OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Luzern

Luzern’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Luzern   Lucerne şehrinin her bir dönüm noktası, önemli tarihi olayların ve çağların hatırlatılmasıdır. Ünlü Aslan Anıtı (Loewendenkmal), 18. yüzyılın sonundaki olaylara ve özellikle Tuileries savaşına benzer. Monarşinin çöküşü, şehir tarihinde önemli bir olaydı. Yüzyıllar boyunca aslan, İsviçre askerlerinin cesareti ve ruhu için durdu.
  Le Trianon restoran, Lucerne şehrinin özgün bir gastronomik simgesidir. Başlıca özelliklerinden biri, antika perdeler ve antika mobilyalarla dekore edilmiş geniş lüks salonlarla Empire tarzında benzersiz bir iç mekandır. … Açık
Lucerne, Avrupa’nın en eski ahşap kaplı köprüsüne (Şapel Köprüsü) sahiptir. Yapımı 1333 yılında tamamlanmış, antik köprünün uzunluğu 204 metredir. 1993’e kadar köprüye dokunuldu ve ilk haliyle korundu. Lüks inşaat, yıldan yıla yerel sakinler tarafından onarıldı. 1993’te köprünün bir kısmı yangınla tahrip edildi, ancak mimarların çabalarıyla yapı en kısa sürede yenilendi. Günümüzde köprü yalnızca en önemli şehir manzaralarından biri olarak kabul edilmiyor, aynı zamanda ülkenin en önemli yerlerinden.
Değirmen Köprüsü aynı ilgi alanına sahiptir. Eşsiz bir zikzak formuna sahiptir ve Reuss nehrini geçmektedir. Kapalı köprünün inşaatı 1408 yılında tamamlandı ve ardından ünlü sanatçı Kaspar Meglinger köprüyü veba resimleriyle süsledi. Ortaçağ fresk tabloları, yerel halkla ve diğer önemli olayların kent ziyaretçilerine benziyor - veba salgını, orta çağdaki kasaba halkını öldürüyor. Kentin yanı sıra banliyöleri de pek çok eski dini yapıyı korudu. Cizvit Kilisesi ya da Cizvitenkirche, Reuss nehrinin sağ kıyısında durmaktadır. Kilisenin inşaatı 17. yüzyılın ikinci bölümünde gerçekleşmiştir. Ülkedeki ilk barok yapı oldu. Kilise çağı aşan üç yüz yıldan fazla olmasına rağmen oldukça etkileyici ve modern görünüyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Lucerne, İsviçre’nin antik yapıları üzerine tarih yazdığı eşsiz kültürel geleneklere sahip eski bir şehirdir. Şehrin tarihi kısmı boyunca yapılan gezilerde gezginler mimarinin ilginç bir özelliğini görecek, … Açık
Şehir turu sırasında gezginlere kiliseyi ziyaret etmeleri ve lüks salon süsleri içerdiği ve birçok önemli dini eseri koruduğu için iç mekanlarını keşfetmeleri kesinlikle önerilecek. Şehrin en çok ziyaret edilen ve ünlü kültürel kuruluşu, sadece Pablo Picasso Müzesi olarak kabul edilir. Dünyaca ünlü sanatçıların sanat eserlerinin yanı sıra, müze 200 fotoğraf sergisini sunuyor. Hepsi, sanatçının evinde iddialı fotoğraf çekimi düzenleyen Amerika Birleşik Devletleri’nden fotoğrafçı David Duncan Douglas tarafından çekildi.
Luzern   Şehrin diğer kültürel kurumları arasında, Tarih Müzesi de göze çarpıyor. 1568 yılına kadar uzanan eski bir cephanelik binasında yer alan, yerel kültüre ve tarihe dalmak isteyen turistlerin ilgisini çekecektir. Çeşitli ve modern müze, Lucerne kantonuyla ilgili çok sayıda kostüm, zırh, silah, ev eşyası, mücevher, jeolojik, dini ve paleontolojik eser koleksiyonunu barındırıyor. Özellikle ilgi çeken şey, İsviçre tarihinin Diorama’sıdır. Yukarıda sözü edilen kültürel kurumdan uzak olmayan yerler, ziyaretçilere yerel fauna ve flora hakkında bilgi sağlayan Natur-Müzesi’dir.
  Lucerne şehrinin ziyaretçileri, çok sayıda cazip mağazayı, eğlence merkezlerini ve doğal parkları, spor alanlarını, gece kulüplerini ve barları keşfedecekler. Şehir, sakin dinlenme ve dinlenme için mükemmel imkanlar … Açık
Boş vaktiniz varsa, Verkehrshaus der Schweiz’i ziyaret etmek ve İsviçre yapımı araçların geniş koleksiyonunu keşfetmek için harcamak iyi bir fikirdir. Bunların arasında demiryolu taşımacılığı, uçaklar (uzay araçları dahil), arabalar, motosikletler bulabilirsiniz. Bebeklere adanmış Puppenhausmuseum sadece küçük turistler için değil, yetişkinler için de ilgi çekici. Burada, içinde yaşayan bebeklerin bulunduğu 19. yüzyıldan kalma oyuncak evlerin harika bir koleksiyonunu bulabilirsiniz. Hem evler hem de bebekler, en küçük ayrıntıya dayanır - bu da şaşırtıcı değildir - İsviçre kalitesi dünya çapında iyi bilinmektedir. Ayrıca aynı 19. yüzyılın teknik oyuncak koleksiyonunu da bulabilirsiniz.
Luzern Büyük Alman besteci Richard Wagner’in bir süre yaşadığı ev şimdi Richard-Wagner Müzesi’ne dönüştürüldü. “Nibelung’ların Yüzüğü” yazarına olan derin saygıdan ötürü, orjinal iç mekan korunmuş ve paha biçilmez eserleri binada yer almaktadır. Bunun dışında, müzede ilginç bir nadir müzik aletleri koleksiyonu bulunabilir. Çağdaş sanatı tercih edenler için, ünlü sanatçıların geçici sergilerine ev sahipliği yapan Kunstmuseum ve Museum im Bellpark’ın yanı sıra henüz ismini duymamış olanlardan bahsetmek faydalı olacaktır.
  1. Şehirlerarası tren, turistlerin Lucerne’den komşu kasaba ve şehirlere gitmeleri için en uygun yoldur. Zamanında kısıtlanmayan turistler, keşiflerini sadece şehir alanı ile sınırlandırmamalı, Interlaken, … Açık
Mükemmel akustiğine sahip Kültür ve Kongresszentrum, müzik performanslarını izlemek için harika bir deneyim yaşamak için harika bir yerdir. Özellikleri sayesinde konser salonu sadece Avrupa’da değil, tüm dünyada en iyilerden biri olarak kabul edilir. Ayrıca, sergiler ve festivaller gibi ilginç etkinlikler de genellikle merkezde yapılıyor. Tiyatro sanatının hayranları, Luzerner Tiyatrosu’nu ziyaret etmekten ve etkileyici gösterilerden birini izlemekten mutluluk duyacaktır. Lucerne’de eşsiz bir yer olan Gletschergarten - arkeoloji ve tarih meraklıları için harika bir yer. Bu, canlı organizmaların fosillerini gösteren (palmiye yaprakları dahil) donmuş bir buzuldur. Özellikle ilgi çekici olan “çarpık aynalar”, balıklarla dolu pitoresk bir gölet ve ayrıca panoramik manzaralar sunan bir gözlem güvertesidir.
Şehrin ana cazibe merkezi olan Aslan Anıtı (Löwendenkmal) yanında olduğu için Gletschergarten’den geçmek neredeyse imkansız. Şehrin sembolünden biraz daha uzakta olan Museggmauer - kentin ve çevresinin pitoresk manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz dokuz kuleli eski bir şehir duvarı (üç kuleye tırmanabilirsiniz - Mannliturm, Schirmerturm ve Zytturm). Sur, 14. ve 16. yüzyıllarda inşa edilmiştir ve ayırt edici özelliği, yukarıdaki kulelerin her birinin diğerine benzememesidir. Duvarın ötesinde, ziyaretçiler muhteşem manzaralar sunan güzel bir park bulacaklar. Dokuzun en yüksek kulesi 52 metre yüksekliğindeki Luegislandturm’dur ve tırmanma için mevcut olanların en büyüğü 33 metreye ulaşan Mannliturm’dir.
Aşağıdaki bölümde, Luzern ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Luzern ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Luzern - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
OrangeSmile araç kiralama Luzern’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

04.02.2023

Luzern’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Luzern’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Luzern Komşularında Kültürel Geziler

Luzern Kültür Rehberi. Luzern’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Luzern’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018