OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

İzlanda Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  İzlanda’nın benzersiz doğası, imza attığı simge niteliğindedir. Volkanik peyzajlar, dağ nehirleri ve göller, kaplıcalar ve şelaleler ülkeyi gerçekten olağandışı ve unutulmaz kılıyor. Bununla birlikte, İzlanda çok güzel doğada değil, aynı zamanda pek çok simge olduğu için de zengin. Ülkenin tarihi mirasıyla tanışmaya başlamak için en iyi yol başkenti Reykjavik şehri ziyaret etmektir.
  İzlanda’da alışverişe gitmek, önce kendine belli bir hedef belirlemeli, bu yüzden kafasını karıştırmamak için, bu küçük ülkede süpermarketler, büyük …
Devamını oku
Parlamento Binası ve Hükümet binası kentin en ünlü mimari simgelerindendir. Her iki bina da 18. yüzyılda inşa edilmiştir. Reykjavik’te birçok eski binalar var, ancak çoğunluk mağazalara ve restoranlara dönüştürüldü, bu yüzden şehrin sokaklarında basit bir yürüyüş sizi ilginç binalar görmenizi sağlayacak. Gezi programınızı İzlanda Milli Galerisi ve çoğunlukla tarihi kalemlerin koleksiyonlarını sergileyen Ulusal Müze ziyaret ederek devam edin. Hallgrímskirkja Kilisesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın. Bu, modern tarzda yapılan Avrupa’nın birkaç kilisesinden biridir. Doğanın hayranları, yerel botanik bahçesini ziyaret etmekten memnuniyet duyacaklardır.
Reykjavik banliyöleri ilginç doğa yerleri sayesinde çoğunlukla ünlüdür. Esja Yanardağı gezisi turistler için çok popüler. Yanardağın yamaçları düz, bu yüzden tırmanmak için dağcı olmanız gerekmez. Hengil bölgesi daha önemli bir dönüm noktası olan gayzerlerin büyük vadisine ev sahipliği yapmaktadır. Vadide birkaç büyük havuz var. İzlanda’nın bir gayrimenkul kaynağı olan bölgede 7 binden fazla kaplıca vardır ve bu yayların çoğu özel alanlarla birleştirilmiştir. İzlanda’nın güneyinde bulunan Haudakalur, ülkenin en büyük şofben alanını oluşturuyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yılın herhangi bir zamanında İzlanda’yı ziyaret eden turistler, kesinlikle bir çok İzlanda bayramından veya festivalinden birine şahit olacaklar. Cesur …
Devamını oku
Gezginlerin ayrıca Reykjanes Yarımadası’nda bulunan ’Blue Lagoon’ isimli jeotermal gölü ziyaret etmeleri önerilir. Gölün sıcaklığı hiçbir zaman + 16 ° C’nin altına düşmez ve tuz ve mineral içeriği yüksek olduğundan, göldeki suda belirli bir mavi renk bulunur. İzlanda’nın doğa mekanlarını tanımlamaya gelince, harika şelalelerden söz etmeyi başaramayız. İzlanda’nın en güzel şelaleleri Gullfoss, Godafoss, Skougarfoss, Dettifoss ve Haifoss’tur. Ülkenin ana yanardağlarına (Hekla, Laki ve Helgafell) yapılan bir ziyaret daha az ilginç olacak. Birçok uyku volkanı, balık tutan yerli hayvanlarla çok popüler olan Surtsey Adası’nda bulunabilir. Grimsey Adası vahşi doğası ve zengin faunası ile ünlüdür. Adaya feribotla ulaşılabilir.
The old Power Plant in Reykjavik

Tarih ve Eğlence

  İzlanda’nın bulunduğu bölgedeki ilk ülkenin oluşumu öncelikle Kral Harald I ile ilişkilidir. Norveç Kral tarafından yönetildiğinde, birçok aile kendi rejiminden memnun değildi. Evlerini terk etmek ve yerleşimleri kurmak için yeni yerler bulmak zorunda kaldılar. Yavaş yavaş, yerleşimciler ilk önce 930’da belirtilen devlet sistemini kurdular.
  İzlandalı doğa eşsiz ve otantik. Kuzeyde neredeyse Kuzey Kutup Dairesi’ne ulaşan adada neredeyse hiç ağaç yok. Yeşilliklerin çoğu, çalılar ve çeşitli …
Devamını oku
Ancak, yeni ülke Norveç’ten tam bağımsızlık kazanmayı başaramadı. 1262’de İzlanda, Norveç krallarının yüce otoritesini tanıması gereken bir sözleşme imzaladı. İzlanda, yüz yıl süren mücadeleden sonra 1944’te Norveç ve Danimarka’dan tamamen bağımsız hale geldi.
Keflavik İzlanda, eşsiz doğal kaynakları nedeniyle aktif rekreasyon için ideal bir ülke olarak kabul edilir. Sıcak mevsim boyunca, ana gezginlerin eğlencelerinden biri yürüyüş. Gezginler, eşsiz volkanik bölgeler boyunca yürüyüş yapma, çölde ay manzaralarına hayran olma ve sönmüş yanardağların kraterlerini görme fırsatına sahipler.
İzlanda’da, yoğun çalılıkların hızla akan nehirleri ve şelalelerin gizlendiği güzel ormanlar vardır. Bir başka ilginç doğa cazibe, geysers. Yaz aylarında, gezginler ilginç bir tekne turu yapabilir ve balina ve yunuslara hayran olabilirler. Balıkçılar için en ilginç yerlere yolculuk yapabildiklerinden anglers da sıkılmayacaklar.
Reykjavik Son yıllarda, her mevsim spa turları İzlanda’da çok popüler oldu. Termal suların şifa kaynağı yakınında oluşan lüks termal merkezler de bulunmaktadır. Bu tür sağlıklı yaşam tesislerinin konukları, lüks kapalı havuzlarda yüzmeye ve farklı spa prosedürlerine kendilerini adamış olarak sunulmaktadır.
  İzlanda nüfusu yaklaşık 340.000 kişi olan küçük bir kuzey ülkesidir. Bununla birlikte, ülkenin kültürü, İzlandalıların geleneksel yemekleri hakkında da …
Devamını oku
Ülke aşırı spor hayranları tarafından da ziyaret edilmektedir. Kayaçlar, İzlanda’yı dağcılar için oldukça cazip hale getirir. Bazı doğal alanlar uzun zamandır askıda kalabilirler. Thingvellir Milli Parkı, doğadaki en gözde mekanlardır. Görkemli gölleri ve geyikleri burada görebilirsiniz. Parkın arazisinden başlayarak birçok yürüyüş yolu da vardır.
İzlanda rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

İzlanda’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

İnceleme Serimizden İzlanda’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Ellidaey Adası

Serimizden “Zen ile Dolu En Samimi Kasabalar”
  Kalabalık kentlerden uzak durmak isteyenler ve medeniyetin baskıcı tezahürleri İzlanda'ya, Ellidaey adasına gitmek zorunda. Atlas Okyanusunda Vestmannaeyjar takımadalarında bulunur. Bu küçük pitoresk adanın alanı yaklaşık 0.5 km2'dir. Ada'ya uzaktan bakarsanız, dik bir eğimle büyük bir tepeye benzemektedir. Burası, huzurlu bir çevresi ve pitoresk manzaraları ile gezginleri cezbeder.

Ada, yanardağ patlamasından yaklaşık 5 000 yıl önce oluşmuştur. Yüzlerce yıldır insanlar kendi topraklarında yaşıyorlar. Hayvan ıslahı ve balıkçılıkla meşguller. Bununla birlikte, 1930 yılına kadar bütün halk yerinden ayrılmış ve günümüzde orada yaşanmamıştır. Ada birçok kuşa ev sahipliği yapmaktadır. Gözlemciler tüm dünyadan oraya gelirler.

Ellidaey Adası'nın başka bir şaşırtıcı özelliği var. Kendi … Tümünü Oku

Surtsey

Serimizden “Adrenalin Arayanlar için En Tehlikeli 11 Yer”
  İzlanda'da, ziyaret etmek son derece istenmeyen bir yer de var. Surtsey adası. 1963'te bir su altı yanardağı patlaması sırasında oldukça yakın bir tarihte kuruldu. Yerleşim hemen bilim insanlarının ilgisini çekti. 50 yıldan fazla bir süredir, bilimsel deney ve çalışmaların bir yeri olmaya devam etmektedir. Ada 2.7 km2'dir. Bilim adamları için, volkanik adanın görünümünü ve üzerindeki yaşamın kökenini gösteren görsel bir modeldir.

Şimdi, bilim adamları, hayatın adada nasıl geliştiğini gözlemliyorlar. İlk bakteri, volkanik pomza suyun üzerine başlamasından sadece birkaç saat sonra koloni haline getirdi. Adaya hayat ve sağlık için doğrudan tehdit oluşturmamasına rağmen, adaya erişimi yetkisiz kişilerce yasaklanmıştır. Gündelik ziyaretçiler, insanlık tarihinde yapılan en önemli deneylerden birinin … Tümünü Oku

Rock Hvitserkur

Serimizden “En Fantastik 15 Doğa Oluşumu”
  İnanılmaz derecede güzel yerler ve oluşumlar, varlığı inanılmaz, İzlanda'da bulunabilir. Hvitserkur Rock, sahilden uzakta olan Vatnsnes yarımadasının kuzeyinde. Turistler, gayri resmi adı olan İçilir Dinazor tarafından da biliniyor. Bu büyük kaya aslında başını suya eğdiren bir dinozor hatırlatıyor. Bu kaya bir erozyon tarafından oluşturuldu. Çevrenin etkisi altında, giderek yok oluyor. Şaşırtıcı doğal mirasın korunması için, kaya betonla güçlendirilmesine karar verildi.

15 metre yüksekliğindeki kaya Hunafloi Körfezi'nde bulunur. Her gün yüzlerce turist hayran kalmaya geliyor. Kumsalın kıyısındaki kayaya gidebileceğiniz için cazibe merkezini ziyaret etmek için en uygun zaman alçak basmadır. Yüksek gelgitte, kayalar tamamen suyla çevrilidir ve bu da muhteşem bir resim yapmanıza olanak tanır. Birçok … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler İzlanda
Ülke haritaları İzlanda haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Bölgelerin haritası İzlanda’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası İzlanda gezi haritası

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

03.03.2024

İzlanda’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Keflavík
Kaya hayranları, ziyaretçilere sıradışı bir fuar sunan “İzlanda Rock and Roll Müzesi” ni ziyaret etmekle ilgilenecekler. Birkaç güzel tematik kurulum var ve dünyaca ünlü sanatçıların eski kayıtları, müzik aletleri ve hatta kişisel eşyalarının koleksiyonları görülebiliyor. Bu müze çocuklu turistler arasında çok popüler, çünkü interaktif sergiler de var. Kayıt stüdyosunda gerçek bir donanım var ve herkes bunun üzerinde çalışmayı öğrenebilir. Müze, konukların sembolleriyle T-shirt ve diğer … Devamını Oku

İzlanda’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018