OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Medine Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Maroko - Fez   Medine kelimesi ’şehir’ olarak tercüme edilebilir. Burası tüm İslam halkı için ikinci kutsal şehir. Bir teoriye göre Medine, Büyük Peygamber’in emirlerini takip eden ilk şehir olmuştur.
  Tarihsel olarak, Medine’nin geleneksel mutfağı çok çeşitli gastronomi kaynakları sunmuyor. Kurak iklim, yerel sakinlerin birçok ülke için geleneksel ürünleri yetiştirmesine izin vermedi. Yüzlerce yıldır, ana … Açık
Kentin ana ilgi alanı tam merkezinde yer almaktadır. Mescid-i Nebevî adı verilen bir cami kompleksidir. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in evi bir kez bu yere inşa edildiğine inanılmaktadır. Evinin duvarlarından çok uzakta olmayan, ne yazık ki hayatta kalamayan ilk camileri inşa etti. Bu binalar yerine dünyanın en büyük binası haline gelen yeni bir kompleks inşa edildi. İşte başka bir cazibe - peygamberin mezarı, kızı Fatima’nın mezarı ve ilk halife Ebu Bekir. Şehrin topraklarında, farklı dönemlerde inşa edilmiş yüzün üzerinde camiyi görebilirsiniz. 7. yüzyılda inşa edilen Mescid Küba, ilk cami olarak kabul edilir.
Medine dünyanın en büyük dini merkezi olduğu için, topraklarına giriş sadece Müslümanlar ile sınırlıdır. Ancak, herkes banliyö bölgelerini ziyaret edebilir. Ayrıca, kutsal yerlere uzaktan bile bakabileceğinizi belirtmek gerekir. Bu bölgedeki iklim oldukça tuhaf olduğu için tatil sezonu Medine’yi ziyaret etmek için en iyi zamandır. Yazları çok sıcak ve kışları çok soğuk geçer. Ancak, sonbahar ve ilkbahar yürüyüşler ve gezilerden sizi asla engellemez. Bu yerde çok sayıda palmiye korusu gördüğünüzde şaşıracaksınız. İlk palmiye ağaçlarının tam olarak bu bölgede ortaya çıktığı ve daha sonra Suudi Arabistan’a yayıldığı düşünülmektedir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Medine, eşsiz Müslüman türbeleri ile dünya çapında bilinir. Bu şehrin ana konukları, tüm yıl boyunca dünyanın her yerinden gelen hacılardır. Hacıların çoğu dini bayramlarda Medine’yi ziyaret ediyor, çünkü … Açık
  Mescid-Kıble Camii daha az görkemli bir dini anıt değildir. Duvarları beyaza boyanmış karmaşık bir bina kompleksidir. Bu cami, standart olmayan mimari formunda farklıdır. Kompleks birçok minyatür kule ve kubbe ile dekore edilmiştir. Bu cami de çok büyük. Birkaç düzine avuç içinin dikildiği geniş bir avluya sahiptir. Caminin içi açık renklerle dekore edilmiştir. Ziyaretçileri, büyük avizelere, duvarlardaki ustaca oymalara ve doğal ahşaptan süslemelere hayran olabilirler.
Orijinal bir tarihi yer antik mezarlık Jannat al-Baqi’dir. Bu mezarlıkta Medine’nin birçok zengin ve ünlü sakininin gömüldüğüne inanılmaktadır. Artık mezarları bulmak imkansız. Birçok mezar taşından sadece çatlaklarla kaplı eski taş parçaları vardı, çünkü uzun yıllar mezarlık ıssızdı. Kısa bir süre önce, topraklarında bir turizm merkezi inşa edildi. Hacılar ve turistler için büyük peygamberlerin iddia edilen mezarlarına geziler düzenlenmektedir.
  Medine’nin başlıca mekanları, dünyanın dört bir yanından hacıları çeken dünyaca ünlü Müslüman türbeleridir. Kutsal şehrin ana sembolü, efsanelerle ünlü bir cami olan Mescid-i Nebevî’dir. Bunlardan … Açık
Büyüleyici gezilerin hayranları kesinlikle Al-Madina müzesini ziyaret etmelidir. Konumu ulusal tarzda muhteşem bir eski saray. Müzede saklanan eserlerin önemli bir kısmı da dini konulara aittir. Burada bir zamanlar eski camilerde tutulan birçok peygamberin, eski kitapların, değerli metallerden yapılmış mücevherlerin ve eşsiz kalıntıların eşyalarını görebilirsiniz. Bu müzenin turu inanılmaz derecede bilgilendirici olmayı vaat ediyor. Dini eserler koleksiyonu ülkenin en değerli eserlerinden biridir.
Medine’nin konukları için Madain Saleh Mezarları arkeolojik alanına çok ilginç geziler düzenlenmektedir. Birkaç yıl önce bu alanda araştırmacılar antik kentin kalıntılarını keşfettiler. Sakinleri evlerini oymuş ve kayaların üzerine şık saraylar inşa etmişlerdir. Bu gibi görkemli taş yapıların çoğu günümüze kadar neredeyse tamamen korunmuştur. Binlerce yıl önce yerliler kayalar üzerinde böyle karmaşık cazibe merkezleri inşa etmeyi başardılar, hala araştırmacılar için bir gizem olmaya devam ediyor. Görkemli taş anıtlara ek olarak, bu bölgede, tarihi eserler koleksiyonuna sahip küçük bir müzeye turistlerin ziyaret etmesi için erişilebilir.
Medine - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Medine ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Suudi Arabistan Gezisi: Görülecek Yerler

Ancak Medine, birkaç yüz yıldır hacılar için en ünlü yer olmuştur. Şehrin birçok güzel camisi var, ancak Küba Camii hepsinden en ünlülerinden biri olmaya devam ediyor. Bu, dünyanın en eski camilerinden biridir ve caminin ilk taşları Hz. Muhammed tarafından konumlandırılmıştır. Binanın sadece hacları değil aynı zamanda mimarları da cezbettiği bu cami, ilk İslam binalarının mükemmel bir örneğidir. Mescit-i Nebevi, Müslümanlar için ikinci en önemli dini mabettir. Bu cami Peygamber Camisi olarak da bilinir. Camiye bağlı birçok efsane ve masal vardır. Her çağda tasarım ve mimaride yeni özellikler eklendiğinden orijinal görünümünü büyük ölçüde değiştirdi. …
OrangeSmile araç kiralama Medine’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

07.06.2023

Medine Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Medine Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Medine, Suudi Arabistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Medine’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Medine’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018