OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Kahire

Kahire Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Cairo - Coptic Quarter   1. Kahire’deki ipuçları, herhangi bir hizmet için tam anlamıyla verilmelidir. Nakit bir ödülün restorandaki bir garsona, otelinizin hizmetçisine ve elbette bir rehbere ve ilgi çekici yerlerin bulunmasına yardımcı olan yoldan geçenlere bırakmayı unutmayın.
2. Şehrin sokaklarında her zaman görev başında olan polis memurları vardır. Onlardan yardım istemek için çekinmeyin. Kolluk kuvvetleri temsilcileri size varış yerinizin sokağına nasıl çıkacağınızı söyleyecek ve her zaman yardımcı olacaktır.
3. Kahire’de yürüyüş yapmak için kısa etek, şort ve kısa kollu tişörtler giymeyin. Şehir için uygun kıyafetler mümkün olduğunca kapalı tutulmalıdır. Parlak kıyafetler de sadece gece kulüplerinde giyilmelidir.
4. Tüm büyük oteller, alışveriş kompleksleri ve benzin istasyonları, kredi kartıyla ödeme yapılmasına olanak sağlar. Markete giderken, yeterince kağıt paranız olduğundan emin olun. Küçük miktarlarda daha fazla para biriktirmek daha iyidir.
5. Para birimi yalnızca bankalarda değil, aynı zamanda her büyük alışveriş merkezinde ve restoranda bulunan özel döviz bürolarında da değiştirilebilir. Bankalar en uygun döviz kurunu sunar. Kural olarak, oran tüm kurumlarda hemen hemen aynıdır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Antika eşya ve tabloları hatıra olarak satın almayı planlayan yolculara gerekli tüm belgeleri önceden dikkatlice almaları önerilir. Kültürel değeri olan nesnelerin ihracatı yasaktır.
7. Güç kaynağı voltajı 220 V’tur. Kahire’deki neredeyse tüm oteller standart Avrupa modelinin duvar prizleriyle donatılmıştır. Ancak, turistlerin bu konuyu önceden netleştirmeleri önerilir. Bazı otellerde, cihazlar için adaptörler istek üzerine temin edilebilir.
  Bir yemek tesisi seçerken Kahire’nin konukları asla sınırlı hissetmezler. Şehir yüzlerce restoran, bar ve kafeye ev sahipliği yapıyor. Ebu Tarek Koshary, kentin en ünlü restoranlarından biri. Burada ziyaretçilere, … Açık
8. Diğer ülkelere telefon görüşmesi yapmanın en iyi yolu, plastik kartlarla işletilen özel telefonları kullanmaktır. Postanelerden yapılan aramalar biraz daha fazlaya mal olacak ve en yüksek oran otellerde sunuluyor.
9. Yerel halk çok misafirperver ve misafirperverdir, bu nedenle hiçbir durumda gezginler bir fincan çay veya kahve içmeyi reddetmemelidir. Ziyarete çıkmadan önce konukların ev sahipleri için mütevazı bir hediyelik eşya almaları gerekir.
10. Turistlere genellikle ilginç el sanatları ve mercanlardan yapılmış mücevherler almaları teklif edilir. Bu tür malların alım satımları kadar ciddi bir suç olarak kabul edilir.
Kahire - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kahire’de Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Keops Piramidi

From the series “Eski Medeniyetlerden Kalan En İyi Piramitler”
Cheops Piramidin 14. yüzyılın başına kadar dünyanın en uzun binasında kaldığı gerçeği inanılmaz görünüyor. Aynı zamanda bugün dünyanın en yüksek piramitlerinden biridir. Piramidin yapımında ana yapı taşı olarak ortalama ağırlığı 2,5 ton olan ve maksimum ağırlığı yaklaşık 10 ton olan taş bloklar kullanılmıştır. İnsanlar hangi yollarla, 4.000 yıldan daha önce mimari açıdan özel bir ekipman olmadan ideal bir yapı inşa ettiler, halen dünyanın en önemli hükümdarlarından biridir. Cheops piramidi gerçek bir dünya çapında. … Devamını oku

Gize Piramitleri

From the series “Dünyanın Yedi Harikası”
İnsanlar, böyle büyük bir taş blokları uzun mesafelere nasıl taşımakta ve herhangi bir özel ekipman olmaksızın yüksekliğe yükselebilirlerdi? Bu, insanlığın en büyük gizemlerinden biri. Piramidin tamamı düzenli bir geometrik şekle sahiptir. İnşaat için kullanılan bloklar birbirlerine çok sıkı bir şekilde oturtulduğundan, en ince bıçağı bile birbirine eklemenin her zaman mümkün olmadığı düşünüldü. Giza'nin Büyük Piramidi, dünyadaki önemi ve binlerce yıldır hayatta kalmayı başaran antik dünyadaki harikalarından sadece biridir. … Devamını oku

Kahire ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Mısır: Seyahat Tavsiyeleri

7. Otelden ayrılırken, oda anahtarlarını resepsiyona bırakmanız gerekmektedir, ancak bunları yanınızda götürmemelisiniz. Bu şeyler, odada hiç misafir olmadığını anlayabiliyor.
8. Şehri veya turu gezmek, odadaki belgeleri bırakmak daha iyidir. Mısır sokaklarında pasaportsuz yürüyebilirsiniz.
9. Mevcut olduğu her yerde sigara içilen nargile izin verilir. Mısır'da, tüm arkadaş grubu için bir ağızlık kullanmak gelenekseldir. İğrenme nedeniyle başka bir kişiden sonra ağzına sokulmasındaki isteksizlik rahatsız edici olabilir.
10. Ülkede pazarlık kabul edilir. Satıcı, ürünü turist tarafından sunulan fiyattan satmayı kabul ederse, pazarlık işlemini bitirmeli ve satın almalıdır. …
OrangeSmile araç kiralama Kahire’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

26.11.2022

Kahire Fotoğrafları

Kahire haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kahire Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Kahire Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Kahire’de yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018