OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Keflavík Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Reykjanes yarımadasında yer alan Keflavik, eşsiz rahatlama atmosferi, güzel manzarası ve ümit verici eğlenceleri ile tanınır. Küçük bir sahil kasabasının çekiciliğine ve ruhuna, ziyaretçiler için eğlenceli ve kültürel etkinliklere sahiptir. İzlandalı sanatçıların yerel olarak ürettiği ürünleri ve eserleri gösteren ve satan birkaç galeri bile var.
  Keflavik’in çevresinde, sadece 15 dakikalık sürüş mesafesindeki dünyaca ünlü Blue Lagoon Spa Resort’u bulacaksınız. Bu kaplıca merkezinin bulunduğu bölge, şifalı kaplıcalarıyla ünlüdür. Burada yapay … Açık
Keflavik ayrıca 1970’lerde ’müzisyenlerin şehri’ veya ’beatel-city’ olarak adlandırılmasıyla ünlüdür. Ayrıca şimdi dünyanın her yerinden müzisyenler Keflavik’te bir araya geliyor. Buzdağları, buz mağaraları, güzel gayzerlere sürüklenen yerler ile ünlüdür. Yaz aylarında katil balinalar, kambur balinalar ve yunuslar için geziler yapabilir, ayrıca ışık festivalini ziyaret edebilirsiniz. Bu şehirde, İzlanda’yı yeni tarafında, bilmeceleri ve masallarıyla, trol ve elflerle keşfedeceksiniz.
NATO üssünün Keflavik sakinleri üzerindeki etkisi hakkında ilginç bir sergiye sahip olan Duushus müzesini ziyaret etmeye değer. 55 yıl boyunca NATO üssü adayı olası bir Rus istilasından korudu, ancak Soğuk Savaş’ın sonunda Amerikan birliği üssü terk etmeye başladı ve bu süreci 2006’da tamamladı. çamaşırhanede kalan bazı üniformalar da dahil olmak üzere üs. ABD askeri gıda üssünün bir bölümü ve memur dairesinin yerleşim planı bulunmaktadır. Sergi, Amerika’nın kültürünü nasıl etkilediğini anlamak için İzlandalılar tarafından düzenli olarak ziyaret ediliyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Keflavik, dünyanın en büyük ve en gelişmiş havaalanlarından birine sahiptir. Şehre ulaşmanın en hızlı ve en kolay yolu uçakla. 2. Şehirde, kelimenin tam anlamıyla her yerde bir kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. … Açık
NATO üsleri kendilerini birkaç yıl önce kapattılar ve hala çok iyi durumdalar. Onların tamamen bozulmalarını önlemek için, İzlanda hükümeti onları kullanmaya başladı ve birçok şirket bu binalarda ofisler açtı. Bazları özel bir hastane ve çocuk kliniği için kullanma planları var.
Keflavik Keflavik yakınındaki en ünlü cazibe Blue Lagoon’dur. Kuvarsdan mavi-yeşil alglere kadar değişen bir bileşime sahip olan su, farklı sıcaklıktaki termal havuzlardan oluşan bir komplekstir. Birkaç rezervuarın yanı sıra, saunalarda ve banyolarda (üç çeşit) rahatlayabilir, ayrıca küratif kil ile baştan ayağa bulaşabilir. Giriş ücreti sınırsız bir konaklama için 16 dolar.
  Keflavik veya Reykjanesbær, İzlanda’daki diğer küçük kasabalar gibi sakinliği ve dinginliği ile çekicidir. Bu atmosfer başkaları ile karıştırılamaz - işte burada huzur ve sükunet havada uçuyor. Bu nedenle, … Açık
Bu bölgedeki bir başka ilginç yer ise, kıyıları küçük hidrojen sülfür gayzerlerinin her yöne tükürdüğü Kfeifarvatn gölünün bulunduğu milli parktır. Gölün yakınında, Dünya’nın buharlar attığı ve renkli su birikintileriyle suyu kaynattığı ’buhar vadisi’ var. Benzin kafaları okyanus boyunca dolanan yerel yolları, ardından dağlar ve lav tarlaları arasında sevecektir.
Keflavik   Kentin en sıradışı ve ziyaret edilen kültür merkezi, “Vikinglerin Dünyası” adını taşıyan müzedir. Ziyaretçileri, Vikinglerin Kuzey Atlantik’te nasıl yaşadığı hakkında çok ilginç şeyler öğrenecekler. Müzenin ana sergisi, tam boyutlu bir Viking teknesinin eşsiz bir modeli. Uzmanlar, gemiyi 9. yüzyılda olduğu gibi yeniden yaratmaya çalıştılar.
  Keflavik’in konukları, yerel halk için uzun zamandır düzenli olan birçok olağandışı yemeğin tadına bakma şansına sahip olacak. Uzun yıllardır yerel mutfağın temeli olan balık yemeklerine özellikle dikkat … Açık
Kaya hayranları, ziyaretçilere sıradışı bir fuar sunan “İzlanda Rock and Roll Müzesi” ni ziyaret etmekle ilgilenecekler. Birkaç güzel tematik kurulum var ve dünyaca ünlü sanatçıların eski kayıtları, müzik aletleri ve hatta kişisel eşyalarının koleksiyonları görülebiliyor. Bu müze çocuklu turistler arasında çok popüler, çünkü interaktif sergiler de var. Kayıt stüdyosunda gerçek bir donanım var ve herkes bunun üzerinde çalışmayı öğrenebilir. Müze, konukların sembolleriyle T-shirt ve diğer gereçleri alabilecekleri ilginç bir hediyelik eşya dükkanına sahip.
Keflavik Bir aile ziyareti için mükemmel bir yer “Keflavik Denizcilik Merkezi” olacak. Bu, yüzlerce ustaca yeniden yaratılmış antik gemi modelini sunan çok ilginç bir kültür merkezidir. Burada eski balıkçı teknelerinin ve Viking gemilerinin kopyalarını görebilirsiniz. Bu müzeye bir gezi çok bilgilendirici hikayeler eşlik ediyor. Gemi modellerine ek olarak, konuklar eski gemi ekipmanlarını ve deniz temasıyla ilgili diğer sorgulayıcı sergileri görebilirler.
  Keflavik’te dolaşırken, triko ve iplik satan birçok mağazanın olduğunu fark edebilirsiniz. Örme yerel halk arasında favori hobilerden biri olmaya devam ediyor. Üstelik sadece kadınlar değil, erkekler de nasıl … Açık
Keflavik’te, çeşitli sergiler ve sıradışı tasarımlarla konukları şaşırtacak küçük bir Tarih Müzesi de var. Ahşap zemini ve duvarları tamamen korumak mümkün olan güzel bir ahşap binada yer almaktadır. Burada, ahşap tavanı düşük olan odalarda, yerel sanatçıların resimleri, çeşitli ev eşyaları ve deniz temalarıyla ilgili olanlar da dahil olmak üzere tematik sergiler var.
Keflavik Keflavik misafirleri, turistlerin yerel doğal cazibe merkezlerini görebileceği çok çeşitli heyecan verici gezilere sahiptir. Yılın belirli zamanlarında, turistler için balina ve yunusların izlenmesi düzenlenmektedir. Deniz yürüyüşleri, aile tatilleri için en popüler seçenek olmaya devam etmektedir. Bağımsız turistler limanda bir tekneye binebilir ve balık tutmaya gidebilir veya sahil boyunca yürüyüş yapabilir.
Keflavík - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Keflavík ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Keflavík ve Çevresindeki Turistik Yerler

Cafe Loki Restaurant'taki Hakarl Rotten Shark

From the series “Dünyadaki En İğrenç Yemekler”
Yerliler, yılbaşı gecesinde birkaç dilim kokulu et yiyene, bütün sene kararlı ve güçlü kalacaklarını, gerçek bir Viking gibi olacağına inanıyorlar. Köpekbalığı etinin pişirilmesi alışılmadık bir yöntem kaza değildir. Bu eti taze yemeniz yüksek üre içeriğinden dolayı çok tehlikelidir. Doğru maruz kaldıktan sonra et güvenli hale gelir. Gurmeler, Thorrablot'un yıllık gastronomi festivalinde Ocak ayında İzlanda'yı ziyaret etmeyi sevecek. Misafirleri yalnızca hakarlının değil, engebeli Vikinglerin diğer popüler yemeklerinin tadını çıkarabilirler. … Devamını oku

İzlanda Gezisi: Görülecek Yerler

Reykjavik banliyöleri ilginç doğa yerleri sayesinde çoğunlukla ünlüdür. Esja Yanardağı gezisi turistler için çok popüler. Yanardağın yamaçları düz, bu yüzden tırmanmak için dağcı olmanız gerekmez. Hengil bölgesi daha önemli bir dönüm noktası olan gayzerlerin büyük vadisine ev sahipliği yapmaktadır. Vadide birkaç büyük havuz var. İzlanda'nın bir gayrimenkul kaynağı olan bölgede 7 binden fazla kaplıca vardır ve bu yayların çoğu özel alanlarla birleştirilmiştir. İzlanda'nın güneyinde bulunan Haudakalur, ülkenin en büyük şofben alanını oluşturuyor. …
OrangeSmile araç kiralama Keflavík’te araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

30.01.2023

Keflavík Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Keflavík Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Keflavík, İzlanda Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Keflavík’te 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Keflavík’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018