OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Moldova Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Pitoresk ve büyüleyici ülkesi, çok keyifli bir anı bırakacağı bir tatil, Moldova konuklarına sunacak çok şey var. Gezginler burada çeşitli tarihi mekanlara ve güzel doğa parklarına ilginç geziler bulacaksınız. Küçük köyler ve modern metropoller, restoranlar ve kumarhaneler ve bu harika ülkede ziyarete değer diğer pek çok yer var.
Moldova’nın en eski şehri olan Orheiul Vechi, mutlaka ziyaretçilerin yerini ziyaret edin. Kent küçük bir vadide yer almaktadır. İlk yerleşimler, kentin bulunduğu yerde, tarih öncesi dönemde ortaya çıkmıştı. Günümüzde ziyaretçiler, yerel mağaralarda kaya resimleri ve oymalar izleyerek o dönem hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Şehrin adı, 15. yüzyılda en yüksek tepeye kurulmuş olan Orheiul Kalesi’nden sonra geldi. Kent her şeyden önce dev mimari kompleksine benziyor, her bina içinde önemli tarihi olayların şahidi var. Tanrı Anasının Dormition Manastırı ziyaret için önerilen ilginç bir yer. Manastır 12. yüzyılda inşa edilmiş ve en güzel ortaçağ manzaralardan biri olarak kabul edilmektedir.
Moldova’da yüzü aşkın müze ve galeri var, ancak gezginlerin Ivancea köyünde bulunan Ulusal El Sanatları Müzesi’nden başlamaları öneriliyor. Eski bir konakta düzenlenen müze, 19. yüzyılın ortalarında ilk eserlerini elde etti. Günümüzde, müze sergileri, geleneksel Moldova el sanatları - seramik, ahşap sanat eseri, taş oymalar ve ulusal kostümler ve müzik aletlerinin geniş bir koleksiyonunu içermektedir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Dini yerlere gelince, gezginlerin 15. yüzyılda inşa edilen Capriana Manastırı gezilerine katılmaları önerilir. Manastır büyük bir kütüphaneye sahiptir ve dekorasyonu zarif eski öğelerle doludur. Birkaç yüzyıl sonra inşa edilmiş Hinku Manastırı ve Hirjauca Manastırı, daha az güzel değildir. Soroca Kalesine yapılacak bir gezi birçok güzel anı bırakacaktır. Kale, Dniester Nehri kıyısında kurulmuştur. Kale, Türklerle savaş sırasında önemli bir durdu. Bina hemen hemen bozulmamış durumda hayatta kalmayı başarmıştır. İç avludaki küçük bir kilise bile günümüze kadar sağ kalmıştır. Soroca’da Şükran Mumu diye bilinen bir tane daha anormal anıt var. Anıt bir kaya üzerinde inşa edilmiş uzun boylu bir kule gibi gözüküyor. Anıt, 2014 yılında açıldı ve ülkenin paha biçilmez yer işaretlerine adamıştır. Şükran Mumu, belli bir yüzyılın mirasını korumak ve kendi ülkesinin tarihini önemsemek için açık bir mesaj içeriyor.

Tarih ve Eğlence

  Birçok gezgin için, Moldova makul fiyatlar ve değerli eğlenceler nedeniyle rekreasyon için cazip bir yerdir. Gezintiye çıktıktan sonra, dikkatinizi ülke gıda geleneklerine mutlaka vermelisiniz. Moldova’nın ulusal mutfağı aynı zamanda sade ve zariftir. Ana bileşenleri farklı et ve mevsim sebzeleridir. Geleneksel et yemekleri genellikle açık ateşte pişirilir. Tipik gastronomi spesiyaliteleri, ekmek kvaslarında pişirilen soğuk çorbalardır.
Bölgenin şarap gelenekleri de belirtilmelidir. Moldova’nın konukları, temalı şarap gezileri yapma fırsatı bulacaklar. Ülkede tarihi şarap imalathaneleri var. Burada üretilen bazı şaraplar, ülke dışında bile ünlüdür. Şarap yanında, Moldova’da mükemmel konyak üretilmektedir. Birçok özel hediyelik eşya dükkanında en ünlü konyaklardan küçük şişeler satın alabilirsiniz.
Moldova alışveriş meraklıları için de hoş bir yer olacak. Harika tekstil ürünleri üretmektedir. Ülke ayrıca yüksek kaliteli deri ürünler için de önemlidir. Burada üretilen tüm giysi ve aksesuarlar, yüksek kalite ve cazip fiyatlarla ayırt edilir. Buradaki en sıradışı ve en güzel hediyelik eşyalar el yapımı yumuşak oyuncaklar. Onları dikmek ülkenin ana zanaat geleneklerinden biridir.
Ülkede, sözde kırsal turizm oldukça gelişmiştir ve modern gürültülü şehirlerden uzak tatil yapmayı sevenleri çekmektedir. Moldova’nın büyüleyici doğal yerlerini ziyaret edebilir, ev benzeri yemekleri tadabilir ve büyük şehirlerden uzakta yaşayanların hayatını öğrenebilirsiniz. Böyle bir rekreasyon, yerel folklor ve geleneklerle tanışmak için mükemmel bir fırsattır. Herkes popüler geleneksel el sanatlarında ustalaşabilir. Ülkenin tarım bölgelerinde modern turizm merkezleri var, bu yüzden burada çok rahat hissedeceksiniz. Moldova, en ünlüleri Cahul ve Ungheni olan balneolojik tatil yerleri ile dikkat çekiyor.

Moldova’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Moldova haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Bölgelerin haritası Moldova’da bölgelerin haritası

Yeni Elite Scotch Club, Edinburgh'daki Balmoral Otel'de Açılıyor

Yeni elit kulüp, her ziyaretin unutulmaz olacağına söz veriyor. Viski uzmanları ve elçilerinden oluşan bir ekip, kulüp üyeleri en iyi viskinin tadını çıkarmaya her geldiklerinde yeni bir şeyler hazırlayacak. The Macallan'ın özenle seçtiği amber içeceği Lalique bardaklarda servis ediliyor. Bu Fransız kristal üreticisi, kusursuz kalitesiyle ünlüdür. Viski Elçileri ayrıca Macallan Malt Scotch Whisky ile kokteyl yapabilirler. Oku bunu

24.09.2021

Moldova’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Kişinev
Kişinev'deki en eski bina 13. yüzyılın ortalarında inşa edilen Mazarache Kilisesi'dir. Bu kilisenin tarihi, üzerine kişisel araçları inşa edilmiş olan şehir saymanı Vasile Mazarachi'nin adı ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Bu kilisenin varlığının tarihinin birçok yeniden yapılanmadan geçmesi gerektiğine rağmen, orijinal görünümünü neredeyse tamamen korumayı başardı. Kilisenin duvarlarında da birçok ilginç eser var. Şehirde yürüyüş için çok güzel yerler var. Pitoresklerden biri Stefan … Devamını Oku

Moldova’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018