su tuzlu olduğundan, içinde yetişen yaprak dökmeyen bitkiler araştırmacıların ilgisini çekmektedir. Artık mangrov bataklıkları, kıyı şeridinin doğal bir korumasıdır, bu nedenle güvenlikleri dikkatle izlenir.
Cibuti Şehri - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Cibuti Şehri ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Cibuti Şehri ve Çevresindeki Turistik Yerler

Afar Üçgeni

From the series “Deniz Seviyesi Altındaki Harika Araziler”
Afrika'daki en derin bunalıma giden yolculuk da turistler için ilginç. Vadinin en altında bulunan en güzel dağ zincirleri, aktif Dubbi yanardağı ve benzersiz tektonik basamakları otlatabilirsin. Bu bölgeye seyahat eden gezginler, Afar Vadisi'nin dünyadaki en sıcak yerlerden biri olduğunu dikkate almalıdır. Hava sıcaklığı nadiren 30 derecenin altına düşer ve yüksek dağlar vadiyi nemli rüzgarlardan korur ve bu da Afar'daki havayı çok kuru yapar. Bir anlamda, bu iklim koşulları vadi boyunca nispeten kolay zammı sağlar. Yüksek nemde, garip manzara ziyaretleri daha az rahat olurdu. … Devamını oku

Cibuti Gezisi: Görülecek Yerler

Ülkenin çoğunlukla su yokluğunda sıcak iklim var, ancak merkez kısmına yakın iki göl var. Asal Gölü, Afrika'nın en düşük noktası ve dünyadaki en düşük üçüncü nokta olarak bilinir. Afar Depresyonunun bir parçası olan tuzlu suya sahip krater gölü, deniz seviyesinden 153 m kadar derinliğe kadar uzanmaktadır. Tuz konsantrasyonu -% 34.8 - Ölü Deniz'de olduğundan daha yüksektir. Ülkede bir tane daha tuzlu su gölü, Abbe Gölü var. Göl, kireçtaşı ve bunlardan çıkan buhardan yapılmış 50m yüksekliğindeki bacaları ile oldukça kozmik bir manzaraya sahiptir. Buharın nedeni, gölün kuzeybatı yakasında bulunan Dama Ali volkanı. …
OrangeSmile araç kiralama Cibuti City’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

24.02.2024

Cibuti Şehri Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cibuti Şehri Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Cibuti Şehri, Cibuti Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Cibuti City’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Cibuti City’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018