OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Montreal

Montreal Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Montreal   1. Montreal havaalanına gelen turistler, ilk olarak birinci katta bir Kılavuz D’aeroport Montreal-Trudeau durağı bulmalıdır. Durak, ücretsiz olarak birkaç kılavuz kitapçık sağlar. Broşürler, şehir, toplu taşıma yolları ve bilet maliyetleri hakkında faydalı bilgiler içermektedir.
2. Şehir, turistlere yararlı veriler, broşürler ve şehir haritaları da sağlayan çeşitli turist bilgi merkezleri sunmaktadır. En büyük turist bilgi merkezi, Infotouriste Merkezi’dir. Ofis, kültürel etkinlikler için bilet satmanın yanı sıra her etkinliğin kesin tarih ve zaman çizelgesi hakkında bilgi verir.
3. Çok sayıda gezi turu ve gezi arayan turistler, 20 müze ve galeriyi ziyaret etmelerini sağlayan sözde “müze kartı” almalıdır. Müze kartının bir günlük maliyeti yaklaşık 15 dolar, üç günlük bir müze kart ise yaklaşık 30 dolara mal olacak.
4. Şehir, turistlerin yoğun trafik sıkışıklığından kaçınmasını sağladığından ve yeterince zaman kazanmaya yardımcı olduğundan, yeraltında seyretmek için uygundur. Gezinin maliyeti yaklaşık 3 dolar. Telefonla aramanız şiddetle tavsiye edilen taksi, gece ve gündüz her saat mevcuttur. Bir taksi şoförü, kontöre göre mutlaka maliyetin% 10-15’i kadar nakit ödüllendirilmelidir.
5. Yerel dükkanlar ve süpermarketler yiyecekler için oldukça yüksek fiyat etiketleri koymaktadır; bu nedenle ihtiyatlı turistlerin yerel pazarlardan birine gitmeleri önerilir. Şehir, nakitsiz transferler sistemini benimsemiştir, bu nedenle turistler önemli miktarda nakit para tutmamalıdır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Döviz, çok sayıdaki döviz bürolarından birinde değiştirilebilir. Döviz bürolarının en yoğun yoğunluğu Ste-Catherine caddesinde görülür. Özel döviz bürolarının, bir işlemden önce belirtilmesi gereken yüksek işlem ücretleri talep ettiği unutulmamalıdır.
7. Tüm halk kütüphanelerinde ücretsiz Wi-Fi bulunur, bu da onları pahalı internet kafelere mükemmel bir alternatif yapar. Kütüphaneye sadece kayıtlı okuyucular kendi dizüstü bilgisayarları ile girebilirken, misafirlere kütüphane bilgisayarlarını kullanma imkanı sunulmaktadır.
  Kanada’nın en eski şehirlerinden biri olan Montreal, tarihi mirası korur ve şehir ziyaretçilerine sayısız tarihi simge ve turistik yeri gururla gösterir. Mont Royal dağının tepesinde donatılmış bir gezi platformu, … Açık
8. Uluslararası aramalar için en uygun fiyatlar sokak arama kutuları tarafından sunulur. Bir arama için ödeme yapmanın en iyi yolu bir GLOBO kartı kullanmaktır. Böylece kişi en karlı oranları elde edecek. Sokak arama kutuları, şehirlerarası arama için aynı optimum oranları sunar, ancak bu tür aramalar için madeni para kabul eden arama kutularına daha iyi bakılmalıdır.
Montreal - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Montreal’de Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Habitat 67

From the series “En Tuhaf ve Süslü Yaşayan Evler”
Habitat 67 orijinal dış tasarımı değil aynı zamanda çok sıradışı bir oda yerleşimi ile de karakterize edilmiştir. Her dairenin yapısı bir ila beş küp içeriyor, en küçük dairenin her biri, üç cennetten gelen yöne doğru açılıyor. Bazı dairelerde ağaçlarla kaplı güzel açık teraslar vardır, diğer daireler sırlı dış yürüyüş yollarıyla tamamlanmaktadır. Son zamanlarda, parkourfanlar yerli halkın sükunet rahatsız. Gençler, sıra dışı konut kompleksini sayısız teras ve yapılarla ideal bir eğitim merkezi olarak değerlendiriyorlar. … Devamını oku

Montreal ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Montreal’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

04.02.2023

Montreal Fotoğrafları

Montreal haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Montreal Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Montreal Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Montreal’de yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018