OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İskenderiye

İskenderiye Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

  1. İskenderiye ziyaret edilecek en iyi zaman, iyi havaların burada hüküm sürdüğü mayıs ve haziran ayları arasındadır.
2. Şehirde, daha önce yerel sakinlerden izin almak isteyen, istediğiniz herhangi bir sitenin fotoğraflarını çekebilirsiniz.
3. Bir mağazada alışveriş yaparken, bir satıcıya pahalı öğeler göstermemek daha iyidir (örneğin, en son iPhone veya kamera). Deneyimli satıcılar, bir alıcıyı çok zengin buluyorsa, bir ürünün fiyatını birkaç kez artırabilir.
4. Birçok müze oldukça erken kapanmaktadır, bu nedenle saat 17: 00’den sonra hiçbir kültürel kurum konukları kabul etmemektedir. Kural olarak, tüm galerilere ve müzelere fotoğraf çekilmesine izin verilir, ancak bazı işyerlerinde bunun için küçük bir ek ücret alınır.
5. Yerel lokantalarda indirim yüzde 5’i geçmez. Kural olarak, ziyaretçiler faturaları ödedikten sonra garsonlara değişiklik veriyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Turistlere mağazalarda su almaları ve musluk suyu kullanmamaları tavsiye edilir.
7. Yerli halkla iletişim kurarken, kültür ve geleneklerini eleştirmek gerekmez, özel hayat ve din de tabudur.
  Mısır’da diğerleri gibi olmayan bir şehir var. Burası İskenderiye, Mısır’ın kuzey başkenti. Neden sermaye? Çünkü, önce ülkenin en büyük ikinci kenti ve ikincisi, aslında birkaç yüzyıl boyunca … Açık
8. Taksi sadece otelinize veya restoranınıza sipariş edilemez, aynı zamanda caddede ’yakalanır’. Taksi fiyatları oldukça yüksektir ve şoförlerle pazarlık yapmak neredeyse imkansızdır - eğer şanslıysanız, fiyat sadece% 10 oranında azalacaktır.
9. Turistlerin hafıza için aldıkları en popüler hediyelik eşya, yerel cazibe noktalarını tasvir eden papirüs parçalarıdır. Böyle bir hatıra mutlaka bir kalite sertifikası ile birlikte sunulmalıdır. Sokakta pek çok pirinç kağıdı sahte satılıyor.
10. Yerel mağazalarda en pahalı ürünlerden biri güneş kremleridir, bu yüzden kremleri yanınızda getirmeniz en iyisidir.
11. Yerel lokantalarda, sipariş edilen yemeklere ek olarak limon dilimleri servis edilir. Mesele şu ki, yerel yemekler yabancılar için oldukça sıra dışı olabilir ve limon, sindirim sürecini normalleştiren bir tür dezenfektan gibi davranır.
İskenderiye - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

İskenderiye’de Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

İskenderiye

From the series “Ünlü Batık Şehirler”
Bir zamanlar görkemli sarayın parçalarına değil, İsis Tapınağı'nın antik kalıntıları var. Bu güzel yapıların suyun altında kalmasının nedeni çok basit - birkaç bin yıl önce İskenderiye, bir dizi şiddetli deprem geçirdi; bunun nedeni, kıyı bölgelerinin bir kısmı su ile sızdırılmış olması. Günümüzde su altında görülebilen eski İskenderiye kalıntıları, tarihi müzenin lüks sergilerine benzemektedir. # Bir zamanlar Kleopatra sarayına süslenmiş eski yapıların ve güzel heykeller, binyıl rölyef ve sanat yapıtlarının kolonları deniz tabanında duruyor. Deneyimli dalgıçlar su sıcaklıklarının dalış için en rahat olduğu yaz aylarında bu yerleri ziyaret etmeyi tercih ederler ve su altındaki manzaraları hayranlıkla izlemekten rahatsızlık duyacak başka bir şey yoktur. Ayrıca, bilim adamlarının Mısır'ın önemli müzelerinde temsil edilen ilginç eserler keşfedip yüzeyde kaldıklarını belirtmek gerekir. … Devamını oku

İskenderiye Feneri

From the series “Dünyanın Yedi Harikası”
Fildişi tamamlandıktan sonra, deniz feneri dünyadaki türünün ilk yapısıydı. Ölümü sadece Giza Piramitleri'nin ardından ikinci sıradaydı. Deniz feneri yüksekliği yaklaşık 30 metredir. Yapı İskenderiye Körfezi girişinde bulunan küçük Pharos adasında duruyordu. Eski çağların birçok büyük binasının aksine İskenderiye Deniz Feneri önemli bir amaca sahiptir. Koyun girişinde bulunan bir resifin gemilere geçmesine yardım etti. Daha önce de belirtildiği gibi, birkaç yüz yıl sonra benzersiz bir işaret feneri sistemi ortaya çıktı. Başlangıçta, deniz feneri sadece gündüz görülebilen normal dumanlı gemileri işaretledi. … Devamını oku

İskenderiye ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Mısır: Seyahat Tavsiyeleri

7. Otelden ayrılırken, oda anahtarlarını resepsiyona bırakmanız gerekmektedir, ancak bunları yanınızda götürmemelisiniz. Bu şeyler, odada hiç misafir olmadığını anlayabiliyor.
8. Şehri veya turu gezmek, odadaki belgeleri bırakmak daha iyidir. Mısır sokaklarında pasaportsuz yürüyebilirsiniz.
9. Mevcut olduğu her yerde sigara içilen nargile izin verilir. Mısır'da, tüm arkadaş grubu için bir ağızlık kullanmak gelenekseldir. İğrenme nedeniyle başka bir kişiden sonra ağzına sokulmasındaki isteksizlik rahatsız edici olabilir.
10. Ülkede pazarlık kabul edilir. Satıcı, ürünü turist tarafından sunulan fiyattan satmayı kabul ederse, pazarlık işlemini bitirmeli ve satın almalıdır. …
OrangeSmile araç kiralama İskenderiye’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

13.08.2022

İskenderiye Fotoğrafları

İskenderiye haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

İskenderiye Çevresindeki Şehirler için İpuçları

İskenderiye Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve İskenderiye’de yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018